LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínChudnutieKetoMix - Otestovali sme produkty + (OVERENÉ RECENZIE)

KetoMix – Otestovali sme produkty + (OVERENÉ RECENZIE)

Diéty od výmyslu sveta sa pretekajú v tom, ktorá vám zaručí rýchlejší a udržateľnejší úbytok na váhe. Pravdou však je, že pokiaľ si neosvojíte základné návyky zdravého a pestrého stravovania, všetky výsledky budú iba dočasné.

Dnes sme si posvietili na obľúbenú a overenú bielkovinovú diétu od firmy KetoMix. Priblížime vám základné princípy, na ktorých funguje aj postup, ktorý vás čaká, keď sa pre ňu rozhodnete.

Spomenieme naše obľúbené výrobky, ktoré vďaka vyššiemu obsahu bielkovín využijete, aj pokiaľ bielkovinovú diétu nedržíte. V závere sa dozviete, ako môžete vyladiť nedostatky diétneho plánu od Ketomixu a vyťažiť z neho maximum.

 

Čo je to ketomix?

KetoMix je názov produktov, ktoré sú určené na chudnutie prostredníctvom bielkovinovej diéty alebo ketónovej diéty.

Ketónová diéta, známa tiež ako ketogénna či proteínová diéta, je účinnou metódou chudnutia, ktorá využíva biochemickú reakciu tela nazývanú ketóza.

Ale ako presne organizmus vstupuje do tejto stavu? K tomu sa ešte dostaneme neskôr v tomto článku.

KetoMix balíčky zahŕňajú široké spektrum potravín, ktoré sú určené presne pre túto diétu. V balíkoch nájdete jedlo, ako napríklad proteínové nápoje, tyčinky, pudingy, zmesi na prípravu palaciniek či lievancov, proteínové pečivo, rezance a iné.

KetoMix dostupné balíčky

Ľahká nadváha
Balíček na 3 týždne
Obsahuje 110 jedál
5 krát denne budete jesť jedlá KetoMix
Zistíte princípy bielkovinovej diéty
Stredná nadváha
Balíček na 4 týždne
Obsahuje až 160 porcií jedla
1 fáza trvá 2 týždne
2 fáza trvá 4 týždne
Vysoká nadváha
Balíček na 4 týždne + na 3 týždne
Obsahuje až 260 porcií jedla
1 fáza trvá 3 týždne
2 fáza trvá 6 týždňov
Veľmi vysoká nadváha
Obsahuje 2 balíčky na 4 týždne a 1 balíček na 2 týždne
Spolu získate až 370 porcií jedla
Prvá fáza trvá 5 týždňov a druhá fáza trvá 9 týždňov
Možnosť dokúpiť aj iné jedlá (dostupné pri všetkých typoch)

Jednotlivé KetoMix balíčky

V ponuke nájdete rôzne balíky. Ich výber záleží od toho, akou veľkou nadváhou trpíte. Poďme si predstaviť jednotlivé balíčky.

Ľahká nadváha

lahka nadvaha ketomixAk bojujete s ľahkou nadváhou, táto ketónová diéta je presne to, čo potrebujete. Začnite s balíčkom navrhnutým na tri týždne a užívajte si výhody plánovanej cesty k ideálnej váhe.

Výrobca odporúča vydržať aspoň na obdobie 4 týždňov, kedy budete potrebovať KetoMix cenovo zvýhodnené balíčky jedál, ktoré dohromady obsahujú 35 porcií. Balíčky vydržˇia jeden týždeň a sú rozdelené na 1. a 2. fázu diéty.

Stredná nadváha

stredna nadvaha ketomixAk patríte medzi tých so strednou nadváhou, KetoMix si pre vás pripravil optimálny plán, ktorý vám pomôže dosiahnuť zdravú váhu.

Výrobca odporúča dodržať diétu aspoň na obdobie 6 týždňov, kedy budete potrebovať dva cenovo zvýhodnené balíčky jedál, ktoré dohromady obsahujú 154 porcií. Balíčky sú rozdelené na 1. a 2. fázu diéty.

