LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaNáhrada stravy - Ideálne na chudnutie (overené)

Náhrada stravy – Ideálne na chudnutie (overené)

Kvalitná náhrada stravy je skvelý pomocník ako pri redukčnej diéte, tak aj v prípade, keď nemáte dostatok času na varenie. Ide o práškovú zmes obohatenú o všetky potrebné živiny, ktorá jednoducho a rýchlo nahradí aj jedlo z vášho bežného jedálnička.

Náhradu jedla najčastejšie nájdete vo forme prášku, ktorý je obohatený o bielkoviny, vlákninu, vitamíny, minerály a ďalšie dôležité látky pre vaše telo.

Vo väčšine prípadov stačí tento prášok zaliať horúcou vodou alebo mliekom, pričom vám vznikne kokteil alebo kašovitá zmes, ktorá je plnohodnotnou náhradou vašej bežnej stravy.

Viac kvalitnej náhrade stravy v čase, keď nestíhate variť, sa dozviete v novom článku.

Najlepšia náhrada stravy – TOP 6

Vybrali sme pre vás TOP 6 produktov náhrady stravy podľa recenzií

KetoMix Proteínová polievka s kuracou príchuťou

náhrada stravyProteínová polievka KetoMix s kuracou príchuťou je ideálnou náhradou stravy, ktorá vás zasýti a dodá vám potrebné živiny. Pritom ju stačí iba zaliať horúcou vodou a môžete servírovať.

Táto kuracia polievka obsahuje minimum sacharidov, optimálne množstvo bielkovín, minerálnych látok a vitamínov. Je ideálna na obed, večeru alebo ako olovrant. Rovnako ju môžete použiť pri redukčnej diéte, ako aj na doplnenie bežného jedálnička.

Hlavné výhody:

 • ideálny pomer živín, minerálov a vitamínov,
 • vhodná pri redukčnej diéte aj v bežnom jedálničku,
 • jednoduchá príprava a servírovanie,
 • vhodná aj pre ľudí s celiakiou,
 • ideálna na obed, večeru a olovrant.

SATURO Vegan náhrada stravy

náhrada stravySATURO náhrada stravy je kompletná náhrada jedla, ktorá je vyrobená z prírodných zložiek najvyššej kvality. Ide o nápoj s ideálnym množstvom živín, vďaka ktorému prijmete dostatočné množstvo bielkovín, sacharidov, tukov, minerálov a vitamínov.

Ide o ideálnu voľbu na cesty, ktorá je jednoduchá na prípravu a neobsahuje žiadne živočíšne prísady, takže je vhodná aj pre vegánov a vegetariánov.

Rovnako vás prekvapí vysokým podielom bielkovín, ktoré pochádzajú zo sójového proteínového izolátu, pričom je rovnako obohatená o všetky esenciálne aminokyseliny.

Hlavné výhody:

 • obsahuje až 26 vitamínov a minerálov,
 • zasýti vás až na dobu 5 hodín,
 • ideálna náhrada stravy pre vegánov a vegetariánov,
 • vyrobená z prírodných zložiek najvyššej kvality,
 • je praktická a cenovo dostupná.

Impact Diet Lean

náhrada stravyImpact Diet Lean je chutná zmes bielkovín, ktorá je ideálnou voľbou pre redukčnej diéte. Táto náhrada jedla obsahuje až 17 g bielkovín v jednej porcií, takže predstavuje kvalitný zdroj doplnenia bielkovín alebo náhradu bežnej stravy.

Rovnako je doplnená o vlákninu, chróm a zmes esenciálnych vitamínov a minerálnych látok, ktoré vám zaručia prísun potrebných živín počas dňa.

Impact diet takisto obsahuje nižšie percento cukru, čím sa stáva ideálnym pomocníkom pri redukcií hmotnosti.

Hlavné výhody:

 • obsahuje až 17 g bielkovín,
 • takisto vlákninu na lepšie trávenie,
 • ideálny pomocník pre redukcií hmotnosti,
 • s nižším obsahom percentom cukru,
 • ideálna náhrada stravy na cesty.

