LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportAko vybrať polarizačné okuliare - TOP 10 (na šport)

Ako vybrať polarizačné okuliare – TOP 10 (na šport)

Hľadáte polarizačné okuliare, ktoré by vám sedeli a ochránili vás pri outdoorovej aktivite alebo športe? V tom prípade sme si pre vás prichystali výber TOP 10 modelov, ktoré spĺňajú všetky náročné požiadavky na kvalitné polarizačné okuliare.

Polarizačné okuliare majú mnohostranné využitie, prevažne ich môžete využiť pri outdoorových aktivitách ako cyklistika, beh, rybolov, lyžovanie či každodenné šoférovanie.

Tieto okuliare fungujú na princípe polarizačného filtra, ktorý eliminuje odrazové svetlo, ktoré môže byť pre vás pri rôznych aktivitách nebezpečné.

Najlepšie polarizačné okuliare na šport

TOP 10 polarizačné okuliare na šport

Cyklistické okuliare Kellys Dice Photochromic – Red

polarizačné okuliarePotrebujete dobre padnúce polarizačné okuliare, ktoré sa vedia rýchlo a jednoducho prispôsobiť zmenám počasia? V tom prípade siahnite po polarizačných okuliaroch Kellys Dice Photochromic, ktoré využívajú technológiu fotochromatických polykarbonátových skiel.

Tento model okuliarov je ideálny vtedy, ak sa vám pri športe často strieda svetlo, tieň či zmeny počasia. Rovnako majú polarizačné sklá, ktoré sú vysoko odolné voči poškriabaniu, zahmlievaniu a nezostávajú na nich kvapky potu, vody, či iné nečistoty.

Oakley Holbrook OO9102-F0 PRIZM Polarized

polarizačné okuliareAk hľadáte polarizačné okuliare s príbehom, v tom prípade sú pre vás Oakley Holbrook tým pravým riešením. Model Oakley Holbrook je ideálny pre okrúhle, oválne a srdcové tváre.

Rám je vyrobený z ľahkého a kvalitného materiálu. Model okuliarov Oakley Holbrook využíva autorizovanú  technológiu šošoviek PRIZM™, ktorá strategicky blokuje vlnové dĺžky pozdĺž farebného spektra, čím zvyšuje viditeľnosť snehových obrysov, hrboľov a rôznych textúr.

Cyklistické okuliare Kellys Respect II – blue

polarizačné okuliareCyklistické okuliare Kellys Respect II sú polarizačné okuliare 2 v 1, ktoré sú ideálne nielen na cyklistiku, ale aj ako doplnok outfitu do mesta či voľný čas.

Hlavnou výhodou Kellys Respect II je optika filtrom REVO, ktorá skvele chráni váš zrak pred UVA, UVB a UVC žiarením. Takisto sú  okuliare vyrobené z ľahkého a odolného švajčiarskeho materiálu Grilamid TR90, čím poskytujú svojmu majiteľovi pohodlie pri každom športe či prechádzke mestom.

Uvex sportstyle ocean P Black Mat S3 Polarized

polarizačné okuliareUvex predstavuje kvalitnú dlhoročnú značku na trhu, ktorej veria lyžiari, cyklisti, a rovnako aj nadšenci hôr. Slnečné okuliare uvex sportstyle ocean P Black Mat S3 Polarized sú súčasťou najnovšej uvex kolekcie, ktorá bola navrhnutá ako unisex.

Tento elegantný polorámový model v sebe spája najnovšie trendy a je vhodný najmä pre okrúhle a oválne tváre. Pohlcovanie 100% škodlivých UV lúčov je samozrejmosťou.

Slnečné okuliare Bliz Polarized C Austin

polarizačné okuliarePolarizačné okuliare Bliz Polarized C Austin sú kvalitné polarizačné okuliare, ktoré dokonale padnú na každú tvár a zároveň vám poskytnú štandardnú ochranu pred UV žiarením.

Slnečné okuliare s polarizačnými sklami Bliz Polarized C Austin ocenia rovnako vodiči, ako aj milovníci pláži či turistiky. Ide o unisex model, ktorý výborne drží na tvári a je pohodlný. Rovnako disponujú ľahkým rámom, ktorý vás nikde nebude tlačiť.

Látkové vrecúško na úschovu okuliarov je samozrejmosť.

Polaroid Active Collection PLD7022/S 807/M9 Polarized

polarizačné okuliarePolaroid je známa značka polarizačných a slnečných okuliarov, ktorá vám predáva svoje modely už od roku 1937. Rovnako si môže pripísať prvenstvo v použití polarizačného filtra.

