LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnkyDračia krv🩸: Čo to je? + účinky a skúsenosti

Dračia krv🩸: Čo to je? + účinky a skúsenosti

Dračia krv, hoci jeho názov evokuje rozprávku, je skutočným zázrakom z prírody. Táto vzácna tekutina, známa aj pod názvom „Sangre de Drago“, má pôvod v kôre stromu Croton lechleri, ktorý rastie v tropických Andách. V minulosti bola táto živica využívaná starovekými civilizáciami, ako Gréci, Rimania a národy Blízkeho východu, pre svoje výnimočné účinky. Čítajte ďalej a dozviete sa jej účinky.

Dračia krv ADVANCE 30ml – prémiová kvalita

Dračia krv ADVANCE je prémiový produkt s 100 % čistým výŤažkom zo stromu Croton lechleri. Dováža sa priamo z Peru a neobsahuje konzervačné látky. S vysokou koncentráciou aktívnych látok je ideálnym doplnkom pre zdravie. 30 ml balenie za skvelú cenu.

dračia krv

🩸Dračia krv ADVANCE 30ml – prémiová kvalita
cena od 13,49 €

Čo je Dračia krv?

Dračia krv je prírodná rastlinná živica. Má tmavočervenú farbu, ktorá je dôvodom toho, čo dáva dračej krvi jej špecifické meno.

Živica sa získava z mnohých rôznych druhov tropických stromov, ktoré domáci nazývajú aj dračie stromy. Môžu pochádzať zo skupín rastlín Croton, Pterocarpus, Daemonorops alebo Dracaena. Najčastejšie je to však strom Croton lechleri, ako sme už spomenuli v úvode článku.

tinktúra červenej farby

Táto rastlinná živica sa používa už tisíce rokov na rôzne účely. Existujú záznamy o jeho používaní medzi starými Grékmi a Rimanmi a v Indii, Číne a na Strednom východe.

Niektoré z jej využitia sú pre zdravie ale používa sa tiež ako farbivo, kadidlo alebo na duchovné účely.

Má silnú, trochu sladkú vôňu podobnú vanilke a koreniu.

Dračia krv zloženie

Tekutina z kôry stromu Croton lechleri, rastúceho v tropických Andách nazývaná aj Dračia krv obsahuje široké spektrum prospešných zložiek.

Keď sa kôra nareže, začne vytekať tmavočervená živica, ktorá dala látke jej pomenovanie. Obsahuje veľké množstvo prospešných látok:

 • Antioxidanty: Bojujú proti voľným radikálom a pomáhajú pri detoxikácii organizmu.
 • Nenasýtené mastné kyseliny: Prispievajú k udržaniu zdravej hladiny tuku a cholesterolu v krvi.
 • Taníny: Detoxikujú organizmus a podporujú zdravie tráviaceho systému.
 • Lignany: Posilňujú imunitný a obehový systém.
 • Taspín: Alkaloid s prospešnými účinkami v malých dávkach.

Cena

Cena dračej krvi sa pohybuje v rozmedzí od 13 do 30 €. My odporúčame vyskúšať kvalitný produkt od Advance Nutraceutics, ktorý má priaznivú cenu 13,49 € (v čase písania tohto článku).

Účinky

Dračia krv má mnoho výnimočných účinkov na zdravie ľudského tela.

V skratke sa využíva nasledovne:

 • Podpora tráviaceho systému: Chráni a upravuje gastrointestinálnu sliznicu, bojuje proti škodlivým baktériám a pomáha pri rôznych tráviacich problémoch.
 • Pomáha pri kožných problémov: Má protizápalové a hojivé účinky, čo ju robí účinnou pri liečbe rán, kožných infekcií a bradavíc.
 • Zlepšuje krvný obeh: Pomáha rozptýliť stázu krvi, čím zlepšuje krvný obeh a môže pomôcť pri problémoch ako hemoroidy.

Vredy

Dračia krv sa ukazuje ako potenciálne prospešná pre niekoľko rôznych typov vredov. Treba poznamenať, že väčšina týchto vredov je povrchových, nie vnútorných.

Jedna prípadová štúdia z roku 2015 ukázala, že dračia krv pomohla pri liečbe vredov a preležanín.

Dračia krv môže pomôcť povrchovým vredom, ale výskum ešte nie je úplne stabilný. Jej povrchový prospech možno prislúžiť jej údajným antimikrobiálnym vlastnostiam. Ale rozhodne to nie je náhrada za lekárom odporúčané prístupy liečby.

dračia krv

Antimikrobiálne účinky

Dračia krv môže ponúknuť niektorú ochranu proti alebo dokonca zabíjať patogény ako baktérie, huby a vírusy.

Jedna laboratórna štúdia z roku 2011 považovala dračiu krv z druhu Dracaena cinnabari za majúcu významné antimikrobiálne vlastnosti, dostatočné na to, aby bola považovaná za zdroj konzervantu potravín.

Ďalšia štúdia z roku 2013 ukázala antimikrobiálne účinky, ale to sa testovalo len in vitro (vnútri skúmavky alebo inej laboratórnej nádoby mimo tela).

