LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článok5 rád, ako ostať večne mladý vďaka zdravým kĺbom

5 rád, ako ostať večne mladý vďaka zdravým kĺbom

S pribúdajúcimi rokmi zvykne prichádzať únava tela aj ducha. Našťastie ju viete spomaliť, oddialiť a dokonca aj odvrátiť vďaka týmto piatim jednoduchým rozhodnutiam, ktoré vám pomôžu si zachovať mladistvú myseľ a telo v každom veku.

Buďte pozitívni

Optimizmus a pozitivita vedú k šťastnejšiemu a zdravšiemu životu. Štúdie ukazujú, že pozitívni ľudia sú menej náchylní na choroby a dožívajú sa v priemere až o 7,5 roka viac. Zbavte sa preto negatívnych myšlienok.

Obklopte sa ľuďmi, ktorí vyžarujú pozitivitu a napĺňajú vás energiou, venujte sa aktivitám, ktoré vám robia radosť a nepodliehajte zbytočnému hnevu a stresu.

Buďte aktívni

Pravidelný pohyb pomáha mysli aj telu. Znižuje riziko srdcovo-cievnych ochorení, cukrovky, obezity a dokonca aj demencie.

Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí aspoň pár hodín týždenne strávia prechádzaním sa, si aj s pribúdajúcimi rokmi lepšie zachovávajú pohyblivosť kĺbov a ostrejšiu myseľ. Šport vám tiež pomôže cítiť sa šťastnejšie a vyrovnanejšie vďaka sérotonínu, ktorý sa pri športe vyplavuje.

Udržujte dobré vzťahy

Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí majú väčšie a silnejšie sociálne kruhy, žijú dlhšie. Priatelia vám pomôžu dostať sa z problémov, potešia vás, keď vám je smutno a hlavne obohatia váš život.

Obklopte sa preto, čo najviac ľuďmi, ktorých si vážite a máte radi. Hlavne vo vyššom veku to budú práve títo priatelia, ktorí vám nedovolia zostarnúť.

Zdravo sa stravujte

Zdravá strava je základom zdravého tela aj mysle. Jednou z diét, ktoré odborníci už dlhodobo radia medzi najzdravšie na svete, je stredomorská diéta. Je inšpirovaná stravovaním, ktoré je typické pre prímorské oblasti Grécka, Talianska alebo Španielska. Je plná zeleniny, ovocia, celozrnných potravín, rýb či morských plodov.

Vďaka tomu je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú zdravie mozgu a pamäť, ale napríklad aj na vitamín C, ktorý prospieva zdraviu pohybového aparátu.

Pre podporu pohybového aparátu a zdravia kĺbov tiež vyskúšajte výživový doplnok FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals. Každá jedna kapsula obsahuje glukozamín, kolagén typu II a vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu pre zdravé kĺbové chrupavky, kosti a dokonca aj cievy.

Skúšajte nové veci

Mozog neustále potrebuje nové vnemy a skúsenosti, aby nezlenivel.

Učením sa nových vecí vytvárate nové nervové dráhy a podporujete zdravie mozgu. Popustite uzdu svojej kreativite a vyskúšajte nové hobby, naučte sa nový jazyk alebo začnite s lúštením krížoviek. Všetky tieto činnosti, ktoré aktívne zapájajú mozog, vám pomôžu udržať vašu myseľ ostrú a mladú v akomkoľvek veku.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte, aj aktuálnej akcii, získate na bezplatnej linke 0800 444 203 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.

4/5 - (4 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.