LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessBehNajlepšie slúchadlá na behanie - Vybrali sme pre vás (TOP 6)

Najlepšie slúchadlá na behanie – Vybrali sme pre vás (TOP 6)

Či už ste príležitostný bežec alebo profesionál, slúchadlá na behanie môžu byť dokonalým spoločníkom, ktorý vám pomôže posunúť hranice vášho tréningu (je to vedecky dokázané).

Bežecké slúchadlá by mali byť dostatočne stabilné, aby zostali na uchu alebo v uchu. Nesmieme zabudnúť na to, že by mali byť tiež pohodlné a ľahko použiteľné.

V tomto článku si predstavíme tie najlepšie slúchadlá na behanie. Prešli sme veľké množstvo recenzií a skúseností zákazníkov. Následne sme vybrali tie najlepšie produkty. Rebríček sme zostavovali podľa niekoľkých aspektov ako je napríklad cena, kvalita spracovania, výdrž batérie a tiež to, ako slúchadlá držia v uchu počas behu.

Poďme sa pozrieť na tie najlepšie slúchadlá na našom trhu.

Toto sú najlepšie slúchadlá na behanie

Beats Fit Pro

Ak by sme si mali vybrať jeden pár bežeckých slúchadiel, boli by to Beats Fit Pro. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa spotíte, tieto slúchadlá sa v uchu ani nepohnú. Ich ďalšia výhoda je, že vás nebudú bolieť uši ani po dlhom behu. Sú vybavené kvalitnými hmatovými tlačidlami, ktoré si vyžadujú len ľahké stlačenie na prehrávanie/pozastavenie, dve stlačenia na preskočenie, tri na návrat späť a dlhé stlačenie na aktiváciu aktívneho potlačenia hluku. Ich hlavnou prednosťou je jednoznačne priestorový zvuk. Keď otočíte hlavu, zvuk sa otočí, takže to znie, akoby hudba hrala zo všetkých strán. Zvuk sa zmení podobne ako, keď otočíte hlavou na živom koncerte. Spočiatku je to zvláštny pocit avšak po krátkom čase si na túto funkciu zvyknete.

Kalenji 500

Kalenji 500 z decathlonubezdrôtové bluetooth slúchadlá na behanie v strednej triede. Tieto slúchadlá boli navrhnuté pre pohodlie a stabilitu napríklad pri vašom rannom behu! Hrajú dobre a bez problémov odolávajú dažďu a potu. Tieto bluetooth slúchadlá boli navrhnuté tak aby držali v uchu a vytvárali tak pohodlie, takže si môžete vychutnať obľúbený playlist pri behaní bez obáv, že by vám vypadli alebo vás boleli uši. Dodávané sú s 3 veľkosťami náhradných veľkostí. Sú odolné voči poveternostným vplyvom a potu (IPX4). Ovládanie je diaľkové a mikrofón na prepínanie medzi hudbou a telefónnymi hovormi. Od výdrže batérie dostanete peknú 4-hodinovú zábavu pri neustálom počúvaní. Za približne 30 € to nie je zlé! Kompatibilné sú so všetkými smartfónmi a smart hodinkami (IOS >6.1 a ANDROID > 4.1). Druhé miesto získali hlavne za vynikajúci pomer ceny a kvality.

Bose Sport Open Earbuds

Slúchadlá Bose Sport Open Earbuds sú kvalitné slúchadlá pre bežcov, ktorí chcú bezpečne počuť svoje okolie a zároveň dobre znejúci zvuk. Slúchadlá majú kvalitné basy a tiež vyvážený pomer medzi hĺbkami, stredmi a výškami. Čo sa týka ovládania, tak slúchadlá disponujú tlačidlom na spodnej strane každého slúchadla. Toto tlačítko vám umožňuje ovládať prehrávanie, hovory a získať prístup k preferovanému inteligentnému asistentovi. Dotykové ovládanie môžete povoliť prostredníctvom aplikácie Bose Music. Lesklé panely slúchadiel sú citlivé na dotyk a hlasitosť môžete upraviť jediným klepnutím na ktorýkoľvek panel (pravý zvyšuje hlasitosť a ľavý znižuje hlasitosť).

