LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokAko ušetriť na fitness a dostať sa do formy aj v domácej...

Ako ušetriť na fitness a dostať sa do formy aj v domácej karanténe

Prišli na nás ťažké časy. Život sa zastavil a my sme nútení zdržiavať sa v domácom prostredí. Pre tých aktívnych, ktorí sú závislí na športovej aktivite a pravidelne sa starajú o svoju fyzickú schránku, to môže byť problém.

Fitnescentrá sú zatvorené, futbal si s kamarátmi taktiež nezahráte a okrem toho mnohých z nás čakajú aj horšie finančné časy, ktoré budeme musieť vydržať. Všetko zlé je však na niečo dobré, a práve toto obdobie nám dáva niečo, čo sme doteraz nemali – čas na seba bez výhovoriek.

Príležitosť dostať sa do formy

Aj keď sa všade hovorí o tom, ako sa teraz budeme všetci doma bez pohybu prežierať a ako sa po karanténe vrátime do života leniví a s niekoľkými kilami navyše, musíme si uvedomiť, že toto je práve ideálna príležitosť na pravý opak.

Ako sa dostať do formy v karanténe za tri mesiace? Či už chcete schudnúť, získať kondičku alebo nabrať svaly, tri mesiace pravidelného tréningu vás vedia na tejto ceste naozaj významne posunúť. Je dokázané, že priemerný človek dokáže práve počas prvých troch mesiacov sústredeného tréningu urobiť najväčší progres.

Čo potrebujete k tomu, aby ste sa dostali do formy? Najviac budete potrebovať vaše odhodlanie, vôľu a disciplínu. Nedá sa to kúpiť, musíte to v sebe niekde nájsť. Veľa informácií a užitočných tipov možno nájdete aj TU >>

Zaobstarajte si:

  • Športové oblečenie
  • Športové vybavenie
  • Výživové doplnky

Teraz sa na to pozrime bližšie.

Športové oblečenie

Chcete začať behať? Ak máte možnosť behať niekde vonku, v prírode, kde sa nebudú hemžiť davy ľudí tak, aby to bolo bezpečné. Potrebujete šortky, tričko a predovšetkým kvalitnú bežeckú obuv.

Nie, nestačia vám na to trojročné „halovky“, do ktorých kopete každý štvrtok do lopty. Myslite na to, že si nechcete zničiť nohy a plánujete behať pravidelne.

Ako naozaj s behom začínate, odporúčame prečítať si niekoľko článkov o tom, ako si nezničiť nohy, ale aj motiváciu hneď na začiatku. Veľmi prehľadné a zrozumiteľne informácie najmä pre zelenáčov nájdete na známych bežeckých weboch.

Bežecké tenisky si zodpovedne vyberte podľa terénu a povrchu, na akom sa chystáte behať, ale do úvahy berte aj vaše bežecké schopnosti či váhu. Vaše kĺby a šľachy sa vám určite poďakujú.

Ak si chcete cvičiť v pohodlí domova, nepotrebujete toho veľa, ale zbytočne sa potiť do vášho bavlneného trička nie je najlepší nápad. Ľahké a priedušné športové oblečenie z funkčných materiálov vám vaše tréningy určite urobí znesiteľnejšími.

Dobrú bežeckú obuv a ďalšie športové oblečenie so zľavou či s dopravou zadarmo, ktorú v čase karantény určite uvítate, získate so špeciálnymi kupónmi.

Športové vybavenie

Ak sme stále pri behaní, môžete si zaobstarať športtester, čiže športové hodinky, ktoré vám budú merať odbehnutú vzdialenosť, čas, prípadne pulz a mnohé ďalšie veci. Na trhu je ich veľké množstvo od tých najlacnejších pre začiatočníkov, až pre špičkové zariadenia pre profi športovcov.

Cvičiť sa dá efektívne aj v prostredí vášho domova!

V prípade, že nechcete alebo nemôžete behať vonku, môžete zainvestovať aj do bežeckého pásu alebo domáceho rotopedu (stacionárneho bicykla). Je to síce vyššia investícia, ale pre budúcnosť sa zbavíte výhovoriek o tom, že je vonku zlé počasie. Na druhej strane možno z dlhodobého hľadiska ušetrite aj na členským poplatkoch za fitnescentrá.

Doma však môžete celkom slušne aj cvičiť a posilňovať. Nemusíte platiť za návštevu, nemusíte nikam chodiť a nemusíte sa pred nikým hanbiť.

Keď snáď o pár mesiacov všetci vylezieme na svetlo sveta, vy môžete prekvapiť svoje okolie skvelou postavou.

Aby ste to dosiahli, zaobstarať si môžete rôzne cvičebné stroje, činky, tyče a podobne. Doma si môžete vytvoriť svoju vlastnú posilňovňu alebo fitness kútik, kde môžete tráviť voľný čas v domácej karanténe a urobiť niečo pre seba.

Kvalitné športové zariadenia aj do vašej domácnosti môžete nakúpiť so zľavovými kupónmi a využiť aj dopravu zadarmo.

Výživové doplnky

Ak to so športom myslíte naozaj vážne, plánujete efektívne schudnúť, nabrať svalovú hmotu alebo jednoducho posilniť svoje kĺby a šľachy pred zranením, určite myslíte aj na doplnky stravy. Vitamíny, minerály, kreatín, karnitín, proteíny alebo rôzne spaľovače tukov či klbovú výživu, to všetko môžete veľmi pohodlne nakúpiť cez internet.

V prípade, že máte konkrétne tréningové ciele a viete, čo chcete dosiahnuť, môže si nechať zostaviť tréningový plán alebo jedálniček na mieru. Pretože nezabúdajte, že strava je viac ako polovica úspechu.

O tom, ako cvičiť správne, ako nabrať alebo zhodiť, nájdete na internete veľa odborných článkov a tipov. Takže na začiatku odporúčame trošku googliť, aby ste si nášli vášho guru.

Aktuálna situácia pre nás vôbec nemusí znamenať zanedbávanie samých seba. Keď už viete, čo potrebujete, ako šetrne nakúpiť a čo všetko môžete pre svoju kondíciu urobiť, je to teraz len na vás. Ako budete vyzerať a cítiť sa o tri mesiace?

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.