LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnkyNajlepší Super Greens: Vybrali sme (TOP 3)

Najlepší Super Greens: Vybrali sme (TOP 3)

Super Greens – výraz, ktorý vymysleli teraz tak trendy foodblogeri, skrýva v sebe množstvo cenných ingrediencií. A ak ste ešte neobjavili ich úžasný svet, je tu čas.

Ich benefity sú ďaleko viac rozmanité a ďalekosiahle, než by ste očakávali a ich zaradenie do vašej rutiny dokáže posilniť zdravie nečakaným spôsobom.

Čo to vlastne Super Greens sú, aké živiny obsahujú, čo presne s telom robia, aké majú výhody a nevýhody a čo je na tejto zelenej superveľmoci špeciálne, to si povieme v dnešnom článku.

Najlepší Super Greens – TOP 3

Čo sú Super Greens?

Supergreens je výraz pre skupinu zelených rastlín (riasy a trávy), ktoré sú superpotravinami bohatými na živiny. Podporujú trávenie, hladinu energie, imunitný systém aj zdravie pokožky.

Sú elektrárňou živín a vynikajúcim každodenným doplnkom našej stravy

Hrajú aj dôležitú alkalizujúcu úlohu. Naša strava má zvyčajne vysoký obsah bielkovín a obilnín, ktoré vytvárajú kyslú záťaž, ktorá môže viesť k strate pevnosti kostí, svalovej hmoty a zápalom. Vieme to kompenzovať zásadotvornými potravinami, medzi ktoré patria aj supergreens.

Super Greens ako doplnok výživy vo forme prášku zvyčajne obsahuje približne 25 až 40 zložiek. Často kombinuje bežné ovocie a zeleninu, ako sú jablká a brokolica, s menej bežnými ingredienciami, ako je spirulina alebo chlorella.

Bez ohľadu na obsah, zelený super prášok nie je náhradou výživnej stravy. Napriek tomu však môže pôsobiť ako druh výživového poistenia. Odporúčame mať po ruke, ak vám chýbajú vitamíny.

Môžete dokonca nájsť aj variácie, ktoré vyhovujú vašim stravovacím potrebám, či už sú to vegánske doplnky, doplnky bez sóje, alebo bez laktózy.

Super Greens Pro – Czech Virus

Super Greens Pro - Czech Virus

 • Czech virus Super Greens obsahuje 2 gramy Chlorelly, 2 gramy Spiruliny, 0,5 gramu mladého jačmeňa a 0,5 gramu mladej pšenice v každej dávke
 • neobsahuje syntetické farbivá ani ochucovadlá
 • výrobca vlastní certifikát kvality EN ISO 9001 a 22000
 • všetky zložky sú laboratórne testované na čistotu
 • neobsahuje zakázané látky
 • sladené stéviou
 • 30 dávok v jednom balení
 • dostupné príchute Lesné ovocie a Jablko Fresh

Ktoré rastliny patria do kategórie Super Greens?

Sú to rastliny, ktoré sú obzvlášť výživné, alebo obsahujú množstvo zdraviu prospešných látok. Tu sú aspoň najznámejšie z nich.

Pšeničná tráva 

Super Greens - pšeničná trávaPlná vitamínov, minerálov, stopových prvkov, enzýmov, vlákniny a špeciálnych živín, ako je chlorofyl.

Je pre telo zdrojom antioxidantov a alkalizácie. Obsahuje vitamín A, ktorý prospieva pokožke a podporuje imunitné zdravie… v skutočnosti obsahuje dvojnásobné množstvo vitamínu A ako mrkva a vyšší obsah vitamínu C ako pomaranče!

S plným spektrom vitamínov B dokáže pšeničná tráva podporovať energetickú hladinu a je dobrým zdrojom vápnika, fosforu, horčíka, sodíka a draslíka vo vyváženom pomere. Je to kompletný zdroj bielkovín a dobrý zdroj železa.

Jačmenná tráva

Super Greens - Jačmenná trávaJačmenná tráva obsahuje veľké množstvo vitamínov vrátane vitamínu B a C a minerálov – draslíka, vápnika, horčíka, železa a stopových prvkov (meď, fosfor, mangán).

Prášok z jačmennej trávy sa vyrába zo sušených mladých listov rastliny jačmeňa a má viac vitamínu C ako pomaranče (500 %), viac vápnika ako mlieko (200 %) viac železa ako špenát (500 %)

Je bohatá na chlorofyl a často sa používa ako prírodný čistiaci prostriedok.

Chlorella

Super Greens - ChlorellaJedna z najvýživnejších potravín na svete, plná bielkovín, vitamínov a minerálov, esenciálnych mastných kyselín a antioxidantov.