Vysoká nadváha

vysoka nadvaha

Pre tých s vyššou nadváhou v ich ponuke nájdete špeciálny balík, ktorý vám pomôže efektívne schudnúť.

Odporúča sa dodržať diétu aspoň na obdobie 10 týždňov. Budete potrebovať tri cenovo zvýhodnené balíčky jedál, ktoré dohromady obsahujú 252 porcií. Balíčky sú rozdelené na 1. a 2. fázu diéty.

Veľmi vysoká nadváha

velmi vysoká nadváha

Pre tých s veľmi vysokou nadváhou je tu posledný a najúčinnejší plán, ktorý vám pomôže dosiahnuť váš cieľ.

Výrobca odporúča dodržať diétu aspoň na obdobie 14 týždňov, kedy budete potrebovať štyri cenovo zvýhodnené balíčky jedál, ktoré dohromady obsahujú 350 porcií. Balíčky sú rozdelené na 1. a 2. fázu diéty.

Čo je to bielkovinová diéta?

Na svoje bežné fungovanie ľudské telo potrebuje energiu, ktorú bežne získava z sacharidov a tukov.

Pri obmedzení príjmu týchto látok, organizmus začne využívať ketolátky, ktoré získava z tukových zásob tela.

Týmto spôsobom sa spúšťa proces chudnutia. V úvodných fázach spaľovania nahromadených tukov môže organizmus reagovať bolesťami hlavy, celkovou únavou alebo nervozitou. Tento stav však zvyčajne prejde, a nahrádza ho príval energie.

Bielkovinovú diétu môžete poznať aj pod názvom proteínová diéta, ketogénna, ketónová diéta či ketodiéta.

 

Ako už názov napovedá, bielkovinová diéta je postavená na princípe zvýšeného príjmu bielkovín (a tukov) na úkor sacharidov.

ketomix

Bielkoviny sú pre naše telo prospešné a nevyhnutné. Hrajú dôležitú úlohu pri budovaní svalovej hmoty, ale ich dostatočný príjem určuje aj zdravie chrupaviek, nechtov a predlžuje pocit sýtosti.

Vedeli ste? Jedným z efektov dostatočného príjmu bielkovín je aj podpora imunity. Bielkoviny totiž tvoria väčšinu nášho imunitného systému.

Bližšie sme bielkovinovú diétu rozobrali v tomto článku.

Stav ketózy je základným pilierom bielkovinovej diéty

Cieľom bielkovinovej diéty je dostať vaše telo do stavu ketózy. Zjednodušene ide o stav, kedy organizmus využíva ako zdroj energie ketolátky, ktoré si tvorí z tuku (ideálne z tukových zásob, ak sa nachádzame v kalorickom deficite).

Ketóza je určitý spôsob záložného fungovania organizmu a nastáva v období dlhšieho hladovania, resp. pri nedostatočnom príjme sacharidov.

Nejde však o nič nebezpečné a je často využívaná aj v klinickej výžive, napríklad pri liečbe epilepsie.ketogenna dieta

V prípade tzv. nutričnej ketózy neprijímame sacharidy (resp. cca do 50 g za deň).

Prevažnú časť jedálnička tvorí mäso, mliečne výrobky, vajíčka, orechy, semienka či zelenina.

Zaujíma vás, ako sa čo najrýchlejšie dostať do ketózy, ako to v priebehu ketózy vyzerá vo vašom tele a ako ju využiť v prospech chudnutia? Venujte 10 minút čítaniu tohto článku a dozviete sa o ketóze všetko, čo potrebujete vedieť.

Ako prebieha chudnutie s Ketomixom?

Každý organizmus je jedinečný, a preto individuálna odozva na ketónovú diétu môže byť rôzna.

Niektorí jedinci môžu pociťovať určité nepohodlie na začiatku, no všeobecne platí, že tieto príznaky ustupujú a nahrádzajú ich pozitívnymi efektmi. Jedným z hlavných lákadlám tejto diéty je skutočnosť, že fyzická aktivita nie je nevyhnutná pre úspešnú redukciu hmotnosti.

