LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnkyBlendea prášok – 4 superpotraviny v jednom balení (recenzia)

Blendea prášok – 4 superpotraviny v jednom balení (recenzia)

Nie zbytočne sa hovorí, že čo je zelené v rámci potravy, to je a bude veľmi zdravé pre naše telo.

Zelený prášok Blendea je výživovým prípravkom z rady „bio“ prírodných práškov, ktorý je určený k celkovej podpore zdravia.

V tejto recenzii sa zoznámime so špecifikami výživového prípravku, ktorý nemôže chýbať v skupine prírodných a zdravých výživových doplnkov stravy 21. storočia.

Zaraďuje sa do skupiny zelených „superpotravín“, ktoré majú vysokú dávku liečivej látky chlorofylu.

Čo to je?

Blendea je 100 % organická zelená zmes 4 najsilnejš26ích „zelených“ liečivých rastliniek a potravín (konkrétne spiruliny, chlorelly, mladej pšenice a zeleného jačmeňa), ktoré sú zhromaždené v 1 produkte, vo forme zeleného „bio“ prášku.

Blendea má viacero priaznivých účinkov pre ľudské telo. Z najhlavnejších funkcií prípravku treba spomenúť predovšetkým podporu celkovej obranyschopnosti organizmu, znižovanie vyčerpanosti a únavy, podporu trávenia, celkovú podporu detoxikačných a očistných kúr či zmiernenie celkového prekyslenia organizmu.

Vynikajúce zloženie výživového prípravku spolu s viacerými priaznivými účinkami s vysokou dávkou minerálnych látok a vitamínov.

Toto všetko a ešte oveľa viac ponúka tento výnimočný výživový prípravok.

Pripravili sme si pre vás fotografie toho, ako blendea vyzerá rozmiešaná vo vode.

Zloženie prípravku
1 Balenie blendea Supergreens
Blendea rozmiešaná vo vode
Ako užívať Blendeu
Prášok Blendea supergreens

Účinky

 • Svojím zložením zosilňuje celkovú obranyschopnosť ľudského organizmu
 • Pomáha zmierniť problémy s trávením a zlepšuje celkové trávenie (činnosť tráviaceho traktu)
 • Zloženie prípravku zvyšuje celkové účinky očistných kúr v organizme
 • Podporuje znižovanie cholesterolu a eliminuje hromadenie nadbytočných podkožných tukov
 • Prečisťuje cievy a celý cievny systém
 • Znižuje pocity únavy a vyčerpania
 • Prípravok zmierňuje prekyslenie organizmu
 • Pomáha aj komplexnej obnove buniek v ľudskom tele
 • Eliminuje zápalové problémy a pôsobí preventívne proti vzniku zápalom a vredom v žalúdku

blendea supergreens skúsenosti

Blendeu odporúčame zakúpiť priamo od výrobcu. Zaručí vám to najlepšiu cenu a predídete tak rôznym napodobeninám.

Zloženie prípravku

Blendea zelený prášok je 100 % organická zmes viacerých druhov rastliniek a potravín.

V prípade samotného zloženia výživového prípravku platí, že ho tvoria 4 (+1) najsilnejšie liečivé rastlinky a potraviny vo forme zeleného „bio“ prášku.

V prípravku sa nachádza konkrétne bio spirulina, bio chlorella, bio mladá pšenica, bio zelený jačmeň (ako plus je pridaná do zmesi zelených potravín malý kúsok mäty priepornej pre zvýraznenie a zlepšenie celkovej chute výživového prípravku).

Platí teda, že v prípravku sa teda nachádzajú až štyri TOP „bio“ zelené potraviny so silnými a účinnými liečivými účinkami na ľudské telo. Následne si povieme viac o samotnom zložení výživového prípravku respektíve o rastlinkách.

Spirulina

Začneme rastlinkou Spirulina (lat. Arthrospira), ktorá je obsiahnutá v samotnom výživovom prípravku v množstve 20 % z celkového podielu všetkých zelených rastliniek. Možno ju poznáte z osobných skúseností, možno že ste o nej len počuli. Táto rastlinka je pôvodom z Japonska a jej použitie a význam vzrástol v posledných rokoch.