Okuliare Polaroid Active Collection sa vyznačujú špičkovou kvalitou šošoviek, v kombinácií s kvalitnými materiálmi a úpravami. Ide o elegantný celorámový model, ktorý bol vymyslený priamo pre mužov a odzrkadľuje aktuálne trendy v dizajnérskej očnej optike.

Slnečné okuliare Bliz Polarized D Warren

polarizačné okuliareSlnečné okuliare Bliz Polarized D Warren sú unisex polarizačné okuliare, ktoré disponujú oranžovými polarizačnými sklami. Tieto oranžové polarizačné sklá sú špecifické tým, že sú schopné eliminovať odlesky, ktoré vznikajú odrazom slnečných lúčov od rôznych vonkajších plôch.

Rovnako zorníky z polykarbonátu výrazne zvyšujú vašu viditeľnosť a znižujú únavu očí. Takisto vás prekvapia svojou pohodlnosťou, a vďaka pogumovaným nožičkám a nosníku výborne držia na tvári aj nose.

Plávajúce slnečné okuliare Jobe Dim – Tortoise-Smoke

polarizačné okuliarePotrebujete kvalitné polarizačné okuliare na plávanie, skúter či iný vodný šport? Športové slnečné okuliare Jobe Dim sú pre vás tou správnou voľbou. Polarizačné okuliare Jobe Dim sú skvelé na vodné športy aj bežné nosenie, ocenia ich rovnako muži, ako aj ženy.

Rovnako poskytujú skvelú ochranu pred UVA i UVB žiarením. Vďaka nekĺzavému nosníku výborne držia, takže ani v prípade pádu do vody z paddleboardu ich neutopíte, pretože vďaka použitému materiálu plávajú na hladine.

Julbo Shield J506 5051 Polarized

polarizačné okuliareSlnečné okuliare Julbo Shield J506 5051 Polarized sú moderné polarizačné okuliare, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre mužov.

Ide o celorámový model polarizačných okuliarov, ktoré odzrkadľuje aktuálne trendy. Vďaka obdĺžnikovému rámu sú vhodné pre okrúhle a oválne tváre. Rovnako sú veľmi ľahké a dobre sa nosia, pretože sú vyrobené z odľahčeného plastu, ktorý je zárukou výnimočnej spoľahlivosti a odolnosti.

Polaroid PLD7039/S L7Q/OZ Polarized

polarizačné okuliarePolarizačné okuliare PLD7039/S L7Q/OZ Polarized predstavujú najvyššiu kvalitu v kombinácii so špičkovými materiálmi a úpravami. Polaroid ako značka ručí za vizuálny komfort svojich modelov.

Tento model okuliarov je súčasťou najnovšej Polaroid kolekcie navrhnutej ako pre ženy, tak aj pre mužov.  Jednoliaty rám polarizačných okuliarov Polaroid PLD7039/S je ideálny pre okrúhle, hranaté a srdcové tváre. Rovnako technológia použitá v šošovkách pohlcuje 100% škodlivých UV lúčov.

Polarizačné okuliare VERZUS slnečné okuliare

Polarizačné a klasické slnečné okuliare nie sú jedno a to isté, existuje medzi nimi rozdiel, na základe ktorého ich dokážete odlíšiť. Tým rozdielom je, ako dokážu polarizačné a nepolarizačné okuliare zvládať oslnenie.

Klasické slnečné okuliare

Klasické slnečné okuliare sú navrhnuté tak, aby znížili intenzitu akéhokoľvek svetla. Ak vaše šošovky ponúkajú ochranu proti UV žiareniu, s najväčšou pravdepodobnosťou obsahujú špeciálne farbivá a pigmenty, ktoré absorbujú ultrafialové lúče a bránia im v dosahu vašich očí.

Táto technológia však funguje rovnako pri všetkých typoch slnečného žiarenia, bez ohľadu na to, ktorým smerom svetlo svieti. Vo výsledku bude oslnenie dopadať stále rovnako, čo môže mať zlý vplyv na vás zrak.

Polarizačné slnečné okuliare

Svetlo zo slnka je nepolarizované a kmitá rôznymi smermi. V momente, kedy toto svetlo dopadne napríklad na hladinu vody, začne polarizovať.

Časť tohto svetla sa začne šíriť vodou, časť sa odrazí do okolia.

polarizacne okuliare

Kvalitné polarizačné okuliare používajú polarizačný filter, ktorého súčasťou sú aj silné dichroidné látky, ktoré tvoria pretiahnuté makromolekuly orientované v jednom smere.

Dichroidné látky pohltia polarizačné svetlo, ktoré je orientované vertikálne, a to svetlo, ktoré je orientované zvislo, prepustia.

Ako zistíte, že ide o polarizačné okuliare?

Zoberte si polarizačné okuliare a displej ako napríklad televízor, notebook alebo mobilný telefón.

