LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessBehČelenka na behanie - (TOP 5 produktov) + ako vybať?

Čelenka na behanie – (TOP 5 produktov) + ako vybať?

Čelenka na behanie je jednoduchým a efektívnym bežeckým doplnkom. Pri behu účinne zabráni vniknutiu potu do očí, udrží vlasy na ich mieste a v chladnom počasí vás udrží v teple. Toto všetko dokáže splniť bez veľkých nákladov. Bežecké čelenky dostanete kúpiť za pár eur.

Ak ste pri behu nikdy nenosili čelenku, možno si myslíte, že sú určené len na použitie v chladnom počasí, ale existuje veľa čeleniek vyrobených z funkčnej a priedušnej látky, ktorá je špeciálne navrhnutá na beh v horúcom počasí.

Dnes je na trhu veľa možností. My sme pre vás vybrali tie najlepšie čelenky na behanie. Ideálne je kúpiť si jednu čelenku na leto a druhú do chladnejšieho počasia. Poďme si predstaviť jednotlivé produkty.

Najlepšie čelenky na behanie

Na čo slúži čelenka na behanie?

V chladnom počasí udrží vaše uši a čelo v teple, ale umožní dostatočný únik tepla z vrchu hlavy, zatiaľ čo v klasickej čiapke vám môže byť po chvíli behu príliš teplo.

Bežecké čelenky sú tiež skvelým spôsobom, ako absorbovať pot z hlavy a zabrániť jeho stekaniu do očí.

V lete tiež čelenka chráni vašu hlavu pred slnkom.

Čelenka je jednoduchý spôsob, ako zabrániť padaniu dlhých vlasov do očí.

bežkyňa v čelenke na šport

Materiál čelenky

Materiál je pravdepodobne najdôležitejší aspekt pri výbere čelenky na behanie. Je veľmi dôležité nájsť čelenku z materiálu, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Či už sa venujete vysoko intenzívnym tréningom, ktoré vyžadujú bežeckú čelenku odvádzajúcu pot, alebo hľadáte čelenku, ktorá vás zahreje počas zimy, vždy si vyberajte materiál, ktorý vám poskytne špecifické vlastnosti na daný účel.

Priedušnosť

Pokiaľ ide o bežecké čelenky, je dôležité venovať veľkú pozornosť priedušnosti.

Či už kupujete bežeckú čelenku na letnú alebo zimnú sezónu, priedušnosť je jeden z najdôležitejších aspektov.

Hľadajte produkty vyrobené zo syntetických vlákien a s dostatkom ventilačných prvkov, ktoré vás udržia dlhšie v chlade. Prírodné vlákna majú tendenciu zachytávať teplo a nie tak dobre odvádzať pot.

Na leto si zaobstarajte priedušnú čelenku, ktorá odvedie pot a zaistí, že zostanete v chlade a suchu.

Čelenky určené na chladné zimné mesiace musia udržať vaše uši v teple no zároveň zostať dostatočne priedušné.

muž v čelenke na šport

Je dôležité investovať do čelenky odolnej voči potu, ktorá vás udrží v chlade a suchu, pretože ak sa prehrejete, váš výkon rozhodne nebude stopercentný (zdroj).

Vždy preto pozerajte na materiál, z ktorého je čelenka vyrobená.

Údržba a odolnosť čelenky

Pri zvažovaní čelenky je dôležité myslieť na údržbu a celkovú odolnosť. Schopnosť rýchlo umyť čelenku po behu je pre mnohých kľúčová.

Hrubšie čelenky majú tendenciu o niečo lepšie odvádzať pot.

Ak sa obávate o trvanlivosť, pri praní čelenky postupujte podľa pokynov na starostlivosť, ktoré sú vždy priložené k produktu.

Správna starostlivosť o čelenku výrazne predĺži jej životnosť

Správna starostlivosť o čelenku výrazne predĺži jej životnosť. Zvyčajne by vám kvalitná čelenka mala vydržať najmenej 12 mesiacov neustáleho používania.

Pri zisťovaní, ako prať a sušiť čelenku, je dôležité skontrolovať pokyny na starostlivosť priložené k produktu, pretože sa to môže výrazne líšiť od značky k značke.

Vo všeobecnosti sme zistili, že veľa čeleniek musíte sušiť rozprestreté poprípade na slnku. Ak chcete sušiť čelenku na behanie v sušičke, prečítajte si na štítku, či ju tým nezničíte.

senior a čelenka na behanie

Štýl a dizajn

Čo si budeme klamať, štýl je pri športe veľmi dôležitý. Každý chce vyzerať pri športovaní čo najlepšie.

So širokou škálou dostupných farieb jednoznačne premýšľajte o tom, aký typ a farba čelenky bude najlepšie ladiť s vaším športovým outfitom. Vyberajte si tiež farby, ktoré sú v kontraste s tónom vašej pleti a farbou vlasov.

Ak beháte v noci, reflexná čelenka je veľmi dobrý nápad.

Aj taký detail ako bežecká čelenka môže mať pozitívny vplyv na vaše tréningy. Nechajte čelenku vyjadriť vaše emócie. Pokojne si dajte na seba výraznú čelenku k celému čiernemu outfitu.

Je to len na vás!

4.2/5 - (6 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.