LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessDecathlon - Hodnotenie obchodu + (zľavový kód)

Decathlon – Hodnotenie obchodu + (zľavový kód)

Športová značka Decathlon nie je pravdepodobne nikomu neznáma. A to či už sa jedná o slovenských zákazníkov, ale aj o zahraničie. Známe modré logo môžete vídať na internete nielen prostredníctvom eshopu, ale vo viacerých miestach fungujú aj takzvané kamenné predajne. Tu si svoj tovar môžete priamo vybrať a zakúpiť, alebo len vyzdvihnúť pri nákupe online.

Heslom tejto značky je: “Sprístupňovať radosť zo športu všetkým“. Práve v zmysle neho sa riadia či už pri sprostredkovaní priaznivých cien pre svojich zákazníkov alebo taktiež pri dostupnosti širokej ponuky rôzneho tovaru.

Treba však povedať, že ak hľadáte klasické značkové produkty, ako sú napríklad značky Adidas či Nike, na tejto stránke ich v podstate nenájdete. O to viac však natrafíte na rôznorodé vlastné značky za priaznivé ceny.

Viac o značke DECATHLON

Jedinečnou víziou a konceptom značky Decathlon je, že zhromažďuje všetko, čo k jednotlivým športom potrebujete, a to pod jednou strechou.

Každá predajňa, ale aj eshop je plný produktov pre rôzne zaujímavé športy a navyše za priaznivé ceny. Okrem toho sa značka snaží sprístupňovať šport aj inou formou, a to prostredníctvom športových podujatí Vitalsport.

Prevádzky Decathlon na Slovensku a vo svete

Málokto vie, že Decathlon je francúzska značka, ktorá vznikla ešte v roku 1976. Prvá Decathlon predajňa bola otvorená v meste Englos 27. júla v tomto roku. Značka začínala s jednou predajňou a so 7 zamestnancami. Dnes, a to v roku 2022 sa nachádza viac ako vo 22 krajinách. Ambiciózne otvára čoraz viac a viac prevádzok.

Prvá slovenská predajňa Decathlon bola otvorená v roku 2015 v Bratislave v obchodnom centre Bory.

Dnes nájdete Decathlon predajne aj v ďalších mestách, a to Košice, Nitra, Banská Bystrica, dve ďalšie prevádzky boli otvorené v Bratislave, a to v predajni Pharos a Eurovei.

Okrem toho nájdete Decathlon aj v Trvane, v Žiline a v Prešove. V roku 2019 bola otvorená predajňa v Poprade a desiata predajňa Decathlon na Slovensku sa otvorila v roku 2020 v Trenčíne.

decathlon bicykle

Ak sa pýtate na otváracie hodiny týchto predajní, čítajte ďalej a dozviete sa ich.

Predajňa Otváracie hodiny (Po-Ne) Kontakt
Bratislava Pharos 09:00-20:00 predajna.pharos@decathlon.com
Bratislava Bory 09:00-20:00 predajna.bory@decathlon.com
Bratislava Eurovea 09:00-21:00 predajna.eurovea@decathlon.com
Decathlon Trnava 09:00-21:00 predajna.trnava@decathlon.com
Decathlon Nitra 09:00-20:00 predajna.nitra@decathlon.com
Decathlon Trenčín 09:00-20:00 predajna.trencin@decathlon.com
Decathlon Žilina 09:00-20:00 predajna.zilina@decathlon.com
Decathlon Martin 09:00-20:00 predajna.martin@decathlon.com
Decathlon Banská Bystrica 09:00-21:00 predajna.banskabystrica@decathlon.com
Decathlon Liptovský Mikuláš 09:00-20:00 predajna.liptovskymikulas@decathlon.com
Decathlon Poprad 09:00-20:00 predajna.poprad@decathlon.com
Decathlon Prešov 09:00-20:00 predajna.presov@decathlon.com
Decathlon Košice 09:00-20:00 predajna.kosice@decathlon.com

Značky, výroba a inovácie značky Decathlon

Ako sme už spomínali, značka Decathlon vo svojom portfóliu zhromažďuje viaceré známe či menej známe značky vlastnej produkcie.