Pestuje a využíva sa predovšetkým na produkciu výživových prípravkov.

Jej význam  vzrástol po tom, čo vedci zistili, že ukrýva v sebe najviac bielkovín (až 70 %) zo všetkých rastliniek. Tiež má bohaté zásoby vitamínov (predovšetkým vitamín A, C, E, vitamín D /slnečný vitamín/ a rovnako aj vitamíny skupiny B /konkrétne vitamín B1, B2, B3, B6 a vitamín B9/).

Celkové zloženie rastlinky a jej účinky pomáhajú zlepšiť trávenie a to kvôli vysokému obsahu vlákniny. Tiež podporuje obranyschopnosť, nezvyšuje kalorický príjem, preto je vhodná i v rámci rozličných diétnych režimov.

Výbornou správou je, že spirulina je bohatá aj na aminokyseliny (v rastlinke sa nachádza viac ako 15 druhov rozličných aminokyselín). Jedinečnosť účinkov tejto rastlinky spočíva aj v tom, že okrem všetkého ochraňuje zdravé bunky v tele pred škodlivými látkami, ktoré sa bežne v tele nachádzajú.

Chlorella

Druhou zelenou rastlinkou, ktorá sa nachádza vo výživovom prípravku Blendea je rastlinka a potravina Chlorella (lat. Chlorella pyrenoidosa).

V samotnom výživovom prípravku sa jej nachádza približne 15 % z celkového podielu zelených rastlín. Ide konkrétne o sladkovodnú riasu s vysokou dávkou zeleného farbiva (chlorofylu). Je veľmi jedinečná spomedzi všetkých zelených rastliniek, aké poznáme.

Je to biopotravina, nie minerálna látka alebo vitamín (o to viac je cennejšia pre ľudské telo).

Má komplexné zloženie a množstvo priaznivých účinkov na ľudské telo.

Z nich treba spomenúť predovšetkým to, že podporuje zdravie imunity, očisťuje organizmus od škodlivých látok, podporuje tiež nervový systém a jeho činnosť, dodáva telu priaznivé antioxidanty (predovšetkým vitamín B a betakarotén), zároveň upravuje a udržiava správny cholesterol v krvi, podporuje krvný obeh a taktiež preventívne chráni pred vznikom nádorových buniek.

Chlorella spolu so zeleným jačmeňom sú považované za „super zelené potraviny,“ ktoré dokonale zasýtia a zároveň očistia telo.

Zelený jačmeň

Už spomínaný zelený jačmeň (v celkovom objeme v prípravku 30 %) predstavuje ďalšiu významnú „zelenú“ zložku v zložení výživového prípravku Blendea. Ide o známejší produkt, ktorý poznáme aj v našich končinách bežne pestovaný našimi pestovateľmi. Rastlinka je značne bohatá na dávku vitamínov skupiny B (B1, B2, B6 a B12).

Rovnako ak trpíte nedostatkom železa, zelený jačmeň má dobrú zásobu železa a okrem toho aj stopových prvkov horčíka, vápnika, medi, zinku či lítia.

Rastlinka upravuje tráviace ťažkosti ako sú zápcha, hnačka i iné zažívacie ťažkosti, podporuje tiež zdravú telesnú hmotnosť a pomáha optimálnemu krvného obrazu.

Preventívne pôsobí proti vzniku zápalov, zároveň má blahodarné účinky na pleť či pokožku.

Ničí voľné škodlivé látky v tele, pomáha zlepšiť celkovú obranyschopnosť organizmu, súčasne potláča vyčerpanosť a zmierňuje alergické reakcie. A to nie je všetko. Len pre porovnanie, zelený jačmeň ukrýva v sebe až päťnásobne viac železa ako najviac ospevovaný zdroj železa špenát.

Má tiež až desaťnásobne väčší zdroj vápnika ako klasické mlieko.

Potrebujete vedieť ešte niečo viac o tejto skutočne silnej zelenej superpotravine?

Mladá pšenica

Poslednou zo všetkých zelených rastliniek obsiahnutých vo výživovom prípravku v množstve 30 %, je rastlinka s názvom Mladá pšenica.