Aj keď odporúčame zaradiť pohyb do vašej rutiny kvôli zlepšeniu celkového zdravia a vyplaveným endorfínom, ketónová diéta sľubuje úbytok kilogramov aj bez neho.

Samotná bielkoviná diéta od Ketomixu je rozdelená do troch fáz.

 

Prvá fáza – výrobky ketomix + zelenina a oriešky

Prvá fáza trvá 1 – 8 týždňov, v závislosti od toho, aká je vaša cieľová hmotnosť a koľko vážite teraz. Energetická hodnota jedla počas prvej fázy je najnižšia.

Kompletný balíček jedál od Ketomixu na jeden deň počas prvej fázy obsahuje približne 600 kcal.

KetoMix sme si osobne objednali a testovali. Pozrite sa, ako vyzerá jedno balenie tohto kvalitného a účinného programu na chudnutie.

K tomu máte počas dňa zjesť 500 gramov surovej zeleniny (čo je cca do 200 kcal navyše) a 20 gramov orechov.

Tomu fandíme, keďže  to zdvihne denný energetický príjem približne o 100 kcal. Odporúčame, aby ste aspoň 5 gramov vyplnili brazílskymi orechmi, pretože už táto dávka vám poskytne 100 % ODD selénu). chudnutie strata hmotnosti keto

Stále sme však na extrémne nízkom príjme energie, neodporúčame teda túto fázu držať dlhšiu dobu.

Výrobca uvádza, že niekedy môže trvať až 8 týždňov, podobné drastické úpravy kalorického príjmu by však mali byť vykonávané iba pod dohľadom lekára (viac sa tomu budeme venovať v závere článku).

 

Po konzultácii s lekárom alebo odborníkom na výživu budete vedieť, ako dlho diétu môžete držať.

Pri nasadení ketónovej diéty môže telo potrebovať krátky čas na prispôsobenie sa novému energetickému režimu. Počiatočné nepríjemnosti, aké sú bolesti hlavy či únava, sú prechodné.

Po tejto prvej fáze vstupuje organizmus do stavu, kedy prechádza do efektívneho spaľovania tukov a prichádza príval energie.

Druhá fáza – 3 produkty Ketomix denne + 2 normálne jedlá

V druhej fáze, ktorá je miernejšia, si prídu na svoje všetci zapálení kuchári.

Dostanete totiž manuál, podľa ktorého si budete denne variť 2 jedlá (prevažne z mäsa, rýb, vajíčok alebo syrov), zvyšné tri ostávajú z balíčkov Ketomix. Stále sa nachádzate v stave ketózy.

 

Koľko trvá druhá fáza?

Spolu by prvá a druhá fáza mali trvať maximálne 14 týždňov. Druhá fáza by mala trvať minimálne týždeň.

Aj vzhľadom k nízkemu energetickému príjmu počas prvej fázy odporúčame radšej venovať viac času druhej fáze a prvú brať iba ako nevyhnutný štart (ak je vôbec nevyhnutný 😊).

Tretia fáza – vyvážená strava a zdravý životný štýl

V tejto fáze končíte stav ketózy a cieľom je udržanie zdravých návykov a pestrého stravovania. Postupne zaradíte do stravy späť ovocie a prílohy.

V tejto fáze sa môžete konečne tešiť na ryžu, cestoviny, zemiaky či bulgur.

Základom však stále bude hľadať kvalitné zdroje bielkovín a konzumovať čo najmenej pridaného cukru.

Proteínové jedlá Ketomix

Najväčšou výhodou proteínových jedál je, že vám urobia skvelú službu aj v prípade, že nedržíte proteínovú diétu (hodí sa takáto veta vôbec do recenzie? 😊).ketomix dieta chudnutie

V prípade produktov ketomixu máte navyše záruku, že obsahujú iba minimálne množstvo sacharidov, a teda po ich konzumácii nedôjde k prudkému nárastu hladiny cukru v krvi a nebude vás už po hodine naháňať vlčí hlad.