Unikátnym prvkom však je, že v portfóliu sú vlastné značky, ktoré inde nenájdete. Produkty si značka sama vyvíja, dizajnuje, vyrába a taktiež testuje. V konečnom dôsledku sa tak zachováva najlepší pomer ceny a kvality.

Decathlon má teda v rukách proces od prvotnej myšlienky až po servis.

Z vlastných značiek možno spomenúť napríklad nasledovné Decathlon :

 • QUECHUA
 • Domyos
 • Arpenaz
 • Allsix
 • Tarmak
 • ITIWIT
 • Kiprun
 • Corength
 • Pongori
 • Outshock
 • Wedze
 • Oxelo
 • Perfly
 • Kalenji
 • Inesis
 • B-Twin
 • Fouganza
 • INOVIK
 • Domyos
 • Kipsta
 • Geologic

TIETo exkluzívne značky nikde inde nenájdete. v portfóliu je ich viac ako 25.

Značka QUECHUA

Táto značka Quechua vzniká priamo v údolí Mont Blanc a následne sa distribuuja a testuje sa po celom svete. Produkty tejto značky sú určené predovšetkým na turistiku a všetko s ňou spojené.

Značka Inesis

V prípade značky Inesis ide o značku golfových potrieb. Jej cieľom je sprístupňovať golf širokému publiku s produktmi za rozumné ceny. Ponúka inovatívne golfové produkty, ale zároveň tiež vynikajúci pomer ceny a kvality.

Značka B-Twin

B-Twin je jedinečná značka bicyklov. Je vyvíjaná a testovaná v Lille vo Francúzsku. Produkty sú určené všetkých nadšencom cyklistiky a v portfólii sú aj ďalšie podznačky, ktoré ponúkajú aj ďalšie výrobky súvisiace s cyklistikou.

Značka Inovik

Inovik ponúka predovšetkým produkty na bežecké lyžovanie. Využíva pritom rôzne technické inovácie, technologické riešenia, ktoré sa taktiež vyrábajú pod Mont Blancom a následne sa testujú v náročných podmienkach v Alpách.

Pozrite si náš článok o tom, ako vybrať nohavice na bežky.

Ako možno vidieť, v portfóliu sú rôznorodé značky na mnoho druhov športov tak, aby bol schopný Decathlon ponúknuť niečo pre každého.

Výroba a inovácie Decathlon

Vďaka svojim inováciám spoločnosť vytvára neustále nové a lepšie produkty, ktoré postupne zdokonaľuje. Tie sú určené aj nováčikom, ale taktiež pre skúsených športovcov.

Vo výrobe a samotnej logistike spolupracuje s rôznymi kvalitnými partnermi. V záujme zachovania hodnoty značky uzatvára predovšetkým dlhodobé spolupráce.

Má taktiež vlastné logistické procesy, ktoré zahŕňajú okrem iného skladovanie tovaru, dopravu, ale taktiež automatizáciu. Väčšina produktov sa vyrába v Európe s ohľadom na životné prostredie.

Portfólio produktov značky

Portfólio produktov značky je veľmi veľké. Tvoria ho výrobky na rôzne športové aktivity, ale taktiež outdoor. Kým v predajni nájdete produkty zoradené podľa druhov športových aktivít, na webovej stránke sú zoradené podľa toho, komu sú určené.

Keď hovoríme o kamenných predajniach Decathlon, tieto predajne sú zvyčajne veľmi veľké. Zvyčajne sú rozmiestnené na jednom alebo dvoch podlažiach. Produktov je veľké množstvo, a tak s veľkou pravdepodobnosťou po návšteve obchodu odídete práve s tým, čo ste potrebovali. A nie je vylúčené, že aj s niečím navyše, čo vám práve padlo do oka.

Ako sme už spomínali, v predajni sú produkty rozmiestnené podľa účelu a športu, na ktorý sú určené. Orientácia je pomerne jednoduchá a prehľadná. V tomto článku si však bližšie popíšeme portfólio na eshope, ktoré však takmer vždy nájdete aj na predajni.

