LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínChudnutieKrabičková diéta: Skúsenosti s rýchlym a efektívnym chudnutím

Krabičková diéta: Skúsenosti s rýchlym a efektívnym chudnutím

Ak hľadáte spôsob, ako ušetriť čas pri príprave jedál a pritom schudnúť, tak krabičková diéta bude pre vás tým správnym riešením. Krabičková diéta ponúka niekoľko druhov stravovacích programov, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Krabičkovú diétu vymysleli v roku 2007 vo Švédsku. Konkrétne išlo o bratov Niklasa Aronssona a Lina Gebäcka, vďaka ktorým sa krabičková diéta rozšírila do celej krajiny, a neskôr aj do celého sveta.

Viac o krabičkovej diéte si prečítate v novom článku.

Najlepšie krabičkové diéty

Čo je to krabičková diéta a ako funguje

Krabičková diéta je štýl stravovania, ktorý obsahuje nutrične a kaloricky vyvážené jedlo rozdelené v krabičkách na celý deň. Môžete si vybrať z niekoľkých stravovacích programov, ktoré závisia od toho, či chcete schudnúť, udržať si váhu alebo reštartovať svoj organizmus.

Krabičková diéta v dnešnej dobe obsahuje aj programy, ktoré sú navrhnuté pre špeciálne diéty, alergie a intolerancie na potraviny. Ide napríklad o bezlepkový program, program pre vegetariánov a vegánov, pre ľudí s intoleranciou na laktózu, low carb variantu či program pre diabetikov.

Pre koho je krabičková diéta určená?

 • Zamestnaní ľudia, ktorí nechcú strácať čas
 • Ľudia s nadváhou, ktorí nevedia, ako sa stravovať správne
 • Mamičky na materskej, ktoré chcú svojim deťom dopriať vyvážené jedlo
 • Ľudia so špeciálnymi diétami a alergiami na potraviny
 • Bežní zákazníci, ktorí si chcú udržať váhu a stravovať sa kvalitne a vyvážene

Výhody krabičkovej diéty

Krabičková diéta je štýl stravovania, ktorý so sebou prináša aj určité výhody. Medzi hlavné prínosy patrí čerstvosť potravín každý deň, úspora času, ktorý strávite varením, či váha a hmotnosť pod kontrolou.

Kolega s tým schudol z cca 100kg na 80kg a už nenabral naspäť. Je tomu už cca 5 rokov, čo to držal, do fitka nechodil a ani nechodí. Teraz si už len dáva pozor čo je, ale zasa netýra sa – dá si aj sladké, aj „nezdravé“ jedlá, ale všetko s mierou. (Modrý koník)

Čerstvé potraviny každý deň

Kvalitná krabičková diéta by mala pozostávať z čerstvých a zdravých potravín, ktorú sú čo najmenej spracované a plné živín a vitamínov. Pri tejto diéte máte na výber z rôznych typov programov, ktoré sú určené na chudnutie, udržanie hmotnosti, reštart tela a ďalšie.

Takisto ak trpíte alergiou alebo intoleranciou na niektoré potraviny, krabičková diéta by mala zahŕňať aj čerstvé potraviny, ktoré spadajú do tohto typu špeciálneho stravovania.

Pohodlne a bez problémov

Nie je nič jednoduchšie, ako zapnúť počítač, vybrať si na internete krabičkovú diétu podľa vašej chuti, objednať si ju a už len počkať na príchod kuriéra.

Krabičková diéta je riešením pre tých, ktorí sa pokúšajú zaradiť plánovanie jedla do svojho nabitého programu.

 

Krabičková diéta sa podobá donáške rýchleho občerstvenia, hlavný zásadný rozdiel je však v tom, že v tomto prípade vám kuriér donesie čerstvé a chutné jedlo, ktoré máte rozvrhnuté do celého dňa.

Pomôcka na reguláciu hmotnosti

Hlavným princípom a benefitom krabičkovej diéty je to, že vám pomáha pri chudnutí. Na každý deň máte uvarené jedlo, ktoré je presne rozrátané do vášho denného príjmu kalórií.

V jednotlivých jedlách máte zastúpené všetky dôležité živiny, ktoré vaše telo potrebuje. To znamená, že v týchto jedlách sú bielkoviny, sacharidy a tuky v takom pomere, aby ste neboli hladní, neprejedali sa a takisto chudli.

Šetrí čas

To, že využívate donášku jedál ešte neznamená, že neviete variť. Niekto jednoducho nemá vzťah k vareniu, alebo nemá prehľad o tom, aké by malo byť zloženie jednotlivých jedál a v akom množstve.

