LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaRecenzia na Vitabox: Balíček plný zdravých pochúťok pre celú rodinu

Recenzia na Vitabox: Balíček plný zdravých pochúťok pre celú rodinu

Chystáte sa schudnúť do leta nejaké to kilo, alebo len nemáte čas na každodenné varenie výživných a zdravých jedál? V tom prípade je pre vás krabičková diéta Vitabox ideálnym riešením, ako natrvalo schudnúť a samotná príprava jedál vám nezaberie žiadny čas.

Krabičková diéta je veľkým hitom nielen vo svete, ale svoje miesto si našla postupom času aj na Slovensku. Vitabox nie je len krabičková diéta, ale ide o stravovací program, v ktorom nájdete chutné a vyvážené jedlá na celý deň.

Ide o ideálne riešenie pre ľudí, ktorí chcú žiť zdravo a sú príliš zaneprázdnení, alebo pre ľudí, ktorí chcú schudnúť a nevedia, ako si uvariť zdravé jedlo podľa ich stravovacieho plánu.

V tomto článku sme si pre vás pripravili stručný a zrozumiteľný prehľad o programoch Vitabox, aké sú výhody tejto krabičkovej diéty a pozreli sme sa aj na recenzie užívateľov.

Čo je krabičkový program Vitabox?

Vitabox bude váš osobný kuchár, ktorý vám pripraví chutné a výživné jedlá na každý deň. Tieto celodenné porcie rozdelené do niekoľkých jedál denne vám doručí kuriér priamo do práce alebo k vám domov.

Na Slovensku má Vitabox aktuálne 11 pobočiek, v ktorých vám pripravia jedlo podľa vami zvoleného programu pre:

 • študentov,
 • manažérov,
 • športovcov,
 • mamičky na materskej a deti,
 • pre ľudí so špeciálnymi diétami.

Vitabox na svojich webových stránkach uvádza, že všetky jedlá sú pripravované iba z čerstvých surovín a s primeranou energetickou hodnotou. Rovnako obsahujú primeraný podiel cukrov, tukovbielkovín tak, aby ste dosiahli váš vytúžený hmotnostný cieľ a stravovali sa zdravo.

Odborným garantom tohto stravovacieho programu a jednotlivých receptúr je MUDr. Juraj Chovan. Ide o anesteziológa, ktorý má záľubu v zdravom životnom štýle a zároveň je aj certifikovaným výživovým poradcom.

„Pozitívne hodnotím, že táto spoločnosť pri jedlách uvádza aj číselné označenie prítomných potravinových alergénov, čo spotrebiteľovi uľahčuje výber menu. Týždenné menu je pestré, striedajú sa mäsá kuracie, morčacie, hovädzie, ryby a morské plody. Chýba mi väčšia ponuka čerstvých zeleninových šalátov, zemiaky sú v ponuke ako príloha raz.“ (AlžbetA BéderovÁ, CSc., lekárkA a poradkyŇA zdravej výživy)

Výhody a nevýhody Vitabox stravovacieho programu

Vitabox je krabičkový program, ktorý apeluje na čerstvosť a vyváženosť potravín, z ktorých skúsený kuchár varí pre zákazníkov nutrične vyvážené jedlá. Ide o štýl stravovania, ktorý so sebou prináša určité výhody aj nevýhody.

Výhody Vitaboxu:

 • čerstvosť a rozmanitosť jedál,
 • široká ponuka diétnych programov,
 • online nutričné poradenstvo,
 • polievka zdarma,
 • možnosť platby stravnými lístkami.

Nevýhody Vitaboxu:

 • vyššia cena,
 • plastové obaly v niektorých mestách.

Stravovacie programy od Vitaboxu

Vitabox ponúka svojim užívateľom širokú škálu stravovacích programov, ktoré sú rozdelené do 3 hlavných skupín, ako redukčné programy, obedové programy a špeciálne programy.

 

Redukčné programy

V kategórii redukčných programov nájdete 3 rôzne varianty, z ktorých si môžete vybrať, a to programy ako:

 • Slim
 • Fit
 • Vita

Ide o programy, ktoré v sebe zahŕňajú celodenné menu, ktoré sa skladá z raňajok, desiaty, obedu, olovrantu a večere.

Pri výbere toho správneho programu Vitabox odporúča riadiť sa vašou hmotnosťou. Samotné menu je nastavené podľa tzv. bazálneho energetického výdaju, ktorý je potrebný pre správnu činnosť vášho organizmu.

V prípade, ak by sa vaše chudnutie s programom Slim, Fit alebo Vita zastavilo, spoločnosť odporúča skúsiť Reštart menu. Ide o týždenný program začínajúci vždy v pondelok, ktorý sa skladá z 5 jedál a 2 kategórií pre mužov a ženy.