Mladá pšenica má rovnako ako všetky predchádzajúce rastlinky vysoký podiel zdraviu prospešného chlorofylu, vitamínov, aminokyselín, minerálnych látok a antioxidantov. Má vysokú nutričnú hodnotu a okrem toho, že dokonale zasýti, pomáha zlepšiť celkový zdravotný stav, najmä kvôli výraznej podpore obranyschopnosti organizmu.

Upravuje a reguluje optimálnu úroveň krvného cukru, pomáha znižovať únavu a vyčerpanosť.

Konštatovaním zostáva, že aj mladá „bio“ pšenica vôbec nezaostáva v blahodarných účinkoch na ľudské telo tak ako všetky spomenuté predchádzajúce zelené potraviny.

Na úplný záver čo sa týka zloženia výživového prípravku treba ešte doplniť, že sa v ňom nachádza i malý kúsok Mäty priepornej (Mentha piperita), ktorá dodáva výživovému prípravku výbornú chuť pri samotnej konzumácii.

Mäta má nesporne rovnako priaznivé účinky na telo, ako spomínané rastlinky a potraviny.

Upevňuje celkový priaznivý dopad zelených rastlín na ľudské telo.

Mäta podporuje a zlepšuje trávenie /činnosť tráviaceho ústrojenstva/, má tiež protizápalové a antiseptické účinky. Okrem toho mäta zmenšuje celkovú kyslosť v žalúdku (odstraňuje nepríjemné pálenie záhy, ktoré trápi väčšinu z nás). Eliminuje zápaly a účinne dezinfikuje telo. Podporuje tvorbu žlče, znižuje zvýšenú plynatosť v črevách a tlmí štikútku (zdroj).

Použitie a dávkovanie

 • Výrobca odporúča na začiatok užiť 1 dávku v ranných hodinách nalačno, čo je približne 1 čajová lyžička, t. j. asi 3 gramy výživového prípravku 1 krát denne
 • Po istom čase je optimálne užívať 2 dávky 1 až 2 krát denne
 • Výrobca odporúča každú dávku nechať rozpustiť v pohári s vodou (200 ml) alebo s inou tekutinou (džús alebo smoothie)
 • Neodporúča sa rozpúšťať prípravok v teplej vode a ihneď skonzumovať po zarobení (netreba nechávať odstáť)
 • Samotné dávkovanie prípravku nie je náročné a zvládne ho každý bez akýchkoľvek komplikácií
 

Koľko stojí Blendea zelený prášok?

Zrejme ste sa aj vy začali zaoberať myšlienkou, že koľko bude stáť tento zelený zázračný bio prášok?

Blendea 90 gramové balenie na 30 porcií stojí 19 € (podľa oficiálnej stránky prípravku blendea.cz zo dňa 9.5.2018).

Ak by sme prepočítali cenu 1 dávky prípravku Blendea, cena je na úrovni o niečo viac ako 0,60 € (centov) na 1 deň, pri 1 dávke na úrovni 30 gramov. Posúďte sami, či to bude dobrá investícia do takejto formy výživového prípravku v podobe prášku.

Výhodou celkovej objednávky výživového prípravku cez oficiálnu internetovú stránku www.blendea.cz je, že i keď ide o českého distribútor, bez problémov vám bude doručený balík s výživovým prípravkom na Slovensko, v cene už od 4€ v prípade obyčajného balíka respektíve vo forme dobierky s dodacou dobou do 5 pracovných dní (Slovenská pošta).

Alebo kuriérom budete mať balík dodaný rýchlejšie už do 3 pracovných dní za 7 €. Výhodou kúpy prípravku cez túto web stránku sú aj dobré hodnotenia spokojných zákazníkov.