ActivLab Proteín Breakfast

náhrada stravyProteín Breakfast ActivLab predstavuje ideálnu náhradu bežných raňajok, pričom je obohatený o horčík a guaranu.

ActivLab ponúka optimálny pomer bielkovín a sacharidov, a takisto v ňom nájdete aj aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA).

Proteín Breakfast ActivLab je vhodný nielen ako náhrada stravy, ale rovnako aj ako pomocník pri zvýšení objemu svalovej hmoty a tvarovania postavy.

Hlavné výhody:

 • obohatený o horčík a guaranu,
 • zdroj bielkovín s najvyššou biologickou hodnotou,
 • obsahuje sacharidy v podobe ryžových a ovsených vločiek,
 • vhodný ako náhrada stravy, zvýšenie objemu a tvarovanie postavy,
 • bohatý na aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA).

KetoMix Proteínový kokteil s vanilkovou príchuťou

náhrada stravyProteínový kokteil s vanilkovou príchuťou od značky KetoMix možno použiť ako plnohodnotnú náhradu stravy, či ako súčasť redukčného programu. Ide o proteínový kokteil novej generácie, ktorý obsahuje iba 117 kalórií.

Takisto ide o skvelý zdroj bielkovín a vlákniny na lepšiu funkciu čriev, vďaka čomu vás zasýti aj na dlhšiu dobu.

Tento kokteil od KetoMix si obľúbite aj vďaka jeho krémovej konzistencií a vanilkovej chuti, pričom takisto neobsahuje lepok.

Hlavné výhody:

 • vhodný aj pre ľudí alergických na lepok,
 • s obsahom bielkovín a vlákniny,
 • ideálny pre redukčnej diéte a ako náhrada jedla,
 • jedna porcia obsahuje iba 117 kalórií,
 • krémová vanilková chuť.

The Protein Works Diétna náhrada stravy

náhrada stravyThe Protein Works predstavuje ideálnu náhradu stravy, ktorá svojim zákazníkom ponúka aj niečo navyše. Tento proteín je obohatený o spaľovače tukov s minimom kalórií, čo z neho robí ideálneho pomocníka pri chudnutí a redukčnej diéte.

Ide o diétnu náhradu stravy, ktorá je ideálna na cesty, pričom obsahuje špeciálu zmes bielkovín a pomaly stráviteľných sacharidov.

The Protein Works vás prekvapí svojou lahodnou chuťou, na ktorej si môžu pochutnať dokonca aj vegetariáni.

Hlavné výhody:

 • diétna náhrada stravy vhodná na cesty,
 • obohatená o spaľovače tukov s minimom kalórií,
 • kombinácia bielkovín a pomaly stráviteľných sacharidov,
 • s obsahom vitamínov a minerálov,
 • vhodná alternatíva aj pre vegetariánov.

Čo je to náhrada stravy a ako funguje

Náhrada stravy predstavuje ideálny a pohodlný spôsob, ako rýchlo a kvalitne nahradiť váš obed alebo raňajky v čase, keď nestíhate variť alebo chcete schudnúť. Stačí ju len zaliať horúcou vodou alebo mliekom a výdatné jedlo máte na stole!

Tieto výrobky sú zvyčajne vo forme prášku alebo tekutiny, ktoré obsahujú určité množstvo kalórií, bielkovín, sacharidov, tukov a ďalších živín, ktoré by ste rovnako získali aj z bežnej stravy.

Najčastejšie sa používa ako náhrada stravy za jedno alebo viaceré jedlá denne.

Aké typy náhrady stravy trh ponúka

Existuje niekoľko druhov náhrady stravy, z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá pokrýva vaše individuálne potreby a aktuálne preferencie.

V tomto prípade môže ísť napríklad o bielkovinové kokteily,  sacharidové práškové náhrady či hotové jedlá, ktoré stačí zaliať horúcou vodou.

náhrada stravy

Druhy náhrady stravy

Bielkovinové náhrady stravy

Táto náhrada stravy je bohatá na bielkoviny a vhodná pre tých ľudí, ktorí chcú zvýšiť svoj príjem bielkovín na podporu rastu svalovej hmoty alebo pre rýchlejšie chudnutie.