Najpredávanejšie KetoMix balíčky

Proteínové tyčinky

O tom, ako si vybrať správnu proteínovú tyčinku, sme písali v tomto článku. Proteínová tyčinka je skvelým snackom na cesty, ktorý zaženie chuť na sladké a ešte aj telu dodá kvalitné bielkoviny.

Nemusíte si ráno chystať do práce desiatu, jednoducho hodíte tyčinku do kabelky a môžete vyraziť.

Ketomix ponúka proteínové tyčinky v troch príchutiach – čokoládová, vanilková a jahodová. Nám najviac chutí čokoládová, naopak, v jahodovej nám trochu prekáža pachuť umelej jahodovej príchute.

Jedna tyčinka Ketomix obsahuje 138 kcal, čomu dávame palec hore! Váži 40 g a dodá 10 gramov mixu srvátkovej a sójovej bielkoviny.

Za nás by obsah bielkovín mohol byť aj trochu vyšší, čo ale jednoducho spraví trocha tvarohu navyše.

Veľkou výhodou je obsah vitamínov a minerálov, kedy už jedna tyčinka vám zabezpečí celú dennú potrebu vitamínu B1, B2, B3, B5, B6, B7 a kyseliny listovej.

Slušný je aj obsah vitamínu C, E a B12. V prípade B12-ky by sme mali spozornieť najmä vtedy, ak patríte k vegetariánom (odporúčame tyčinku lakto-ovo-vegetariánom, keďže obsahuje srvátkovú aj vaječnú bielkovinu).

Zloženie proteínových tyčiniek Ketomix

Na prvom mieste v zložení je oligofruktóza, čo je druh vlákniny. Z bielkovín je zastúpený srvátkový bielkovinový koncentrát (11 %), sójový izolát (10 %) a sójové vločky.

Srvátková bielkovina je považovaná za najhodnotnejšiu bielkovinu, no vzhľadom k jej vyššej cene je v tyčinkách často nahrádzaná lacnejšími alternatívami.

Sme radi, že si do Ketomix tyčiniek našla svoju cestu a zaručí tak kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín.

 

Čokolády a sladkosti

Ak ste sa odhodlali na proteínovú diétu, na čokoládu môžete zabudnúť.

Alebo nie?

Výrobcovia Ketomixu mysleli aj na milovníkov čokolády a prišli s vhodnou alternatívou: mliečna čokoláda sladená erytritolom, ktorý obsahuje iba minimum kalórií. Nájdete ju aj vo verzii s kokosom alebo lieskovými orieškami.cokolada chudnutie

Veľmi sa nám páči jednoduché zloženie, kde nájdete iba kakaové bôby, plnotučné mlieko, kakaové maslo, erytritol, kešu orechy a mandle. Žiadne palmové oleje, stužovače ani lacné náhrady kvalitného kakaa.

Čokoláda má jemnú delikátnu chuť. Je ručne robená a použité kakaové bby pochádzajú z Peru. Sú charakteristické ovocnou chuťou a mininom horkých tónov – na svoje si teda prídu aj ľudia, ktorým horká čokoláda príliš nešmakuje.

Ak je vaším cieľom chudnutie, dajte si však pozor na vysoký obsah kalórií – ten je však stále nižší, než v prípade bežne dostupných čokolád.

Proteínové kaše

Poznáte lepší začiatok dňa, než teplá ovsená kaša? Nuž, počas bielkovinovej diéty na ňu môžete zabudnúť.

Ak však odmietnene vzdať sa svojej rannej kaše, môžete využiť proteínovú alternatívu. V ponuke je čokoládová, vanilková alebo jablkovo-banánová príchuť.chudnutie ketomix

Namiesto ovsených vločiek v nej nájdete mix bielkovín (srvátková a sójová), sójovú a ľanovú múku, slušnú porciu vlákniny, vitamínov a minerálov.