Krabičková diéta vám šetrí čas, ktorý môžete využiť na veci, ktoré máte radi, na vaše hoby alebo rodinu.

Už viac nemusíte stáť v kuchyni niekoľko hodín a variť obed a večeru pre celú rodinu, stačí si objednať taký typ programu, ktorý je určený pre dosiahnutie vášho cieľa a pokryje potrebný celodenný príjem.

Takisto všetky jedlá, ktoré si objednáte s programom pri krabičkovej diéte, vám dovezú až k vám domov alebo do práce.

Už žiadne zvyšky

Plytvanie potravín je v dnešnom svete veľký problém, ktorý by sme sa mali naučiť obmedziť a minimalizovať. Pri krabičkovej diéte vám tento problém nehrozí.

Dva mesiace som si platila a neschudla som nič. Potom som zistila, že si radšej budem variť a kopu peňazí aj ušetrím. Až potom sa mi podarilo schudnúť. (Modrý koník)

Preto ak máte problém s kontrolou porcií alebo nakupujete potraviny každý deň, krabičková diéta je pre vás tým správnym riešením. V stravovacom programe dostanete len takú porciu jedál, akú vaše telo potrebuje na zasýtenie.

Prehľad krabičkových diét, s ktorým sa môžete pri výbere stretnúť

Vitabox

Vitabox je krabičková diéta, ktorá vám sľubuje, že bude váš osobný kuchár, ktorý vám pripraví chutné a výživné jedlá na každý deň. Takto uvarené jedlá vám donesie kuriér priamo do práce alebo k vám domov.

Odborným garantom Vitaboxu je MUDr. Juraj Chovan, ktorý je certifikovaným výživovým poradcom a anestéziológom. Ten ručí za čerstvosť a vyváženosť potravín, z ktorých sú jednotlivé jedlá pripravované.

Nájdete tu stravovacie programy ako Slim, Fit, Vita alebo Reštart.

Výhody:

 • čerstvosť a rozmanitosť jedál,
 • široká ponuka diétnych programov,
 • online nutričné poradenstvo,
 • polievka zdarma,
 • možnosť platby stravnými lístkami.

Nevýhody:

 • vyššia cena,
 • plastové obaly v niektorých mestách.

Zdravé stravovania

Zdravé stravovanie je typ krabičkovej diéty, ktorá predstavuje spoločnosť s bohatými skúsenosťami a garantmi, ktorými sú nutriční odborníci. Pripravované jedlo je chutné, čerstvé, nutrične vyvážené a pestré.

Medzi stravovacími programami nájdete programy vhodné pre ľudí s alergiami, cukrovkou a inými obmedzeniami v jedle.

Ide o programy, ako napríklad novinky, programy pre každý deň, programy s upraveným jedálnym lístkom (bez mäsa, pre mamy, pre diabetikov), programy pre športovcov a špeciálne programy.

 

Výhody:

 • vysoká kvalita potravín,
 • veľký výber rôznych programov,
 • zdravé jedlo,
 • nutričné poradenstvo,
 • doprava je zdarma.

Nevýhody:

 • rozvoz nie je na celom území SR.

Easydiet

Krabičková diéta Easydiet je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako dosiahnuť svoj fitness ciel. Preto ak plánujete schudnúť alebo vyrysovať si postavu, Easydiet vám ušetrí starosti s výberom potravín a ich následnou prípravou.

Rovnako táto krabičková diéta ponúka viacero programov, medzi ktorými nájdete redukčné diéty, detoxikáciu, mama, fitbody, zdravé stravovanie a špeciálne diéty. Easydiet myslí naozaj na každého!

Výhody:

 • zdravá príprava jedla,
 • účinné detox diéty,
 • nutričné poradenstvo,
 • doprava je zdarma.

Nevýhody:

 • rozvoz len v niekoľkých mestách.

Pohodlná diéta

Krabičková diéta Pohodlná diéta je jasnou voľbou pre tých, ktorí majú nedostatok času na prípravu jedál, ale pritom sa chcú stravovať zdravo a kvalitne. Táto diéta ponúka základné množstvo programov, ktoré však tento nedostatok vyvážia svojou kvalitou.

Môžete tu nájsť stravovacie programy ako redukčná diéta, štandardná diéta, aktív a šport. Nájdete tu však aj niekoľko špeciálnych programov, ako napríklad dia diéta, vegetariánska, bezlaktózová a bezlepková diéta.

krabičková diéta

Hlavnou výhodou tejto krabičkovej diéty je to, že ponúka skúšobný týždeň pre nových zákazníkov, v ktorom si môžu otestovať kvalitu jedla a služieb za zvýhodnenú cenu.