Portfólio produktov je zhruba nasledovné:

 • športy,
 • letná ponuka,
 • vyzdvihnite si od 1 hodiny,
 • ženy,
 • muži,
 • deti,
 • doplnky,
 • eko produkty,
 • vybavenie pre kluby,
 • dopredaj.

Športy

Potrebujete športové vybavenie k akémukoľvek športu?

Ak netrváte na konkrétnej značke, určite na eshope Decathlon nájdete niečo, čo vám bude vyhovovať.

Z produktov pre rôzne športové aktivity tu nájdete napríklad výrobky na cvičenie pre deti, futbal, basketbal, ale aj plávanie, tenis, lyžovanie a snowboarding. Taktiež tu nájdete príslušenstvo na fitness, behanie, ale aj loptové športy, raketové športy a mnoho ďalších.

Tento internetový obchod skutočne odporúčame predovšetkým v prípade, že nepotrebujete konkrétnu značku produktu alebo napríklad hľadáte vybavenie na menej tradičný šport. Produkty tu nájdete za vynikajúce ceny. 

Kolobežky

Kolobežky sú nepochybne obľúbeným dopravným prostriedkom a nechýbajú ani na webovej stránke Decathlon či priamo v kamenných obchodoch. Značka ponúka kolobežky pre deti, dospelých, ale aj pre milovníkov freestyle.

Dnes sp práve kolobežky už aj bežnou súčasťou mestskej dopravy, a to pre všetky vekové kategórie. V sekcii kolobežiek preto nájdete či už kolobežky pre dospelých, deti aj elektrické kolobežky.

Ak vyberáte skôr kolobežku na cesty s nerovným povrchom, môžete si vybrať také, ktoré majú pridané odpruženie. Okrem toho v tejto sekcii nájdete aj príslušenstvo, ako sú prilby či chrániče.

KOLOBEŽKA COMMUTE 900 KAKI OXELO

Táto kolobežka je vhodná na každodenné používanie. Ide o kompaktnú kolobežku, ktorá sa zároveň ľahko skladá, a to vďaka EasyFold systému a rúčkam EasyHandle.

Je ideálna má pohyb po meste a má iba 6,8 kilogramu. Mäkké kolieska sú vyrobené z PU (75A) a majú predné odpruženie. Na kolobežke je namontovaný blatník vpredu a vzadu, ktorý ju chráni pred ostriekaním. Tvar rukovätí zároveň tlmí vibrácie z cesty.

PADDLEBOARD DECATHLON

Paddleboardy sa v súčasnosti tešia veľkej popularite a inak na tom nie je ani práve jeden z takýchto paddleboardov Decathlon. Práve Decathlon má široký sortiment pevných aj nafukovacích paddleboardov.

Na stránke nájdete pomerne veľký výber v rôznych cenových kategóriách.

STANY DECATHLON

V sekcii stany na webovej stránke Decathlon nájdete viac ako 40 rôznych produktov v rôznych cenových kategóriách.

KEMPINGOVÝ STAN 2 SECONDS EASY FRESH & BLACK PRE 2 OSOBY QUECHUA

Tento stan má jednoduchú a praktickú montáž a demontáž, a to vďaka praktickej technológii Easy. Materiál je nefarbený a stan má dvojitý plášť, mechanické odvetrávanie a tiež technológiu Fresh&Black pre váš lepší spánok.

Je odolný voči vetru až do rýchlosti 50 km/h. Tento stan je vhodný pre 2 až 3 osoby. Má patentovanú vonkajšiu látku Fresh & Black, vďaka čomu zabezpečuje tmu aj uprostred dňa.

V sekcii športu nájdete aj desiatky ďalších produktov a vyberať si môžete produkty práve podľa druhu športu, ktorý hľadáte.

FUTBALOVÉ KOPAČKY AGILITY 100 FG NA SUCHÝ POVRCH ČIERNO-ČERVENÉ KIPSTA

Tieto kopačky sú v hornej časti širšie, vďaka čomu sú veľmi prispôsobivé chodidlu. Zaujímavosťou je, že boli vytvorené a testované najmä pre začínajúcich futbalistov, ktorí trénujú 1 až 2x týždenne.