Dračia krv sa však nemôže považovať za náhradu za liečbu infekcií ako antibiotiká, hoci by mohla priniesť mierny prospech pri menej vážnych ochoreniach.

Účinky na tráviaci systém

Jedno z najčastejších využití dračej krvi v minulosti bolo pre tráviaci systém.

Niektoré výskumy naznačujú, odkazujú a podporujú toto bežné použitie v minulosti a súčasnosti. Rášinová živica bola špeciálne používaná na liečbu hnačky alebo úplavice.

To môže byť spôsobené jej antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktoré dokážu zabiť patogény, ktoré tieto stavy spôsobujú. Stále je potrebný ďalší výskum, kým sa nebudeme môcť zamyslieť nad jej využitím ako náhrady za tradičné liečby.

dračia krv

Protizápalové účinky

Niektoré štúdie tiež odhalili antioxidantový potenciál dračej krvi. To naznačuje určité protizápalové vlastnosti, ktoré potvrdila ďalšia štúdia z roku 2017.

Užívanie doplnku dračej krvi by pravdepodobne mohlo priniesť mierne výhody, podobne ako iné potraviny bohaté na antioxidanty. Stále je však potrebný ďalší výskum.

Cukrovka

Hoci výskum nie je kompletný, existujú známky, že dračia krv by mohla podporovať prevenciu diabetes.

Štúdia z roku 2013 ukázala dôkazy o tom, ale štúdia bola vykonaná na zvieratách. Obe štúdie boli na zdrojových druhoch rodu Dracaena.

Zatiaľ nie je preukázané, že by dračia krv zabránila alebo liečila diabetes u ľudí. To však otvára dvere k budúcemu výskumu možného použitia v liekoch na cukrovku.

Antirakovinové účinky (stále prebieha výskum)

Výskum týkajúci sa dračej krvi a rakoviny je vo svojich začiatkoch. V dračej krvi môže byť potenciál proti nádorom.

Táto liečivá rastlinná živica má niektoré antioxidantové výhody. To znamená, že by mohla schopná vyplaviť voľné radikály, ktoré by mohli viesť k rakovine.

Štúdie tiež ukázali antirakovinové účinky, aj keď boli len in vitro. Pred použitím alebo zvážením dračej krvi ako liečby alebo prevencie rakoviny je potrebný ešte veľa ďalšieho výskumu.

🩸Dračia krv ADVANCE 30ml – prémiová kvalita

Dračia krv ADVANCE je prémiový produkt s 100 % čistým výŤažkom zo stromu Croton lechleri. Dováža sa priamo z Peru a neobsahuje konzervačné látky. S vysokou koncentráciou aktívnych látok je ideálnym doplnkom pre zdravie. 30 ml balenie za skvelú cenu.

dračia krv

Dračia krv ADVANCE 30ml – prémiová kvalita
cena od 13,49 €

Spôsob použitia

Bežné použitie dračej krvi sa časom zmenilo. Dnes sa najčastejšie používa na podporu zdravia tráviaceho traktu.

V minulosti sa jej pripisovali priam zázračné liečebné vlastnosti, aj keď už to tak nie je. Predpokladalo, že urýchľuje hojenie rán a niektorí liečitelia ho používali na problémy s dýchaním.

Dračia krv sa dnes používa na rôzne gastrointestinálne ťažkosti.

Živica je aj naďalej dôležitou súčasťou v určitých duchovných rituáloch. Domorodci ju využívajú na voodoo a šamanizmus a niektoré ďalšie ľudové magické rituály.

Stále sa nachádza aj v niektorých prírodných farbivách, farbách, lakoch a v kadidle.

Dá použiť vonkajšie aj vnútorne.

Na vonkajšie použitie sa často používajú kvapky alebo tinktúry, zatiaľ čo extrakt alebo kapsuly sú vhodné pre vnútorné užitie.

Dôležité je dodržiavať odporúčané dávkovanie a poradiť sa s lekárom pred začatím užívania, najmä ak máte akékoľvek zdravotné problémy alebo užívate iné lieky.

dračia krv

 

Vedľajšie účinky

Hoci je Dračia krv považovaná za bezpečnú a účinnú, môže spôsobiť niektoré vedľajšie účinky, najmä u citlivých jedincov. Preto sa odporúča:

 • Konzultovať s lekárom pred začatím užívania, najmä ak užívate lieky na riedenie krvi.
 • Dodržiavať odporúčané dávkovanie a neúžívať ju dlhodobo bez dohľadu odborníka.
 • Vyhnúť sa jej užívaniu počas tehotenstva, dojčenia a u detí.

Záver

Dračia krv je fascinujúca prírodná látka so širokým spektrom zdravotných výhod. Je dôležité však užívať ju s rozvahou aby sa minimalizovali možné riziká a dosiahli maximálne prospechy pre zdravie. Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam si svoje miesto nájde nielen v medicíne, ale aj v kozmetike a fitness priemysle.

 

4.9/5 - (9 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.