Jedna porcia obsahuje 104 kcal, 13 gramov bielkovín a poskytne vám približne pätinu všetkých potrebných mikroživín.

Proteínové pečivo

Patríte k milovníkom čerstvého pečiva, ktoré ešte teplé natriete maslom a pridáte uvarené vajíčko?

V stave ketózy budete mať na výber z proteínových žemličiek alebo z proteínového bezlepkového chlebu, ktorý ocenia najmä celiatici.

Jedna porcia má približne 30 gramov a obsahuje oko 14 gramov bielkovín, slušnú porciu vlákniny a minimum sacharidov a tukov.

Proteínové cestoviny

Dobre, nie tak úplne cestoviny, ale aspoň veľmi podobná náhrada. Konjacové rezance vám vytvoria aspoň ilúziu cestovinovej prílohy.

Obsahujú minimum kalórií, čo z nich robí skvelé jedlo nielen do diéty.

Na 100 gramov obsahujú iba smiešnych 9 kcal. Neobsahujú sacharidy, lepok, tuky,  sú v bio kvalite, bez soli aj cukru.konjacove rezance ketomix

Kde je háčik? Sú vyrobené z hľúz rastliny Amorphohallus Konjac, ktoré obsahujú veľké množstvo vlákniny. Ľuďom s citlivejším trávením môžu spôsobiť kŕče, bolesti brucha a nadúvanie.

Vegánsky proteín

Ketomix myslel aj na neustále sa rozširujúcu základňu ľudí, ktorí uprednostňujú výlučne rastlinné produkty.

Do ponuky po novom zaradili aj čokoládový vegánsky proteínový nápoj, ktorý je zdrojom kvalitných rastlinnných bielkovín, vitamínov a minerálov.

Ochutnávkový balíček KetoMix

Premýšľate, že to skúsite?

Čítali ste viaceré KetoMix recenzie, no bojíte sa, že vám výrobky nebudú chutiť? Nekupujte mačku vo vreci!

Na výber máte aj ochutnávkový balíček, ktorý obsahuje proteínový koktejl, proteínovú tyčinku, konjackové prílohy, manuál s informáciami a receptami + praktické šejkre a odmerky.

Ak dodržíte základný princíp diéty (zjete a vypijete menej energie, než vydáte), proteínová diéta bude na 100 % účinná.

 

Overené KetoMix recenzie

Pozrime sa bližšie na hodnotenie tohto obchodu na dôveryhodnom webe heureka.sk. Tu táto značka produktov na chudnutie získala dokopy 1377 overených hodnotení. Z toho viac ako 1300 hodnotení je pozitívnych a iba 60 negatívnych. To je veľmi dobrý pomer, ktorý ukazuje spokojnosť zákazníkov.

Zákazníci najčastejšie pozitívne hodnotia rýchlosť doručenia, spoľahlivosť, komunikáciu a kvalitu tovaru.

Medzi jednotlivými hodnoteniami sa objavujú napríklad takéto KetoMix recenzie:

 1. „Všetko bolo v poriadku: od objednania až po doručenie.“
 2. „Tovar som si zakúpila prvý krát. Jedlá sú chutné, informácie postačujúce.“
 3. „Chutné jedlo. Doručenie vždy presne podľa dohody. Super komunikácia s obchodom.“
 4. „Vyhovujú mi jednodávkové balenia. Je to rýchla príprava.“
 5. „Celkom rýchle doručenie. Bol menší problém s objednávkou hneď sme to vyriešili.“
 6. „Ak človek dodržiava návody a je v jedle disciplinovaný, úspech je zaručený. Jojo efekt? Ak sa vrátite ku zlým stravovacím návykom tak sa prejaví. Ja zatiaľ pol roka na vytúženej váhe.“
 7. „Vyhovujú mi ponúkane produkty vďaka nim som aj reálne schudla síce 5kg za mesiac ale pokračujeme ďalej :).“
 8. „S týmto obchodom som zatiaľ mala iba pozitívnu skúsenosť.“
 9. „S popisom produktu, rýchle objednanie, rýchle doručenie priamo k zákazníkovi :-).“
 10. Veľký výber pokrmov, ktoré sú chutné a sýte, som veľmi spokojná, ceny tiež prístupné.