Podrážka je tvorená vstrekovanou gumou, vďaka čomu je pružnejšia. Použitý materiál poskytuje maximálne pohodlie a stabilitu.

Výhody týchto kopačiek:

 • pohodlie – širšia forma členku pre väčšie pohodlie,
 • pohodlný kontakt s loptou – povrch kopačiek je z pružného materiálu tak, aby bol zabepečený kontakt s loptou,
 • priľnavosť – vďaka malým tvarovaných štupľom sú kopačky oporné na suchom povrchu.

DÁMSKA SOFTSHELLOVÁ VETRUVZDORNÁ BUNDA TREK 900 NA HORSKÚ TURISTIKU TMAVOMODRÁ FORCLAZ

Táto viacvrstvová softshellová bunda má podšívku vyrobenú z recyklovaného mikrofleecu, vďaka čomu dobre chráni pred vetrom a taktiež chladom. Bunda má všitý diel z merino vlny, vďaka čomu obmedzuje tvorbu zápachu.

Jej vodoodolnosť zabezpečuje, že voda steká po povrchu a nevsakuje do materiálu.

Benefity produktu:

Hlavné výhody:

 • vetruvzdornosť – chráni pred vetrom až do rýchlosti,
 • odolnosť proti oderu – zosilnená zóna v oblasti pliec,
 • vodoodolnosť – unikátna povrchová úprava, ktorá chráni pred dažďom,
 • ekologická výroba – fleecová podšívka Microgrid vyrobená zo 100 % recyklovaných materiálov,
 • hrejivosť – zabezpečuje pohodlie až do teploty 10 stupňov aj pri aktivite.

Sezónne produkty a vyzdvihnutie od 1 hodiny

Na eshope Decathlon nájdete aj sezónnu ponuku produktov, vďaka čomu si za vynikajúce ceny môžete nájsť práve produkty, ktoré sú aktuálne v danej sezóne. V lete to teda môžu byť produkty súvisiace s plávaním, šnorchlovaním, vodáctvom, kempingom alebo cyklistikou.

Zaujímavou je taktiež ponuka výrobkov, ktoré sú k dispozícii na vyzdvihnutie už od 1 hodiny. Tieto produkty sú dostupné priamo v predajniach. Platba sa realizuje až po vyzdvihnutí produktu.

Ak si k týmto produktom vyberiete produkt, ktorý nie je dostupný na predajni automaticky bude vaša objednávka odoslaná zo skladu.
Ak ste si náhodou vybrali produkt, jednoducho len počkajte, kým bude vaša objednávka pripravená na vyzdvihnutie.

Ďalšou zaujímavou sekciou, ktorú na webe nájdete, je dopredaj. Práve tu nájdete produkty, ktoré sú takmer pred vypredaním. Z tohto dôvodu je ich cena výhodnejšia. Práve vďaka tomu, že Decathon neustále pracuje na zlepšovaní a dáva priestor novým produktom, tu nájdete produkty, ktoré sú najčastejšie z predchádzajúcej sezóny za výhodnejšie ceny.

Sekcia pre ženy

V sekcii ženy nájdete produkty, ako sú dámske oblečenie, obuv a taktiež doplnky. Čo sa týka oblečenia, ponuka zahŕňa množstvo najrôznejších výrobkov, ako sú dámske tričká, košele, plavky, bundy, podprsenky, nohavice a legíny, taktiež spodné prádlo, šortky, sukne a funkčné oblečenie.

Z obuvi je to zase dámska turistická obuv, športová obuv, zimná obuv, čižmy a gumáky, ale aj topánky do vody.

V neposlednom rade nájdete na stránke aj dámske ponožky, čiapky a čelenky, dámske rukavice a šály či nákrčníky.

DÁMSKE BEŽECKÉ TIELKO KIPRUN CARE S PODPRSENKOU ŽLTÉ FLUORESCENČNÉ KIPRUN

Pri výrobe produktov Decathlon jednoznačne myslí na funkčnosť.

Toto bezšvové bežecké tielko je skvelé v tom, že má všitú podprsenku a je ideálne na behanie v teplom a tiež v menej teplom počasí. Podprsenka drží dobre na tielku.