Ak okuliare otočíte vertikálne o 60° až 90°, stanú sa nepriehľadnými a žiara sa stlmí. Ak sa to pri tomto triku nestane, okuliare neobsahujú polarizačný filter.

Výhody a nevýhody polarizačných okuliarov

Polarizačné okuliare majú aj svoje výhody a nevýhody, vďaka ktorým sa môžete rozhodnúť, či je tento typ slnečných okuliarov pre vás tým správnym riešením.

Polarizačné okuliare a ich výhody

Bezpečná jazda autom počas dňa

Keď slnečné svetlo dopadne na zakrivené sklo čelného skla vášho auta, rozšíri sa do jasného až ​​rušivého odlesku, ktorý vás môže oslepiť. Polarizačné slnečné okuliare môžu vďaka polarizačnému filtru zablokovať väčšinu tohto odlesku, najmä za jasného alebo polojasného dňa.

 

Rybolov a člnkovanie

Polarizačné okuliare sú skvelou pomôckou pre rybárov a pri vodných športoch, pretože dokážu časť odrazeného svetla od vodnej hladiny pohltiť.

Schopnosť vidieť, čo pláva pod odrazmi na vodnej hladine predstavuje veľkú výhodu, rovnako aj používanie polarizačných okuliarov pri kanoistike, plávaní či jazde na kajaku.

Žiarivé vonkajšie farby

Pokiaľ ide o prírodné scenérie, kvalitný a farebný pohľad na krásnu modrú oblohu môže mať aj uspokojivé účinky. Tento pohľad si môžete vychutnať práve vďaka polarizačným okuliarom.

Drobné čiastočky vo vlhkom alebo znečistenom vzduchu však môžu túto modrú farbu stlmiť a dodať jej biele, žlté alebo šedé zatiahnutie. Polarizačná šošovka v tomto prípade zastaví odrazy od týchto častíc a obloha si zachová svoj tmavomodrý vzhľad.

Fotografovanie

Polarizačný filter je obľúbeným fotografickým doplnkom umiestneným na objektíve fotoaparátu.

polarizačné okuliare

Rovnako ako okuliare dokáže prerezať odlesky a urobiť prirodzené farby žiarivejšími. Preto ak chcete použiť jeden z týchto filtrov, polarizačné okuliare vám umožnia utvoriť si predstavu, ako bude vaša fotografia vyzerať v reálnom čase.

Polarizačné okuliare a ich nevýhody

Horšia viditeľnosť na LCD displeji

Ak vonku nosíte polarizačné okuliare a potrebujete sa  pozrieť na váš smartfón alebo iné elektronické zariadenie, môžete si všimnúť, že obrazovka je tmavá alebo rozmazaná. A to z toho dôvodu, že polarizačný filter okuliarov odfiltruje svetlo z LCD obrazovky, čo sťažuje jej videnie.

Zmena vnímania

Jednou z hlavných nevýhod polarizačných okuliarov je, že ich používanie môže zmeniť to, ako vnímate svet.

V tomto prípade dokážu polarizačnú okuliare redukovať oslnenie, vďaka čomu vidíte jasnejšie a so zvýšeným kontrastom. V dôsledku toho môže neustále narušenie svetla a jeho zmena spôsobiť namáhanie a únavu vašich očí.polarizačné okuliare

Pri športe na snehu zbystrite

Polarizačné slnečné okuliare nie sú vždy vhodné pre nadšencov zimných športov, ktorí pri aktivite využívajú sneh.

Tento druh okuliarov sťažuje rozlíšenie medzi odtieňmi bielej, čo môže byť pri zjazdovom lyžovaní alebo snowboarde veľmi nebezpečné.

Problémy s trvanlivosťou

Výrobcovia polarizačných okuliarov zvyknú pri ich výrobe vynechať chemické spracovanie plastových šošoviek, namiesto ktorého používajú na vytvorenie polarizačného efektu film cez šošovku.

Tento systém výroby ničí kvalitu polarizačných okuliarov, pričom po čase budete mať problém napríklad s odlupovaním.

Cena

Kvalitné polarizačné okuliare niečo stoja a môžu byť drahšie, ako klasické slnečné okuliare.

Cena však nemusí vždy znamenať aj kvalitu, preto si pred kúpou polarizačných okuliarov nechajte poradiť priamo v obchode alebo prostredníctvom internetových recenzií od odborníkov.

Neefektívne za určitých špecifických podmienok

Polarizačné slnečné okuliare majú za cieľ filtrovať horizontálne svetelné vlny, pričom vaše umiestnenie môže znížiť ich účinnosť. Tento účinok je možné pozorovať hlavne pri východe a západe slnka.

5/5 - (4 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.