LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článok6 dôvodov, prečo by ste mali jesť zdravé raňajky od Hryzky

6 dôvodov, prečo by ste mali jesť zdravé raňajky od Hryzky

Asi všetci veľmi dobre vieme, že raňajky sú základným jedlom dňa, ale viete, prečo by ste ich nikdy nemali preskočiť, skôr než sa pustíte do práce?

Poznáme názory vedcov, ktorí skúmajú zdravie, výživu, chudnutie, prírastok hmotnosti, jedlo a jeho doplnky.

Všetci sa zhodujú na tom, že raňajky sú najdôležitejším jedlom. V konkrétnej podobe a počas dňa, kedy cítime, že je organizmus na príjem prvej stravy pripravený.

Pokiaľ vám to ale ako pádny dôvod nestačí, predstavíme vám 6 ďalších a najlepších, vďaka ktorým zistíte, prečo sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa.

 

1. Získate správnu výživu a palivo na celý deň


Raňajky sú prvým jedlom, s ktorým sa ihneď po prebudení stretávame. Po niekoľko hodinovom odpočinku vo forme spánku potrebuje telo predsa doplniť chýbajúce živiny a kalórie.

A práve raňajky vám ich poskytnú. Preskočiť alebo ich pravidelne vynechať pre vás znamená, že celý váš metabolizmus sa spomalí a zoslabne.

Naopak, vďaka ich správnemu doplneniu budete energickejší, inteligentnejší, produktívnejší a štíhlejší.

Náš tip

Samozrejme, vieme, že ráno a v časovom strese je príprava zdravých raňajok náročná a preto uchmatneme prvé čo vidíme. Môžete to ale skúsiť s raňajkovou zmesou Hryzka, čo je naturálna bezlepková a patentovaná zmes plná zdravých obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a ďalších prospešných látok, ktoré telu poskytnú dostatočnú výživu a energiu na celý deň.

Výhodou je, že sa jednoducho a rýchlo pripravuje, takže štart do nového dňa bude oveľa pohodlnejší!

2. Lepšie schudnete


Ak vynecháte raňajky alebo ktorékoľvek iné dôležité jedlo počas dňa, telo zaregistruje zmenu a odpovie na ňu veľmi podobným „gestom“.

S vynechanými raňajkami zostaneme na dlhú dobu bez jedla, dôsledkom čoho naše telo urobí niekoľko nezvyklých akcií, aby tento nedostatok výživy upravilo.

Prvá vec bude spomalenie metabolizmu, menej telesných funkcií alebo ich úplné vypnutie.

Telo si začne robiť po prvom príjme potravy zásoby na nesprávnych miestach a vy tak máte problémy sa tohto tuku zbaviť.

3. Máte väčšie šance na boj proti chorobe


Preskočenie raňajok robí váš imunitný systém slabším.

Máte šancu rýchlo ochorieť, pretože ste náchylnejší na choroboplodné zárodky, s ktorými sa bežný a zdravý organizmus dokonale vyrovná.

Preskakovanie raňajok alebo iných jedál vás nielenže robí slabším, ale ani vaše vnútorné orgány a bunky nie sú na tom najlepšie.

4. Budete šťastnejší


Jesť raňajky tiež znamená zvýšiť si hladinu serotonínu v krvi, čo je neurotransmiter zodpovedný za vyváženie vašej nálady, chuti do jedla a spánku.

5. Raňajky vás robia fyzicky silnejším


Neznamená to ale, že do seba hodíte úplne všetko. Ak chcete, aby vaše telo bežalo ako dobre nastavený stroj, musia to byť zdravé raňajky.

Takže zabudnite na kávu a šišky s ovocnou náplňou.

Mali by to byť vyvážené raňajky s množstvom výživných potravín, ako sú celozrnné cereálie, ovocné šťavy, trocha zeleniny a iné zdravé potraviny.

A ak ste náhodou na niektoré zložky alebo lepok alergický, v tom prípade sú tu chutné bezlepkové raňajky pre celiatikov, ktoré vám pripravila Hryzka.

6. Stravovanie raňajok predlžuje život


To najdôležitejšie na záver. Vedci zistili, že existuje vzťah medzi úmrtnosťou a konzumáciou raňajok.

Preto, ak budete jesť zdravé raňajky, môžete žiť dlhšie, pretože správnym príjmom zdravej stravy už hneď zrána, získate niekoľko zdravotných výhod.

Vďaka tomu je váš imunitný systém silnejší a chráni vás pred chorobami.

Znižuje sa tiež riziko vzniku srdcového infarktu, cukrovky, krvného tlaku a ďalších iných nepríjemných chorôb, s ktorými ľudia bežne a neúspešne bojujú, pretože sa nevedie správne stravovať.

Skúste zmenu, na ktorú telo zareaguje veľmi pozitívne. A možno zistíte, že vďaka Hryzke sa potom budete cítiť oveľa lepšie!

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.