LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessTaška do fitka - Čo všetko musí obsahovať? (Máme odpoveď!)

Taška do fitka – Čo všetko musí obsahovať? (Máme odpoveď!)

Taška do fitka je nesmierne užitočná, keď radi cvičíte. Ak chodíte do fitness centra, prípadne je to jedno z vašich budúcich predsavzatí, do tejto tašky si môžete dať všetko, čo budete pred a po cvičení potrebovať. Je skvelé, ak máte na cvičenie vyhradenú tašku, ktorú používate, pretože ju budete mať vždy po ruke. Je na vás, koľko do takejto tašky a jej obsahu budete chcieť investovať, avšak ak trénujete pravidelne, je to vaše MUST-HAVE.

Taška do fitka – potrebujem či nepotrebujem

Nech už chodíte do fitka alebo posilňovne pravidelne alebo nepravidelne, extra tašku, ktorá je dostatočne veľká, so sebou rozhodne potrebujete. V tomto prípade máte dve možnosti:

 • Buď môžete používať akúkoľvek tašku, ktorú nosíte bežne, a ktorá má športový charakter;
 • Vyberiete alebo kúpite si extra športovú tašku, ktorú budete používať len do fitka.

Výhodou toho, keď máte tašku do fitka, ktorý používate len na tento učel, je, že si ju nemusíte vždy pripravovať pred každou návštevou fitness centra. Vždy si do nej doplníte len niektoré predmety, ktoré potrebujete.

V skratke – s vašou taškou do fitka sa budete cítiť oveľa pohodlnejšie a sebavedomejšie pri vašom cvičení. Aké sú tie hlavné výhody?

 • Všetky dôležité veci, ktoré potrebujete, budete mať pohromade v jednej taške;
 • Tašku budete mať pred každým cvičením pripravenú;
 • Budete sa cítiť sebavedomejšie a istejšie pri návšteve fitka;
 • Taktiež budete mať viac sebavedomia pri vašom cvičení – taška do fitka vo vás bude vzbudzovať dojem skutočného profesionála.

Aká taška do fitka je vhodná

Na výber máte veľké množstvo možností. Jednotliví výrobcovia majú špeciálne vyrobené tašky, ktoré sú ideálne do posilňovne alebo si môžete zvoliť inú športovú tašku, prípadne klasický ruksak. Je len na vás, čo vám vyhovuje.

Tieto tašky vybrali naši ODBORNÍCI

Veľmi dôležité je aj to, či máte radšej vyslovene športový štýl alebo niečo univerzálnejšie. Ak zvyknete navštevovať fitko, napríklad, po práci, je lepšie vlastniť univerzálnu športovú tašku, ktorá sa vám bude hodiť ku akémukoľvek oblečeniu.

Veľkosť vašej tašky závisí zase od toho, čo všetko vo vašej taške potrebujete. Spravidla dáte do veľkej tašky viac vecí, a tým pádom nebude problém, ak budete potrebovať do nej zmestiť viac vecí.

Inšpirujte sa pri výbere tašky do fitka v tomto článku.

Čo potrebujete vo vašej taške do fitka?

V prvom rade závisí od toho, či vo fitku cvičíte hlavne na posilňovacích strojoch alebo chodievate na skupinové aktivity. Je však niekoľko predmetov, ktoré sa vám hodia vždy a sú to tieto, ktoré si ďalej predstavíme.

Uterák

Uterák je skutočne základ toho, čo do fitka budete potrebovať. Budete potrebovať klasickú osušku so sprchovacím gélom, pokiaľ sa zvyknete vo fitku sprchovať.

Je to nesmierne praktické, pretože hneď potom ste pripravený vyraziť ďalej a pritom nemusíte chodiť domov.

Ak však nepotrebujete osušku alebo veľký uterák, je užitočné mať malý športový uterák, ktorý budete môcť používať priamo pri cvičení.

Ako si vybrať uterák na cvičenie?

 • Je veľmi dôležité, aby bol uterák absorbčný, to znamená, že bude dobre sať pot;
 • Môžete ho tiež používať aj ako podložku pri cvičení na posilňovacie stroje, ale v tom prípade skôr odporúčame dva uteráky namiesto jedného;
 • Zamerajte sa buď na bavlnený alebo bambusový uterák. Kľúčovými kritériami by mala byť dlhá životnosť, savosť a antibakteriálne vlastnosti;
 • Z praktického hľadiska vám úplne postačí menší rozmer, ktorý pohodlne zmestíte do tašky, napríklad, 50 x 100 cm;
 • Odporúčame skôr tmavú farbu uteráku, ktorá je praktickejšia.

