LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokLeto a celulitída: Ako ju eliminovať?

Leto a celulitída: Ako ju eliminovať?

Leto sa každoročne nesie v duchu skracovania. Ženy vyťahujú zo šatníka minisukne, kraťasy a plavky a začínajú sa tešiť na dni strávené na kúpalisku. Sú ale aj také dámy, ktoré sa kratším kúskom vyhýbajú. Dôvodom je celulitída. Je možné sa jej zbaviť? 

Čo je to celulitída?

Celulitíde sa prezýva pomarančová koža a stretlo sa s ňou 90 % žien. Celulitída je pre ľudské zdravie úplne neškodná, avšak väčšina žien celulitídu nevíta s otvorenou náručou. Preto otázka, či sa dá s celulitídou niečo robiť, patrí k najčastejšie pokladaným otázkam na internete.

Celulitída vzniká tým, že podkožné tukové bunky ukladajú odpadové metabolické látky, zväčšujú tým svoj objem a narúšajú tak štruktúry spojivového tkaniva v pokožke.

Kvôli tomu sa mení sieťové usporiadanie proteínových vlákien, ktoré sa prejavujú hrbolčekmi pod kožou. Treba podotknúť, že tento proces je pre ženské telo úplne prirodzený, a nie je preto ničím netypickým.

Prevencia celulitídy

Celulitídu má najviac na svedomí genetika, ktorú skrátka neovplyvníte. Na druhú stranu ale existuje hneď niekoľko ďalších faktorov, ktoré sa prepisujú do vzniku celulitídy, a tie máte vo svojej moci.

Patrí medzi ne dehydratácia, nezdravý životný štýl, vysoké percento telesného tuku alebo napríklad nedostatok pohybu. Samozrejme existujú tiež špeciálne krémy, ktoré, tak ako krémy na tvár bojujú s akné, napomáhajú zmierňovať príznaky celulitídy. Než si ale zaobstaráte špeciálne telové mlieko, ktoré sľubuje pomoc s celulitídou, zamyslite sa nad svojím životným štýlom.

Ako zatočiť s celulitídou?

Zbaviť sa celulitídy úplne často nie je možné, ale jej prejavy sa dajú výrazne zredukovať. Vaším prvým krokom by mala byť zmena životného štýlu.

Zamerajte sa na zdravú a pestrú stravu, zaraďte do jedálnička dostatok zeleniny, ovocia a vlákniny a snažte sa vyhýbať tučným, soleným a vysoko spracovaným potravinám. Podporte pitný režim a vypite aspoň 2 litre tekutín denne. Obmedzte sladkosti a začnite sa pravidelne hýbať. Do svojej ošetrovacej rutiny zaraďte pravidelné saunovanie a masáže.

4/5 - (4 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.