Sacharidové náhrady stravy

Sacharidové náhrady stravy majú viac sacharidov, pričom naopak obsahujú menší pomer tukov a bielkovín. Sú ideálnym riešením pre tých, ktorí potrebujú zvýšiť svoj príjem sacharidov, napríklad ako rýchly zdroj energie.

Nápoje na chudnutie

Nápoje na chudnutie sú skvelým riešením nielen pre ženy, ktoré chcú zredukovať hmotnosť, ale pre všetkých, ktorí chcú schudnúť a zlepšiť si tak svoje zdravie.

Tieto nápoje na chudnutie obsahujú obvykle málo kalórií, sú zároveň bohaté na bielkoviny a vlákninu, ktorá zlepšuje trávenie a funkciu čriev.

Hotové náhrady jedál

Tieto náhrady jedál kúpite obvykle v podobe hotových jedál, pričom ich stačí zaliať iba horúcou vodou a môžete servírovať.

náhrada stravy hotové jedlo

Najčastejšie ide o práškové zmesi, z ktorých po zaliatí vodou vyčarujete polievky, kaše či husté kokteily.

Aká je cena náhrada stravy

Náhrada stravy v prípade redukcie hmotnosti predstavuje dlhodobý proces, ktorý vyžaduje čas a peniaze. To znamená, že ak vám nejde iba o občasnú náhradu jedla, ale plánujete dlhodobé chudnutie, v tomto prípade si budete musieť pripraviť väčší budget.

Cenovo dostupná náhrada stravy

V prípade cenovo dostupnej náhrady stravy môžete v ponuke nájsť rôzne kokteily na chudnutie, ktoré sú vo forme prášku.

Týmto kokteilom môžete jednoducho nahradiť raňajky alebo si ho dopriať medzi jedlami, pričom jeho cena sa pohybuje od 15 do 50 €. Všetko závisí od jeho kvality a množstva.

Náhrada stravy ako redukčná diéta

Ak plánujete využiť náhradu stravy ako plnohodnotné riešenie v redukčnej diéte, v tom prípade budete potrebovať aspoň 7 až 14-dňový plán na chudnutie.

V tomto prípade sa bude cena náhrady pohybovať od 100 € vyššie, pretože ňou budete musieť nahradiť niekoľko chodov denne.

náhrada stravy

Na čo si dať pri výbere náhrady stravy pozor

Náhrada stravy má nielen svoje výhody, medzi ktoré patrí rýchlosť prípravy a strata hmotnosti, ale takisto v nej nájdete aj niekoľko nevýhod.

Hoci náhrada stravy predstavuje kvalitnú náhradu klasických jedál, ide v tomto prípade o krátkodobé riešenie, nie celoživotný štýl stravovania.

Rovnako aj keď je daný kokteil obohatený o rôzne živiny a potrebné látky, nedokáže obsiahnuť všetky potrebné živiny, ktoré naše telo potrebuje z dlhodobého hľadiska.

Je dôležité si uvedomiť, že náhrada stravy nie je určená na trvalé používanie a nemala by nahradiť zdravú a vyváženú stravu. Pred použitím náhrady stravy sa odporúča konzultovať tento proces so svojím lekárom alebo odborníkom na výživu.

Záver

Náhrada stravy predstavuje skvelé riešenie vo chvíli, keď nemáte dostatok času na varenie, alebo len hľadáte vhodné jedlo do vašej redukčnej diéty. Jednoducho zalejete práškovú zmes horúcou vodou alebo mliekom, a plnohodnotné jedlo je na svete!

Kvalitná náhrada stravy obsahuje všetky potrebné živiny v podobe bielkovín, sacharidov, vlákniny, vitamínov či minerálov, ktoré nahradia klasické jedlo z krátkodobého hľadiska. To znamená, že bez problémov nahradí aj bežné jedlo z vášho jedálnička.

4.5/5 - (8 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.