Princípom tohto programu je striedanie hladiny sacharidov, ktorému sa následne prispôsobí aj metabolizmus a naštartuje sa opätovné chudnutie.

vitabox

Naši to majú a sú spokojní. Fungujú tak od októbra. Je to drahé, ale pre nich je to hlavne pohodlné. A obaja schudli aj bez pohybu, mamina 5 kg a ocino 8kg. Výhodou je, že majú jedlo 5x denne, nič nezostáva a každý deň majú iné. A varia dosť rozmanité jedlá a aj také veci, čo človek normálne neje – špalda, veľa zeleniny, orechy a pod. Niekedy sú tam naozaj zaujímavé jedlá, len je to niečo, čo mne ako normálnemu človeku, ktorý veľa nezarába a má dve malé deti, príde dosť drahé. (Kajka)

Obedové programy

Tento typ stravovacieho programu od Vitaboxu je ideálnym riešením pre začiatočníkov, ktorí s krabičkovou diétou ešte len začínajú. Ide pritom o programy ako Obedové menu a Obedové menu 2.

Obedové menu obsahuje polievku a hlavné jedlo s energetickou hodnotou 350 až 600 kcal. Obedové menu 2 naopak pozostáva z polievky a večere, ale energetická hodnota ostáva rovnaká.

Ak ste veľký milovník zeleniny, ideálnym riešením bude pre vás program s názvom Obedový šalát XXL s hmotnosťou 350 až 400g.

Vitabox v tomto smere však nezabúda ani na vegánov, pre ktorých je pripravené Vegánske menu, ktoré tvorí výhradne rastlinná strava. Skladá sa z hlavného jedla a prílohy.

vitabox

Špeciálne programy

Vitabox má v ponuke aj tzv. špeciálne menu, ktoré má odlišný jedálenský lístok ako bežné menu. Ide o:

 • Green
 • Detox
 • Reštart

vitaboxHlavnou výhodou týchto špeciálnych programov je to, že sú vyskladané tak, aby oživili váš jedálny lístok a pomohli vám za 5 pracovných dní zhodiť extra kilá.

Tieto programy majú takisto aj svoju limitovanú dostupnosť, takže v ponuke ich nájdete len v určité dátumy.

Ak vám z nejakého dôvodu nevyhovuje žiadny dostupný stravovací program od Vitaboxu, môžete vyskúšať aj iné alternatívy krabičkových diét, ako napríklad Zdravé stravovanie alebo KetoMix.

Ako Vitabox funguje v praxi?

V prvom rade je potrebné si vybrať správny stravovací program, s ktorým dosiahnete váš vytúžený cieľ. Ako si však zvoliť program, ktorý spĺňa vaše požiadavky a očakávania?

Najideálnejšie bude v tomto prípade využiť službu od Vitaboxu – poradenstvo od výživovej poradkyne. Kontaktovať ju môžete emailom, ktorý je uvedený na stránke spoločnosti a v ktorom uvediete váš vek, výšku, aktuálnu váhu a týždennú fyzickú aktivitu.

Na základe týchto údajov vám výživová poradkyňa spočíta váš bazálny metabolizmus a odporučí program, ktorý bude pre vás vhodný.

Základné menu neobsahuje dosť ovocia a zeleniny, menej ako 2 porcie ovocia a 3 porcie zeleniny denne. Prevažujú, žiaľ, živočíšne zdroje bielkovín nad rastlinnými. Strukovina a/alebo tofu je za týždeň použité iba trikrát, ryba raz, morské plody raz. Orechy, kešu, sú súčasťou jedla len raz za týždeň. Strava neobsahuje dostatočné množstvo komplexných sacharidov z celozrnných obilnín a zo strukovín.“ (Dr. Igor Bukovský, expert na výživu)

Ak už máte vybratý ten správny stravovací program, kuchári z Vitaboxu vám každé ráno navaria čerstvé a zdravé menu podľa aktuálneho jedálneho lístka. Jedla sa balia do jednorázových obalov, ktoré sú uzatvorené špeciálnou fóliou.

 

Jednotlivé krabičkyoznačené podľa chodov a uložené v ekologickej papierovej taške.

Toto čerstvo pripravené menu vám doručí kuriér na vami zvolenú adresu medzi 8:00 a 13:00 hodinou. Donáška jedál je však iba cez pracovný týždeň, takže počas víkendov sa musíte spoliehať na vaše stravovanie.

Ako prvé jedlo z balíčka konzumujete obed, potom olovrant a večeru. Následne raňajky a desiatu si uložíte na noc do chladničky a skonzumujete ich nasledujúci deň. Potom stačí už len počkať na kuriéra, ktorý vám doručí Vitabox menu na ďalší deň.

Záver

Vitabox krabičková diéta je predstavuje stravovací program, ktorý šetrí váš čas a zásobuje vás čerstvými jedlami podľa vlastného výberu. Dôležité je si zvoliť správny program, s ktorého výberom vám pomôže výživová poradkyň. Samotné menu sa varí z čerstvých a zdravých potravín, ktoré vám donesie kuriér až k vám domov alebo do práce.

Preto ak sa snažíte do leta schudnúť alebo sa len chcete stravovať zdravo, odporúčame vám vyskúšať krabičkovú diétu Vitabox, ktorú si môžete zakúpiť aj s výhodným cash backom a zľavou na prvý nákup.

 

3.7/5 - (12 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.