Jabra Elite 7 Active

slúchadlá na beh

Jabra Elite 7 Active sú jedny z najlepších slúchadiel, ktoré disponujú kvalitným potlačením okolitého hluku. Tieto slúchadlá sa pohodlne nosia a majú odolnú konštrukciu s normou IP57 pre odolnosť voči prachu a vode. Nemajú stabilizačné háčiky na uši, ktoré pomáhali zlepšiť ich stabilitu, ale počas testovacieho behu zostali na svojom mieste. Pomocou režimu ANC, vás dokážu izolovať od okolitého hluku. K dispozícii je tiež režim Ηear-Through, ktorý vám umožní počuť svoje okolie bez toho, aby ste ich museli vyberať z uší. Majú dobre vyvážené basy a bohatý zvukový profil. Ak uprednostňujete vlastné nastavenia zvuku, je tu prítomná aplikácia s ekvalizérom na prispôsobenie zvuku. Môžete tiež zmeniť ovládanie a povoliť alebo zakázať automatické pozastavenie hudby, keď vyberiete jedno zo slúchadiel z ucha.

Beats Studio Buds

Beats Studio Buds boli donedávna najlepšie znejúce slúchadlá, aké kedy Beats vyrobili (nahradili ich až Beats Fit Pro, ktoré sú na prvom mieste v našom hodnotení). Pohodlne sa nosia, majú kvalitný zvuk a navyše podporujú aktívne potlačenie okolitého zvuku. Bohužiaľ, ich hlavná nevýhoda je kvalita hovoru, ktorá nie je až taká kvalitná. Beats Studio Buds sú skutočne dobre spracované bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potlačením hluku a podporou priestorového zvuku spoločnosti Apple s formátom Dolby Atmos. Zvuk je skvelý, so živou kvalitou, ktorá pozdvihne výšky a hĺbky vašej obľúbenej hudby. Aj pri ich dlhodobom nosení sa budete cítiť maximálne pohodlne a nebudú vás bolieť uši.

Skullcandy Push Active

skullcandy-push-active

Skullcandy Push Active sú bezdrôtové slúchadlá určené na cvičenie a beh. Ak hľadáte cenovo dostupné slúchadlá na rôzne športové aktivity, Skullcandy Push Active sú presne pre vás. Sú cenovo dostupné a vybavené funkciami, ako je bezdrôtové nabíjanie a ovládanie dotykom. Vďaka integrovanému hlasovému asistentovi je ovládanie prehrávania bez použitia rúk veľmi jednoduché. Ich robustný dizajn vydrží takmer každé zaobchádzanie. Odolnosť voči vode IP55 ich ochráni pred potom a vodou. Hlavná výhoda týchto slúchadiel je výdrž batérie, ktorá je až 44 hodín. To znamená, že pokojne zvládnu týždeň alebo dva pravidelného tréningu.

Ako vybrať najlepšie slúchadlá na behanie?

Odolnosť voči vode a potu

Normálny pár slúchadiel môže na bežné cvičenie dobre poslúžiť, ak vám dobre sedia v uchu, avšak nie sú priamo stavané na to, aby odolali silnému dažďu alebo poteniu pri behu. Skôr či neskôr prestanú fungovať!

Všetky slúchadlá v našom zozname vyššie sú odolné voči potu a dažďu, ale nie sú vhodné na ponorenie a plávanie.

Norma IPX4 je zvyčajne dostatočne odolná voči vode a potu na účely väčšiny ľudí. Ak sa však skutočne potíte extrémne alebo radi chodíte behať v silnom daždi, možno budete chcieť hľadať normu IPX5 alebo vyššiu.

Norma IPX7 je vhodná na potápanie a úplné ponorenie do vody.

najlepšie slúchadlá na beh mladý muž

Kvalita zvuku

Väčšina ľudí chce mať možnosť počúvať hudbu a byť ňou motivovaní ale zároveň chcú aspoň čiastočne blokovať zvuky z okolitého sveta.

