LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokDosiahnite harmóniu tela i duše v príjemnej atmosfére domova

Dosiahnite harmóniu tela i duše v príjemnej atmosfére domova

Či už cvičíte jogu pravidelne, alebo patríte k úplnym začiatočníkom, ktorí sa dlhodobo odhodlávali zúčastniť sa prvého kurzu, s účinnou zostavou cvikov a správnou atmosférou môžete neobmedzene vykonávať jogu aj v pohodlí domova.

Možno len neviete, ako správne začať alebo vám len chýba vôľa a odhodlanie. Nech máte dôvody akékoľvek, cvičiť jogu efektívne môžete aj v domácom prostredí. Na zabezpečenie absolútneho komfortu a harmónie tela i duše vám stačí riadiť sa niekoľkými radami.

Nevzdávajte sa po prvom neúspechu

Cvičenie jogy v pohodlí domova predstavuje mnoho výhod. V známom prostredí sa cítite prirodzene a uvoľnene.

Ani pri joge to však s cvičením netreba preháňať. Pokiaľ vám to limity nedovoľujú, nepresilujte sa. Buďte trpezliví, s odstupom času sa určite na požadovanú úroveň dostanete.

Či ste pokročilý jogín alebo len začiatočník, mali by ste si byť vedomí, že telo dostáva počas jogy poriadne zabrať. Pred samotným začiatkom cvičenia je potrebné telo aj zahriať. Možno sa vám to zdá zbytočné, no predídete tak prípadným bolestiam kolien či krku.

Vyhnite sa stereotypu

Pri cvičení jogy je nevyhnutné obmieňať zostavy cvikov. Nevyužívajte tak len jednu nahrávku či video rovnakých cvikov, ale striedajte ich s rôznymi verziami.

Nebudete sa cítiť stereotypne a cvičenie jogy sa stane vašou každodennou súčasťou. Podstatné však je zotrvať a nijako sa pri jednotlivých sériách cvikov nerozptyľovať.

Chce to určitú sebadisciplínu, v rámci ktorej musíte vynaložiť enormné úsilie na dennodenné praktizovanie jogy a na cvičenie si nájsť čas, aj keď sa vám to zrovna nehodí.

Pohodlie tela a komfort domova

Pri cvičení preferujete pohodlné oblečenie a bosé nohy, ktoré vás nijako pri rôznych cvikoch a pozíciách neobmedzujú. Na to isté sa zamerajte aj pri výbere vhodného prostredia.

Nájdite si pokojné miesto, kde budete môcť cvičiť a nič vám pri tom nebude prekážať.

Akýkoľvek neporiadok vám k dosiahnutiu harmónie nijako nepomôže, skôr vás len rozruší. Pred jogou si dôkladne poupratujte a zabráňte možným úrazom posunutím nábytku.

Dotvorte si atmosféru pomocou rôznych dekorácií. Zvoľte si tapety na stenu a zútulnite si interiér. Pri správnej teplote miestnosti a vhodne zvolených doplnkoch môžete vyťažiť z jogy maximum.

Aj s dekoratívnym osvetlením si zlepšíte zdravie

Vedeli ste, na čo slúži soľná lampa a čo s ňou získate? Mnohí nedajú dopustiť na jej blahodárne liečivé účinky. Ak ste o nej ešte nepočuli, určite sa s jej pozitívami oboznámte.

So soľnou lampou si nielenže zlepšíte kvalitu bývania vďaka prečisteniu vzduchu, ale výrazne dopomôže aj vášmu zdraviu.

Nebudete mať viac problém so spánkom, zvýšite si obranyschopnosť a navyše vytvoríte pocit harmónie.

Tento krásny dizajnový doplnok prospeje nervovej sústave a dýchacím cestám. Je výhrou aj pre alergikov, nakoľko dokáže utíšiť príznaky rôznych alergií alebo astmy. A určite ju oceníte aj pri cvičení jogy.

Dosiahnite relaxáciu pomocou vôní

Pokojné prostredie, ničím nerušené ticho a vôňa vonných tyčiniek. V priestore osvetlenom sviečkami sa naplno zrelaxujete.

Správne zvolené vône dokážu výrazne ovplyvniť našu náladu a pri cvičení jogy sú ideálnou voľbou na dosiahnutie absolútneho pohodlia.

Okrem správne zvolených dekorácií a perfektného miesta na cvičenie jogy je dôležité držať sa aj vlastného tempa.

Určite by ste sa nemali s nikým porovnávať a preceňovať vlastné schopnosti. Pokiaľ budete jógu opakovať pravidelne a načúvať svoje telo, zbavíte sa napätia a docielite harmóniu tela aj mysle.

S pravidelným cvičením jogy len získate. Naštartujete metabolizmus a zlepšíte si imunitu. Okrem toho sa vám spevní telo a natiahne stuhnuté svalstvo.

Navyše úplne vypnete, zbavíte sa napätia a aspoň nachvíľu sa oslobodíte od večne uponáhlaného života. Kým telu doprajete absolútne uvoľnenie, myseľ zase ocení harmóniu.

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.