LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnkyČo je Ecdysteron a aké sú jeho výhody + (najlepšie produkty)

Čo je Ecdysteron a aké sú jeho výhody + (najlepšie produkty)

Ecdysterón je steroidný hormón, ktorý sa prirodzene vyskytuje v rastlinách a hmyze. V posledných rokoch sa stal populárnym medzi kulturistami a športovcami, pretože sa verí, že pomáha zvyšovať svalovú hmotu a zlepšovať výkon. Čítajte ďalej a dozviete sa aké má účinky a cenu.

Najlepší ecdysteron

Čo je ecdysterón?

Ecdysteron je prírodná látka, ktorá má potenciál zlepšiť výkon a posilniť svalovú hmotu. Táto látka sa nachádza v rastlinách a je známa aj ako ecdysterón alebo 20-hydroxyecdysone.

V súčasnosti sa stáva populárnou náhradu steroidov, pretože nie je zakázaný a nevykazuje negatívne vedľajšie účinky. Ďalej vám predstavíme viac o ecdysteróne a jeho benefitoch.

Výhody

Ecdysterón môže pomôcť pri raste svalovej hmoty a zlepšení fyzickej kondície. Má tiež potenciál zlepšiť metabolizmus a podporiť spaľovanie tukov.

Vedecké štúdie ukazujú, že ecdysterón môže zlepšiť svalový rast a svalovú silu u ľudí a zvierat.

Ako funguje ecdysterón v našom organizme?

Vďaka svojim prospešným účinkom sa často používa ako suplement vo fitness.

Ecdysterón sa v našom tele využíva na syntézu proteínov, čo je základný stavebný materiál svalovej hmoty.

Zvyšuje tiež hladinu inzulínu podobného rastového faktora 1 (IGF-1), čo má pozitívny vplyv na rast svalovej hmoty.

Prečo je Ecdysterón lepšou voľbou ako iné anabolické látky?

V porovnaní s anabolickými steroidmi, ecdysterón nevyvoláva negatívne vedľajšie účinky, ako sú zvýšenie hladiny estrogénu, zmenšenie semenníkov alebo vypadávanie vlasov.

Je tiež bezpečnejší ako iné anabolické látky.

ECdysterón má podobnú chemickú štruktúru ako testosterón, mužský hormón.

Z tohto dôvodu môže mať niekoľko podobných účinkov. Medzi jeho hlavné výhody patrí to, že pri jeho užívaní by ste nemali trpieť žiadnymi vedľajšími účinkami ako pri anabolických steroidoch.

Účinky

Niektoré výskumy tvrdia, že umožňuje zvýšenie svalovej hmoty, zlepšenie výkonu a zníženie tukového tkaniva.

Okrem toho môže mať pozitívne účinky na imunitný systém, hustotu kostí a môže zlepšiť funkciu pečene.

Účinok ecdysteronu na rast svalov a sily

Ecdysterón môže zlepšiť syntézu bielkovín v svaloch, čo môže viesť k rýchlejšiemu rastu svalovej hmoty. Taktiež môže zlepšiť absorpciu a využitie aminokyselín, ktoré sú základnou stavebnou jednotkou svalov.

Ako sme už spomenuli, ecdysteron môže pomôcť zvýšiť syntézu bielkovín v tele, čo vedie k rastu svalov.

Bielkoviny sú základným stavebným kameňom svalov, a preto zvýšenie ich syntézy môže prispieť k rastu svalov.

Niektoré štúdie tvrdia, že pomáha zvyšovať silu.

Zvýšenie sily môže byť spôsobené zlepšením regenerácie svalov po cvičení a zvýšením syntézy bielkovín v tele.

Výskumy ukázali, že ecdysteron môže zvýšiť silu u myší, ale čo sa týka štúdií na ľuďoch, tie sú zatiaľ limitované a nemajú jednoznačný záver.

AKTUALIZOVANÉ: Táto štúdia tvrdí, že ekdysterón môže výrazne ovplyvniť výkon. Napísali sme pre vás zhrnutie tohto výskumu.