1 balenie

90g
Vydrží na 30 dávok
19,99€

2 balenia

180g
Vydrží 60 dávok
35,90€

3 balenia

270g
Vydrží 90 dávok
47,90€

4 balenia

360g
Vydrží 120 dávok
55,90€

Upozornenie

 • I keď ide o veľmi kvalitný bio výživový prípravok, je potrebné uviesť, že výrobca neodporúča konzumáciu tehotným a dojčiacim ženám (prípadne mali by pred konzumáciou minimálne skonzultovať vhodnosť užívania prípravku so svojím lekárom).
 • Prípravok je vhodný aj pre alergikov na lepok a laktózu. Prípravok je bezlepkový a bez laktózy. Neobsahuje cukor a odporúča sa aj vegánom.
 • Môže v ojedinelých prípadoch vyvolať alergické reakcie. Prípravok môže spôsobovať škrabanie v hrdle, pálenie v ústnej dutine či svrbenie na pokožke.
 • Pokiaľ by sa objavili nejaké alergické či iné reakcie, je potrebné prestať s užívaním prípravku a poradiť sa o ďalšom postupe so svojím lekárom alebo lekárnikom. Je potrebné si prečítať príbalový leták pred začiatkom užívania výživového prípravku.

Hodnotenie

Na internete sú dostupné aj ďalšie rozličné skúsenosti a recenzie od ľudí v prípade tohto výživového prípravku.

Výhody a nevýhody

Výhody
 • Veľmi kvalitný bio výživový prípravok
 • Kvalitný zdravý zelený prípravok
 • Pozitívne skúsenosti ľudí
 • Množstvo priaznivých účinkov na telo
 • Neobsahuje lepok, laktózu, ani cukor
 • Vhodný pre vegánov
Nevýhody
 • Nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • Môže vyvolať alergické reakcie ako napríklad bolesť hlavy, nespavosť, poruchy trávenia a podobne

Blendeu sme si objednali priamo do redakcie a natočili krátke ukážkové video. Nech sa páči.

Naše hodnotenie

Je to aj váš prípad, že už dlhší čas hľadáte super potravinu, ktorá by vám dodala energiu, silu, vitálnosť a zároveň podporí celkovú imunitu, zlepší aj trávenie, je bez cukru, lepku a čo je dôležité, pôjde o prírodnú potravinu bez lekárskeho predpisu?

V takom prípade je bio produkt a výživový doplnok stravy v jednom Blendea tým pravým výživovým prípravkom aj pre vás.

Ako zelená superpotravina vo forme zeleného bio prášku, je vysoko cenená nielen odborníkmi, lekármi, ale aj mnohými ľuďmi, čo siahli po tomto produkte.

Osobne som zatiaľ neskúsil tento výživový prípravok, ale musím povedať, že ma pri jeho hodnotení pozitívne prekvapilo predovšetkým silné 5 zložkové zloženie prírodných látok, rastliniek a potravín.

Zelené sfarbenie vďaka vysokej dávke chlorofylu je zárukou zdravia a pomoci celému telu.

Veľa pozitívnych internetových recenzií a reakcií od ľudí ma núti premýšľať nad tým, prečo by som skúsil aj ja tento unikátny prípravok.

Množstvo priaznivých účinkov od posilnenia imunity, spomeniem napríklad úprava činnosti tráviaceho traktu, podpora celkovej očisty tela, úprava zlého cholesterolu v krvi, pomoc s prečistením cievneho systému, zvýšenie výkonnosti vďaka zníženiu únavy a vyčerpanosti, zmiernenie prejavov kyslosti v žalúdku až po prevenciu pred zápalmi a tvorbou žalúdočných vredov, ma ubezpečuje v tom, že Blendea výživový prípravok má čo ponúknuť a môže byť skutočným pomocníkom všetkým v dnešnom uponáhľanom svete.

Toľko pozitív, navyše prijateľná cena za 1 balenie, ktoré vydrží aj na mesiac pri 1 dávke denne, čo viac dodať na úplný záver?

Asi len toľko, že takýto unikátny výživový prípravok je dôležité určite vyskúšať na vlastnej koži. Ak ste ho neskúsili zatiaľ ako ja, je najvyšší čas siahnuť po ňom a reálne ho skúsiť, či skutočne funguje tak, ako tvrdí výrobca. Ja mám už v tom jasno, a čo Vy?

blendea supergreens skúsenosti

Rzhodli ste sa vyskúšať Blendeu? Odporúčame ju zakúpiť priamo od výrobcu. Zaručí vám to najlepšiu cenu a predídete tak rôznym napodobeninám.

4.4/5 - (10 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.