Pomôcky na cvičenie

To, či si so sebou vezmete nejaké pomôcky na cvičenie závisí predovšetkým od vás. Niektorí si vystačia skôr s tými zariadeniami, ktoré sa nachádzajú v posilňovni, iní však radšej používajú svoje vlastné. Čo môže byť pre vás užitočné? Sú to tieto pomôcky:

 • Gumy na cvičenie – gumy alebo gumový expander sú skvelým pomocníkom pri posilňovaní s vlastnou váhou. Ich veľkou výhodou je, že zaberú minimum miesta a ich efekt je naozaj skvelý. Hodia sa ako nástroj na naťahovanie a zvýšenie zaťaženia alebo naopak na zjednodušenie niektorých príliš náročných cvikov. Môžete ich tiež využiť na jógu alebo pilates.
 • Malé činky – je samozrejmosťou, že vo fitku nájdete množstvo druhov najrôznejších činiek, ale ak vám skôr vyhovuje mať vlastné, tiež si ich so sebou môžete zbaliť. Dôležité je, aby neboli príliš ťažké, preto sa skôr hodia pre ženy.
 • Švihadlo – je to ďalšia skvelá kardio pomôcka, ktorá sa hodí nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Mnoho ľudí vníma veľmi dobrú efektivitu cvičenia striedaním kardio a posilňovania. Švihadlo je práve skvelá forma kardio cvičenia, ktoré sa vám hodí aj v posilňovi. Švihadlo si vyberiete v tomto článku.

Hygienické potreby

Nepostrádateľnou súčasťou vašej fit výbavy by mali byť aj hygienické pomôcky. Pritom nezáleží, či sa sprchujete priamo tam alebo doma.

Základom je kvalitný antiperspirant, ktorý použijete pred vstupom na cvičenie a tiež po ňom. Dajte si záležať na výbere tak, aby váš antiperspirant nielen prekryl pot, ale tiež zabránil poteniu a neobsahoval zbytočné množstvo chemických látok.

Ďalej môže byť pre vás užitočný spomínaný sprchovací gél, telový krém a tiež antibakteriálny gél.

Je potrebné dbať na hygienu, najmä keď sa dotýkate strojov, na ktorých predtým cvičili iní ľudia. Nepoužívajte zbytočne parfum alebo toaletnú vodu. Vo fitness centre je úplne zbytočná a navyše je tiež ťažká.

Ak preferujete nejakú vôňu, vyskúšajte skôr telový osviežovač či sprej.

Oblečenie na cvičenie

Do fitka vždy používajte iba oblečenie, ktoré je špeciálne na to určené. Nie je to samozrejme pravidlom, ale bude sa vám cvičiť pohodlnejšie.

Základom je toto fitness oblečenie:

 • Legíny na cvičenie – ak budete používať legíny, ktoré sú špeciálne určené na posilňovanie a šport, výsledkom bude, že sa vám bude cvičiť oveľa pohodlnejšie. Ich hlavná výhoda spočíva v tom, že vám lepšie sadnú, nešmýkajú sa a dobre držia. Alternatívou sú tiež krátke legíny či športové nohavice. Poradíme vám aj s výberom legín tu.
 • Tenisky – určite nepoužívajte na cvičenie tenisky, ktoré máte na bežné nosenie. Jednak je fitko interiér, preto potrebujete čistú obuv a na druhej strane je vhodné mať špeciálne a ľahké tenisky, ktoré budú na cvičenie pohodlné. Je na vás, akú obuv si zvolíte. V sortimente tenisiek nájdete aj špeciálne, ktoré sú vyslovenie určené na cvičenie v posilňovni. Doplňte ich o športové ponožky. Zistite viac o tom, ako vybrať tenisky.
 • Tričko a mikina – opäť je aj v tomto prípade vhodné mať oblečenie, ktoré je špeciálne určené na cvičenie. Ak si zvolíte klasické tričko či tričko s dlhým rukávom, mnohokrát sú vyrobené z umelého materiálu, pod ktorým vaša pokožka nedýcha. Oblečenie určené na šport je príjemné, kvalitné a pohodlné.

Čo ďalšie sa vám ešte hodí?

Určite zvážne aj foam roller. Tento špeciálny masážny valec je skvelý na uvoľnenie po cvičení. Ak to s tréningom myslíte vážne, je skvelé si ho zaobstarať. Slúži na lepšiu regeneráciu svalov, zabezpečuje lepšie prekrvenie a uvoľnenie. Dokonca s ním môžete aj cvičiť.

V neposlednom rade nezabudnite na vodu a fľašku s vodou. Tým, že cvičíte, vaše telo vyplavuje soľ a pot, preto je nevyhnutné dopĺňať neustále tekutiny. Nehovoriac o tom, že ste tiež pri pití smädný.

Z hygienického aj ekologického hľadiska je najvhodnejšia sklenená alebo fľaša vyrobená zo špeciálneho materiálu na cvičenie, prípadne termoska. Objem by mal byť 0,5 až 1 liter.

Všetky tieto pomôcky zabezpečia, že budete pripravený do fitka vyraziť kedykoľvek. Nebudete si musieť tašky prehadzovať a vždy si len podľa potreby doplníte, čo potrebujete.

Inšpirujte sa tiež ďalšími tipmi, čo si so sebou zobrať do fitka.

Ohodnoťte článok

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.