Štúdia tvrdí nasledovné:

„Nedávne štúdie naznačujú, že anabolický účinok ecdysterónu, prírodne sa vyskytujúceho steroidného hormónu, ktorý má zlepšiť fyzický výkon, je ovplyvnený viazaním na estrogenový receptor (ER). V porovnaní so zakázanými anabolickými látkami (napríklad metandienón a ďalšie) ecdysterón v nedávnej štúdii vykonanej na potkanoch ukázal byť ešte účinnejší. Avšak vedecké štúdie u ľudí sú veľmi zriedka dostupné. Preto sme sa zamerali na skúmanie účinkov produktov obsahujúcich ecdysterón na ľudský športový výkon. Bola vykonaná 10-týždňová intervenčná štúdia posilňovania sily u mladých mužov (n=46). Počas štúdie boli podávané rôzne dávky doplnkov obsahujúcich ecdysterón, aby sa vyhodnotil výkonnostný účinok. Bola tiež vykonaná analýza krvi a moču na ecdysterón a potenciálne biomarkery zlepšenia výkonnosti. Na zabezpečenie špecifickosti meraných účinkov bol tiež vykonaný komplexný screening zakázaných látok na zlepšenie výkonu. Navyše bol dodaný doplnok skontrolovaný na absenciu kontaminácie anabolickými steroidmi pred podaním. Boli pozorované významne vyššie nárasty svalovej hmoty u tých účastníkov, ktorým boli podávané dávky ecdysterónu. Rovnaké hypertrofické účinky boli tiež detekované in vitro v C2C12 myotubách. Ešte relevantnejšie v súvislosti s športovým výkonom boli pozorované významne väčšie nárasty vo výkonnosti pri cvičení bench pressu. Nebol zistený nárast biomarkerov pre toxicitu pečene alebo obličiek. Tieto dáta podčiarkujú účinnosť suplementácie ecdysterónu v súvislosti so zvýšením výkonu.“

Vplyv na hladiny testosterónu

Niektoré štúdie tiež ukazujú, že ecdysterón môže mať pozitívny vplyv na hladiny testosterónu v tele.

Testosterón je dôležitý pre zlepšenie fyzickej výkonnosti a rast svalov. Avšak, aj tu treba zdôrazniť nedostatok dôkazov a potrebu ďalšieho výskumu.

 

Ecdysteron a spaľovanie tukov

Niektoré zdroje tiež tvrdia, že ecdysterón má potenciál zlepšiť metabolizmus a podporiť spaľovanie tukov.

Táto látka môže stimulovať tvorbu glykogénu, ktorý sa ukladá v svaloch a pečeni a slúži ako zdroj energie počas fyzickej aktivity.

Glykogén je tiež dôležitý pre metabolizmus tukov, pretože zvyšuje citlivosť na inzulín, ktorý je dôležitý pre reguláciu hladiny cukru v krvi.

Lepší výkon?

Ecdysterón môže zlepšiť fyzický výkon a vytrvalosť. Výskum ukazuje, že táto látka môže zlepšiť svalovú silu a svalovú hmotu u športovcov.

Okrem toho môže ecdysteron zlepšiť krvný obeh a kyslíkový transport do svalov, čo môže zlepšiť výkon a zvyšovať vytrvalosť.

Bezpečnosť ecdysterónu

Ecdysteron sa považuje za bezpečný a neboli zistené žiadne významné vedľajšie účinky na zdravie.

Avšak, ako pri každom doplnku výživy, je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie.

V prípade, že máte nejaké zdravotné problémy je dôležité jeho užívanie konzultovať so svojím lekárom ešte pred začiatkom užívania.

Ako si vybrať správny Ecdysterón?

Pri výbere správneho ecdysterónu je dôležité zvážiť jeho kvalitu a čistotu.

Vyberajte výrobky od dôveryhodných výrobcov a uistite sa, že obsahujú čistý a koncentrovaný ecdysterón.

Vyššie v našom článku nájdete zoznam kvalitných a overených produktov, ktoré odporúčame.

Ak chcete zobraziť overené produkty, kliknite na tlačidlo nižšie.

Záver

Ecdysterón je prírodný steroidný hormón, ktorý môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie a celkový výkon.

Väčšina výrobcov výživových doplnkov uvádza, že je bezpečnejšou voľbou ako anabolické steroidy a môže byť užitočný pre športovcov, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu a zvýšiť výkon.

Pri výbere ecdysterónu je dôležité venovať pozornosť jeho kvalite a čistote.

Tento suplement sa stáva čoraz obľúbenejším medzi športovcami a kulturistami. Niektoré štúdie potvrdzujú, že dokáže zvýšiť silu a zlepšiť výkon aj u ľudí.

Na to, aby sme mohli potvrdiť, že ecdysterón má také účinky, ako uvádza väčšina výrobcov je potrebné sledovať ďalšie výskumy.

4/5 - (57 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.