Chlorella je jednobunková sladkovodná rastlina  mikroriasa, ktorá má pevné bunkové steny, takže „cracked chlorella“ na etiketách znamená, že na narušenie týchto pevných stien bol použitý špeciálny proces, čím sa uvoľnili živiny z chlorelly.

Obsahuje najvyššiu hladinu chlorofylu zo všetkých rastlín na planéte, niekedy sa označuje ako dokonalé plnohodnotné jedlo, pretože ide o kompletný proteín, ktorý obsahuje všetky vitamíny B, vitamín C, vitamín E a minerály ako zinok a železo.

Ako bohatý zdroj vitamínu D, vitamínu K, selénu, kyseliny listovej, jódu a B12 je ideálna pre vegánov, podporuje zdravie pokožky pomocou B2, B3 a biotínu, zdravie vlasov s biotínom a meďou a podporuje zdravú imunitnú funkciu s B6, B12 a železom.

Podporuje detoxikáciu pečene, žlčníka, obličiek – to všetko pomáha odstraňovať ťažké kovy (napríklad ortuť) a toxíny.

Je tiež známe, že vyrovnáva črevnú flóru normalizáciou „dobrých“ baktérií vo čreve. Často sa používa na podporu chudnutia.

Spirulina

Super Greens - spirulinaĎalšia z nutrične najbohatších potravín na svete je bohatým zdrojom bielkovín a železa.

Spirulina je sladkovodná a vysoko stráviteľná mikroriasa. Je skvelá na podporu hladiny energie a stimuluje rast zdravých baktérií v črevách.

Obsahuje široké spektrum vitamínov, vrátane vitamínov B, minerálov a aminokyselín, esenciálnych mastných kyselín a antioxidantov, ako aj horčík, vápnik, B12, B6, betakarotén, chlorofyl.

S väčším množstvom železa ako špenát a bohatým zdrojom B12 je perfektná pre vegánov. Obsahuje dvojnásobné množstvo chlorofylu ako jačmeň a pšenica.

Často sa používa ako súčasť očistného programu. Spirulina pomáha pri chudnutí tým, že prirodzene potláča chuť do jedla a zároveň dodáva celý rad živín potrebných pre vyvážené stravovanie.

Supergreens Originál Máta 90 g

Supergreens Originál Máta 90 g

 • obsahuje spirulinu chlorellu, zelený jačmeň, mladá pšenicu a mätu v starostlivo vyváženom pomere
 • podporuje trávenie, imunitu a vitalitu organizmu
 • pôsobí priaznivo na funkciu pečene
 • detoxikuje organizmus
 • dodáva telu energiu
 • mäta nie je len zárukou príjemnej chuti, ale pozitívne vplýva aj na trávenie, imunitu a funkciu dýchacieho systému
 • dostupné v troch príchutiach
 • výhodné balenia 1+1, 2+2 a 3+3 balenia zdarma

Aké sú zdravotné benefity Super Greens?

Čo presne môžete získať pridaním supergreens do vašej rutiny?

Môžu pomôcť upraviť krvný tlak

Krvný tlak je aspoň čiastočne kontrolovaný rovnováhou elektrolytov, vrátane kľúčových vitamínov a minerálov, ako je sodík a draslík. Každý elektrolyt vykonáva inú, ale rovnako dôležitú úlohu a súčasne pracujú v tandeme, na udržanie správneho množstva krvi v obehu.

Napríklad príliš málo draslíka alebo príliš veľa sodíka v systéme môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku a vystaviť vás riziku ďalších závažných zdravotných komplikácií.

Supergreens môžu pomôcť podporiť zdravú rovnováhu elektrolytov, čo zase podporuje schopnosť tela udržiavať zdravý krvný tlak (najmä v kombinácii so zdravou stravou a cvičebným plánom).

Podporujú zdravie tráviaceho traktu

Aj keď často berieme zdravie našich čriev ako samozrejmosť, tráviaci systém vyžaduje komplikovanú rovnováhu rozmanitého mikrobiómu, ktorá hladko udržuje všetko v „pohybe“. Tráviace enzýmy, mikroorganizmy ako baktérie a kvasinky a potravinová vláknina zohrávajú úlohu pri optimálnom zdraví trávenia.

V závislosti od produktu môžu prášky supergreens pomôcť podporiť výstelku črevnej steny, podporiť jej schopnosť absorbovať živiny, podporiť imunitný systém aj tráviace funkcie a upokojiť gastrointestinálne symptómy, ako je nadúvanie, nepravidelnosť čriev a zápcha.

Navyše veľa supergreens prášky obsahujú prebiotickú vlákninu, ktorá môže ďalej podporovať zdravie tráviaceho traktu.

Žena znázorňujúca rukami srdce na bruchu

Môžu pomôcť podporiť správnu funkciu imunitného systému

Imunitný systém je primárna obranná línia, a to tak pred vonkajšími faktormi (ako sú baktérie a vírusy), ako aj pred vnútornými. Bojovať s nádchou môže byť oveľa ťažšie, keď je imunitný systém oslabený.