Podprsenka je ušitá bezšvovou technológiou z rúrkovitých vlákien. Toto tričko nemá vďaka tomu žiadne švy a zaisťuje maximálne pohodlie. Podprsenka je vhodná pre veľkosti pre košíčky AA, A alebo B.

Sekcia pre mužov

Z produktov pre mužov nájdete v portfóliu Decathlon pánske oblečenie, obuv a pánske doplnky. Nechýbajú napríklad pánske tričká a košele, šortky, ale taktiež nohavice a legíny či pánske plavky, športová a turistická obuv. Čo sa týka obuvi, páni si môžu vybrať taktiež turistickú obuv, pánske šľapky a sandále. V neposlednom rade sú tu aj pánske rukavice.

PÁNSKE TURISTICKÉ SANDÁLE NH110 QUECHUA

Táto obuv má špeciálne prispôsobenú podrážku, aby mali topánky lepšiu priľnavosť.
Tieto turistické sandále sú určené na chôdzu po prírodných chodníkoch. Najviac budeú vyhovovať na chôdzu po mäkkých chodníkoch, lesných chodníkoch alebo po kamenistom povrchu.

Majú taktiež dvojitú podrážku z EVA (etylénvinylacetát), vďaka čomu zabezpečujú dobré tlmenie došľapu. Držanie na nohe je zabezpečené dvomi suchými zipsami. Taktiež vydržia príležitostný prechod sladkou vodou.

Sekcia pre deti

Ak hľadáte takmer čokoľvek z detských produktov, práve v Decathlone nájdete všetko a navyše za vynikajúce ceny. Sú tu napríklad detské tričká, košele a plavky, rôzne oblečenie, ale aj detská obuv a taktiež detské doplnky, ako sú ponožky, čiapky, šiltovky, čelenky, rukavice a detské šály.

Nemožno taktiež zabudúť na to, že aj medzi deťmi sa nájdu fanúšikovia športu. Práve preto je samozrejmosťou, že tu nájdete aj detské funkčné oblečenie či detské súpravy na rôzne športy.

Sekcia doplnkov

Decathlon má vynikajúci sortiment najrôznejších druhov doplnkov, ktoré môžete k športu potrebovať. Práve doplnky patria pri športovej výbave častokrát ku drahším položkám a práve tu nájdete vynikajúci pomer ceny a kvality.

Doplnky Decathlon tvoria:

 • batohy a tašky,
 • elektronika,
 • poháre a medaily,
 • slnečné okuliare,
 • kozmetika,
 • ďalekohľady,
 • dáždniky a slnečníky,
 • produkty na regeneráciu a strečing,
 • športová výživa a hydratácia.

ELEKTROLYTICKÝ NÁPOJ V PRÁŠKU LESNÉ OVOCIE APTONIA

Pravdepodobne menej je o tejto značke známe, že ponúka aj kvalitnú športovú výživu.

Práve tento produkt vyvinul tím atlétov, aby si športovci mohli dopĺňať stratu vitamínov a minerálov počas tréningov či pretekov.
Nápoj obsahuje elektrolyty, a to sodík, horčík, vápnik a draslík a zdroj 4 vitamínov (B1, B3, B6 a C). Vďaka tomu pomáha kompenzovať ich straty počas dlhotrvajúcej námahy.

Navyše, Vitamín C pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. Produkt pritom neobsahuje žiadne sladidlá a ani farbivá a taktiež pomáha znižovať únavu.

Sekcia eko produktov

Eko produkty sa vo svete stávajú čoraz populárnejšie a takisto vyhľadávanejšie z pohľadu zákazníkov.

Značka Decathlon prihliada práve na tento fakt, a preto na webovej stránke nájdete aj samostatnú sekciu, ktorá sa venuje práve eko produktom.
V obchodom a na webových stránkach nájdete k dispozícii zhruba 550 výrobkov, ktoré boli vyrobené podľa zásad ekologického dizajnu.

Ide predovšetkým o oblečenie, ktoré je napríklad vyrobené z vlny merino alebo z recyklovaných fliaš.