Výhody:

 • chutné jedlá,
 • skúšobný týždeň pre nových zákazníkov,
 • dovoz jedla zdarma.

Nevýhody:

 • bez programu pre vegánov,
 • rozvoz len v rámci Bratislavy.

Ako si vybrať krabičkovú diétu?

Prinášame vám niekoľko tipov, ako si vybrať krabičkovú diétu šitú na mieru.

Kvalita a čerstvosť surovín

Kvalitná krabičková diéta by sa mala skladať prevažne z nespracovaných jedál a čiastočne z potravín od lokálnych dodávateľov, ako sú:

 • ovocie,
 • zelenina aspoň 200 – 400 g denne,
 • chudé mäso,
 • celozrnné pečivo,
 • strukoviny,
 • zdravé tuky,
 • kvalitné bielkoviny,
 • menej tučné mliečne výrobky.

Takisto všetky suroviny by mali byť čerstvé, aby nestrácali svoje vitamíny a boli chuťovo lahodné.

 

Skúšobné kolo

Najlepším riešením je pri kúpe krabičkovej diéty vyskúšať testovacie kolo. Existujú tzv. týždňové skúšobné stravovacie plány za zvýhodnené ceny, ktoré sú navrhnuté zvlášť pre mužov a pre ženy.

Ak sa vám bude krabičková diéta po týždni páčiť a budete z nej mať dobrý pocit, tak si môžete zakúpiť plnú verziu stravovacieho programu. Ak sa vám spoločnosť, od ktorej máte krabičkovú diétu páčiť nebude, môžete vyskúšať stravovací program od iného prevádzkovateľa.

Fičím na tom 4 roky. Po druhom dieťati som mala 90 kg/175 cm. 4 mesiace som mala celodennú stravu, potom poldennú. Posledné 2 roky mám len obed a večeru. V práci nemám kam chodiť na obed, večeru sa mi nechce vymýšľať. Deťom uvaríme a my s manželom sme na krabičkách. Po tých prvých 4 mesiacoch som schudla na cca 70 kg. Aktuálne mám 65kg. (Modrý koník)

Garancia a spolupráca s odborníkom na výživu

V prípade krabičkovej diéty bývajú garantmi a odborníkmi zväčša výživoví poradcovia alebo lekári, ktorí garantujú kvalitu a funkčnosť krabičkovej diéty.

Predaj krabičkovej diéty nie je zo zákona viazaný na nejakú špeciálnu kvalifikáciu, takže dodávateľ nemá povinnosť odborného garanta.

V tomto prípade hrozí, že ak by stravovací plán zostavoval človek, ktorý nie je odborníkom na výživu, tak by mohla krabičková diéta spôsobiť aj nežiadúce zdravotné problémy alebo nulový efekt.

Výber programov

Kvalitu spoločnosti spoznáte aj podľa toho, či svojim zákazníkom ponúka dostatok rôznorodých stravovacích programov. Napríklad aj pre ľudí, ktorí preferujú alebo majú špeciálny štýl stravovania.

Konzultant krabičkovej diéty vám odporučí ideálny program na základe vášho veku, metabolizmu, výšky, váhy a energetického výdaja.

Rovnako by mali byť všetky informácie o zložení jedál, nutričnej hodnote a osobe, ktorá jedlo zostavuje, dostupné na internetovej stránke konkrétneho dodávateľa alebo na vyžiadanie.

Recenzie na internet

Pri hľadaní tej správnej krabičkovej diéty sa nezameriavajte len na cenu, ale aj na dostupné informácie a konkrétne recenzie od užívateľov, ktoré sú zamerané aj na kvalitu a služby danej spoločnosti.

Cena

Z hľadiska ceny sú krabičkové diéty cenovo variabilné, pretože výsledná cena sa odvíja od viacerých faktorov, a to napríklad:

 • celková nutričná hodnota,
 • zloženie jedla,
 • kvalita potravín,
 • spôsob prípravy,
 • dĺžka stravovacieho programu,
 • špeciálne stravovacie požiadavky a ďalšie.

krabičková diéta

Záver

Krabičková diéta je účinný spôsob, ako zredukovať vašu hmotnosť a stravovať sa zdravo aj v prípade, že ste časovo zaneprázdnení. Tento štýl stravovania je vhodný pre ľudí s nadváhou, mamičky na materskej, športovcov či ľudí so špeciálnymi diétami.

Na výber máte z niekoľkých stravovacích programov, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám, potravinovým alergiám a redukčným cieľom. Čerstvo pripravené jedlo vám dovezú až k vám domov alebo do práce.

 

4.5/5 - (6 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.