Pravidelné užívanie supergreens môže posilniť schopnosť imunitného systému podporovať vás aj vaše telo.

Môžu pomôcť podporiť celkové zdravie pokožky

Okrem imunitného systému poskytuje ďalšiu líniu obrany proti vonkajšiemu svetu aj pokožka. Keď je silná a zdravá, dokáže ľahšie zabrániť vonkajším faktorom, ako sú baktérie a kontaminanty, aby sa dostali do tela a spôsobili zmätok.

Pokožka však zohráva významnú úlohu aj v tom, ako sa cítime na estetickej úrovni. Keď je zdravá, vyzerá aj dobre, čo dokáže zdvihnúť sebavedomie.

Môžu pomôcť podporiť prirodzené detoxikačné procesy

Pečeň je primárnym orgánom pre prirodzenú detoxikáciu. Správna zmes supergreens dokáže pomôcť posilniť funkciu pečene, aby svoju prácu vykonávala efektívne. S menším počtom toxínov v systéme dokáže telo hladko fungovať a presmerovať energiu do iných oblastí.

Sunwarrior Ormus Warrior Super Greens Bio 450 g

Sunwarrior Ormus Warrior Super Greens Bio 450 g

 • produkt v bio kvalite
 • obsahuje Alfalfa, mladý jačmeň, pšenicu a ovos, moringu a zázvor, probiotiká a prebiotiká
 • zložky sú ekologicky pestované v sopečnej oblasti Utahu v pôde, ktorá je mimoriadne bohatá na minerály aj stopové prvky
 • vyrobené procesom sušenia za studena – zostávajú zachované všetky bioaktívne látky a fytoživiny
 • ochutené stéviou a mätou
 • špeciálny obal je zárukou zachovania kvality
 • dostupné v dvoch príchutiach

Môžu pomôcť podporiť kognitívne zdravie

Mozgová hmla je súčasťou života mnohých z nás. Ak sa snažíte nájsť spôsoby, ako posilniť svoje kognitívne zdravie a udržať si ostrý mozog, môžu vám pomôcť supergreens.

Majú vysoký obsah vitamínov a minerálov, ktoré môžu pomôcť podporiť sústredenie a duševnú jasnosť.

Môžu byť oporou pri chudnutí

Vďaka obsahu vlákniny a úrovni živín môžu supergreens pomôcť udržať zdravý metabolizmus, čo môže podporiť úsilie o reguláciu hmotnosti. Navyše, pridaná vláknina obmedzí výdatnú chuť do jedla.

Môžu podporiť športový výkon

Súčasťou každého dobrého tréningového režimu je zdravá strava plná bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov.

To je dôvod, prečo sú supergreens tak skvelou základnou potravinou každého milovníka športu. Výskumy dokázali, že príjem antioxidantov v strave môže pomôcť pri únave a podpore imunity, čo môže prispieť k udržaniu športového výkonu.

Bodybuilder

Užívanie Super Greens

Dobrou správou je, že ak budete postupovať podľa pokynov a poradíte sa so svojím lekárom alebo dietológom, môžete bezpečne užívať prášok supergreens na dennej báze.

Neexistuje žiadne magické číslo, pokiaľ ide o to, koľko prášku môžete užiť za deň.

Svoj príjem budete musieť založiť na type prášku, ktorý užívate, zložkách a vašich konkrétnych cieľoch

Môžete si však vytvoriť konzistentnú rutinu aj tak, že ich budete užívať len niekoľkokrát týždenne, Aj v tom prípade pocítite pozitívne účinky.

Dôležité!

Napriek všetkým výhodám, ktoré so sebou Super Greens prinášajú, je potrebné zvážiť niekoľko aspektov. Keďže Super Greens je názov, ktorý vymysleli sociálne siete, efekt sa pripisuje sľubom predajcov.

Vyberajte si preto len produkty, ktoré majú dokonale uvedené zloženie a feedback si overte v overených hodnoteniach a recenziách. V ideálnom prípade sa zamerajte nielen na ingrediencie, ale aj na udržateľnosť obalového materiálu a lokalitu výroby.

Zhrnutie na záver

Ktorý supergreens si nakoniec vyberiete, je úplne na vás. Treba si však uvedomiť, že Super Greens nie sú náhradou za vyváženú stravu.

Ale, ak sa však vo všeobecnosti vyhýbate zdravému spôsobu stravovania, ani supergreens nebudú schopné pokryť 100 % vašej potreby živín.

Je dôležité, aby ste ich užívali v kombinácii s vyváženým stravovaním a životným štýlom a nie namiesto nich!

Zdroje informácií:

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.