Vybavenie pre kluby

V neposlednom rade si na stránke či v kamennom obchode Decathlon prídu na svoje aj tí, ktorí hľadajú vybavenie pre rôzne športové kluby. Môžete tu napríklad rôzne vybavenie na tenis, volejbal, futbal alebo rôzne iné športy.

Medzi toto vybavenie patria napríklad lopty, kužele, vybavenie pre rozhodcov, poháre a medaily, doplnky pre hráčov a rôzne iné produkty.

Dostupnosť a ceny

Skvelou výhodou značky Decathlon je práve skvelá dostupnosť. Značku dnes nájdete v mnohých mestách sveta a taktiež aj na Slovensku. Ak práve nemôžete navštíviť kamennú predajňu, jednoducho nakúpite prostredníctvom eshopu.

Nakupovanie v kamennej predajni je pre zákazníkov veľmi pohodlné. Dokonca sú už vo viacerých mestách dostupné aj samoobslužné pokladne, čo urýchli vaše nakupovanie.

Ceny sú vo väčšine prípadov na e-shope zhodné s cenami v kamenných predajniach. Vo výnimočných prípadoch, a to napríklad vtedy, ak sa niektorý z produktov dopredáva, nájdete výhodnejšie ceny jednou alebo druhou formou.

Čo sa týka platieb, môžete ju realizovať rôznymi spôsobmi:

 • na dobierku,
 • online platba kartou pri vytvorení objednávky,
 • darčekovou kartou Decathlon.

Ak využijete službu Klikni & Vyzdvihni, môžete buď platiť online platba kartou pri vytvorení objednávky alebo darčekovou kartou Decathlon pri vytvorení.

Doručenie produktov

Decathlon ponúka niekoľko možných spôsobov doručenia tovaru. Je to napríklad doručenie na priamo na adresu, do ktorejkoľvek z našich predajní (klikni & vyzdvihni), rezervácia na predajni, či na výdajné miesto.

Dopravu kuriérom zabezpečuje kuriérska spoločnosť Slovak Parcel Services a pri zásielkach nad 50kg je to spoločnosť Gebrüder Weiss. V prípade záujmu si tovar môžete tiež rezervovať a vyzdvihnúť na konkrétnej predajni. Taktiež si môžete svoj tovar poslať na jedno z výdajných miest spoločnosti Packeta.

Doručenie tovaru trvá od 2 alebo od 9 dní v závislosti od toho, či je tovar dostupný alebo nie. 

Aktuálne DECATHLON zľavové kupóny a výpredaj

Chcete získať produkty zo stránky výhodnejšie? Určite sledujte napríklad ponuku dopredaj, kde sú výrobky predtým, ako sú vyradené z predaja. Získate ich tak výhodnejšie.

Takisto je zaujímavá aj sezónna ponuka, ktorá ponúka rôzne aktuálne zľavy na konkrétne obdobie.

Hodnotenie užívateľov

Hodnotenia užívateľov zhrnieme na základe recenzií z internetového portálu heureka.sk. Produkty Decathlon hodnotia užívatelia veľmi pozitívne, dokonca sa niektoré z nich umiestňujú v hodnotení medzi top produktmi. Užívatelia hodnotia rôzne produkty, ktoré stránka ponúka.

Ktorí influenceri spolupracujú so značkou?

Značka Decathlon spolupracuje prevažne so zahraničnými influencermi. Za všetkých možno spomenúť napríklad Saru Baceiredo. Decathlon predstavil dokonca kolekciu Sara Baceiredo x DOMYOS. Je to prvá kolekcia športového oblečenia značky, ktorú značka navrhla v spolupráci s influencerom.

Decathlon je vo všeobecnosti jednoznačne jednou z prvých možností, ktoré zvážite, ak budete hľadať praktický športový produkt za rozumnú cenu. Portfólio produktov je obrovské, a tak si má každý zákazník jednoznačne z čoho vyberať.

4/5 - (5 hlasov)

1 komentár

 1. Decathlon jedine tie najlepšie skúsenosti. Som rád, že prišli aj na náš trh, presne niečo takéto tu chýbalo. Super kvalita za fajn cenu.

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.