Väčšina zo slúchadiel na beh znie naozaj dobre, niektoré z nich nemajú až taký dobrý zvuk ako klasické dizajnovejšie slúchadlá.

Vo väčšine prípadov je cena úmerne spojená s kvalitou zvuku, ktorú dostanete.

Typ slúchadiel

Nájdete niekoľko typov slúchadiel, pričom prvý sú slúchadlá na uši, čo znamená, že vankúšik spočíva na vrchu ucha s mäkkým vankúšom, ktorý ich drží na mieste.

Nájdete tu však aj slúchadlá na celé uši, kde makké vankúše na slúchadlách obklopujú celé uši.

Takéto slúchadlá sú podľa nás najpohodlnejšie avšak sú ťažké a vankúše po určitom čase začnú zapáchať. Niektoré je možné dať dolu a oprať. Je to veľmi dôležitý aspekt pri výbere slúchadiel.

Nakoniec sú tu klasické štuple do uší, ktoré sú najlepšie na cvičenie a v našom zozname ich nájdete najčastejšie. Nevyhovujú všetkým ľuďom.

mladá žena pri behu so slúchadlami

Výdrž batérie

Slúchadlá na behanie nie sú dobré len do telocvične a možno ich budete chcieť počúvať niekoľko hodín denne popri práci alebo pri cestovaní.

Slúchadlá, ktoré sme vybrali sú všetky bezdrôtové a v určitom okamihu budú vyžadovať nabíjanie. Výdrž batérie sa pohybuje od rôzne pri všetkých modeloch. Väčšinou vydržia od piatich hodín až po 44 hodín.

Potlačenie okolietého hluku

Väčšina slúchadiel, ktoré v zozname nájdete bude mať aktívne potlačenie hluku alebo ANC. Táto funkcia blokuje vonkajšie zvuky, aby ste sa mohli sústrediť na hudbu a dostať sa do takzvaného flow módu počas tréningu.

Ovládanie

Väčšina bezdrôtových slúchadiel na šport bude mať určitú formu ovládania. To znamená, že nemusíte siahať po telefóne, aby ste zmenili skladbu alebo prijali hovor.

Najdrahšie modely majú ovládanie gestami a jemným dotykom. Pri týchto modeloch sa cena môže vyšplhať aj na 300 € za jeden pár.

najlepšie slúchadlá na beh ako vybrať

Ktoré sú podľa nás tie najlepšie slúchadlá na behanie?

Na základe nášho testovania všetkých slúchadiel v zozname sme sme zostavili rebríček. Víťazom sa stali slúchadlá Beats Fit Pro. Poskytujú úžasný komfort a prekonávajú väčšinu konkurentov v niekoľkých kľúčových kategóriách vrátane výdrže batérie, odolnosti, zvuku a špeciálnych funkcií, ktoré nám v redakcií vyhovovali.

Pri tejto rade si môžete vybrať medzi AirPods Pro, Beats Fit Pro, Powerbeats Pro a Beats Powerbeats 4.

Všetky štyri modely produkujú veľmi kvalitný zvuk a dajú sa jednoducho spárovať s akýmkoľvek smartfónom Apple.

Každý model z tejto rady, ktorý sme testovali má tiež vhodnejší dizajn pre intenzívne tréningy ako konkurencia. Zo skupiny považujeme Fit Pro za najlepšiu ponuku od spoločnosti Apple.

Slúchadlá s najlepším pomerom kvality a ceny sú jednoznačne slúchadlá z Decathlonu s názvom Kalenji 500.

Na ich cenu (v čase písania recenzia to bolo približne 30 €) majú veľmi pôsobivý zvuk a kvalitné spracovanie. Decathlon jednoznačne pohrozil aj kvalitnejším a drahším modelom. Vodotesné, pevne padnúce a s lepším zvukom, ako tento model sme v tejto cenovej relácii nenašli.

Je len na vás, ktoré slúchadlá na beh si vyberiete. V prípade, že máte skúsenosti s niektorým z modelov v našom zozname, neváhajte a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

4/5 - (6 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.