Aké sú nástrahy ketomixu?  

Zloženie väčšiny produktov sa nám páči, fandíme obsahu bielkovín aj pridaných vitamínov a minerálov.

Vďaka tomu sa nemusíte báť, že aj pri nízkom kalorickom príjme bude vaše telo trpieť nedostatkom mikroživín.

Čo nám však robí vrásky? Najmä v prvej časti proteínovej diéty je telo vystavené extrémne nízkemu kalorickému príjmu.chudnutie a chudá postava ženy

V prvej fáze v prípade ľahkej nadváhy obsahuje diéty plán od Ketomixu 5 vopred pripravených jedál z ich ponuky, k tomu odporúčajú zjesť ešte 500 gramov zeleniny a 20 gramov orechov.

To je spolu do 1000 kcal / deň, aj to by sme museli zvoliť pomerne kalorické druhy zeleniny (napr. mrkva, ktorá sa už ale kvôli vysokému obsahu sacharidov neodporúča).

Priemerný denný príjem bežnej ženy sa pohybuje okolo 2000 kcal, pričom takéto nárazové znížene energetického príjmu môže vyvolať návaly hladu, prejedanie, zlú náladu či zhoršenie kognitívnych funkcií.

V krajných prípadoch bude viesť k prirodzenej obrannej funkcii organizmu pred nízkym príjmom – čo laicky voláme „spomalený metabolizmus“ – ak vás zaujímajú relevantnejšie články, hľadajte pojem „adaptívna termogenéza“.

Čo s tým?

Kalorický príjem si jednoducho odsledujete pomocou niektorej z mnohých dostupných aplikácií (Kalorické tabuľky, My Fitness Pal) a s jej pomocou vyťažíte maximum z každej diéty: či už to bude proteínová diéta alebo diéta, kedy môžete každý druhý piatok jesť iba svätojánske mušky.

Hlavné výhody a nevýhody KetoMixu

 • chutný spôsob ako sa zbaviť kilogramov
 • kvalitné zloženie
 • rôzne balíčky na výber
 • balíčky rozdelené podľa toho, koľko chcete schudnúť
 • detailný opis jednotlivých jedál a balíčkov

 • nie je vhodný pre alergikov na mlieko, vajcia a sóju
 • vyššia cena

Pre koho nie sú výrobky ketomix vhodné?

 • pre alergikov (mlieko, sója, vajce, zeler)
 • ak trpíte anorexiou alebo bulímiou či iným psychickým ochorením
 • pre tehotné a dojčiace ženy

Pozor si dajte, aj ak trpíte ochorením žlčníka, čriev, cukrovkou, srdcovo-cievnymi ochoreniami či autoimunitnými ochoreniami.

Zhrnutie

V závere môžeme potvrdiť, že ketónová diéta je nielen účinným prostriedkom na chudnutie, ale aj cestou k vyváženému životnému štýlu.

Je dôležité však brať do úvahy individuálne potreby organizmu a konzultovať s odborníkom pred zahájením takejto diéty. S náležitou starostlivosťou a pohybom môže byť ketónová diéta kľúčom k dosiahnutiu optimálneho zdravia a životného šťastia.

O vašom zámere začať s bielkovinovou diétou sa pri akýchkoľvek pochybnostiach vždy poraďte s lekárom.

Aké sú vaše skúsenosti s Ketomixom?

 

4.9/5 - (63 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Erika
Erika
Masérka, mama, športovkyňa. Vyštudovala Regeneráciu a výživu v športe, momentálne študuje kondičné trénerstvo na Masarykovej univerzite. Venuje sa silovému tréningu a súťaží v klasickom silovom trojboji. Verí, že zdravá strava a pohyb dokážu robiť zázraky s telom aj dušou :-)

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.