LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyImunitaCordyceps - Toto sú jeho účinky a cena!

Cordyceps – Toto sú jeho účinky a cena!

Alternatívna alebo inak povedané prírodná medicína, nie je zatiaľ v Európe rozšírená tak, ako je to napríklad v ázijských krajinách.

Preto sa k nám aj spôsoby liečby či potraviny, ktoré majú liečivé účinky, dostávajú o niečo neskôr. V Ázii ich účinky poznajú už niekoľko sto rokov, no k nám mnohé prichádzajú len teraz.

Jedným z takýchto prípadov je aj Cordyceps.

Huba, ktorú v tradičnej čínskej medicíne považujú za akýsi zlatý liek.

Cordyceps – Najlepšie produkty


Čo je to Cordyceps?


Cordyceps sinensis je liečivá huba, ktorá nášmu telu zvyšuje energiu, posilňuje imunitný systém a je pre naše telo skvelým tonikom.

Táto čínska huba si na západe vďaka svojim účinkom získala ohromnú popularitu.

V ďalekej Číne však jej účinky poznajú a využívajú ich už viac ako 1200 rokov. V tradičnej čínskej a tibetskej medicíne sa dokonca verí, že táto huba prirodzene pôsobí na všetky známe ochorenia.

Cordyceps je skutočne vzácnou hubou, ktorá sa vyskytuje len na jednom špecifickom mieste na svete. Ide o takzvanú Tibetskú plošinu. Tá sa nachádza vysoko v horách a pokrýva časť niekoľkých krajín a území. Predovšetkým však Tibet, Čínu a Indiu.

Nájsť túto vzácnu hubu nie je najjednoduchšie, keďže rastie pod zemou. Nad zemou tak uvidíte len jednu hnedú tyčinku, ktorú často môžete prehliadnuť.

Zaujímavosťou taktiež je fakt, že zber tejto huby tvorí jednu z hlavných častí príjmu obyvateľov žijúcich vo vidieckych osadách hlboko v horách.

Aké látky sa v hube Cordyceps nachádzajú?


Táto liečivá huba obsahuje vo svojom vnútri veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Je bohatá najmä na vitamíny B1, B2, B12, ale aj E a K.

Taktiež v nej nájdeme rôzne minerály, cyklické dipeptidy, karbohydráty, alkaloidy či mastné kyseliny. Jej hlavná účinná látka však dlho nebola pomenovaná. To sa zmenilo pred pár rokmi. Táto látka dostala názov kordycepin, ktorý je odvodený od oficiálneho názvu tejto huby. Má cytostatické účinky, čo v praxi znamená, že pomáha pri liečení nádorových ochorení.

Účinky Cordycepsu


Liečivé účinky tejto vzácnej huby, ktorú mnoho Číňanov v minulosti považovalo za boží dar, sú nespochybniteľné.

Vďaka svojmu zloženiu pomáha pri viacerých ochoreniach. Najčastejšie sa však konzumuje kvôli posilneniu imunitného systému.

S tým súvisia aj alergie, na ktoré pôsobenie húb, ako je napríklad Cordyceps, funguje mimoriadne účinne.

Pomáha odstraňovať stafylokokové, streptokokové alebo pneumokokové infekcie a zápaly. Nášmu telu môže dodať energiu a zvýšiť jeho celkovú vitalitu.

Taktiež sme spomínali, že funguje ako skvelá prevencia a liek nádorových ochorení. Je vhodným doplnkom výživy po chemoterapii či rádioterapii.

Priaznivé účinky má aj na naše obličky, pľúca, srdce a celý kardiovaskulárny systém.

V neposlednom rade pozitívne vplýva aj na rôzne kožné ochorenia, ktoré sú jednými z najčastejšie sa vyskytujúcich ochorení vôbec.

Vďaka svojim detoxikačným účinkom tak vie huba Cordyceps pomôcť aj pri takej veci, ako je napríklad nepríjemné a výrazné akné.

Účinkov na naše telo zaručuje užívanie Cordycepsu naozaj mnoho a teraz aj vy už možno lepšie chápete, prečo túto hubu starovekí Číňania nazývali božím darom.

Cordyceps v športe


Táto liečivá huba si svoje miesto našla aj v športe a v podpore športových výkonov. Nebude tak vôbec žiadnym prekvapením, ak ju nájdete v jedálničku mnohých popredných športovcov.

Užívanie Cordycepsu totiž pomáha zvyšovať okysličovanie krvi a taktiež dodáva energiu, ktorú športovci počas svojho výkonu jednoznačne potrebujú.

Cordyceps posilňuje celkovú fyzickú stavbu človeka a pomáha pri regenerácii. Taktiež vďaka nej dokážete podávať 100 % výkon, a to oveľa dlhší čas.

Cordyceps a vedľajšie účinky


Táto huba aj po dlhých rokoch, kedy preukázateľne priaznivo pôsobí na organizmus človeka, však stále nie je uznaná ako oficiálny liek.

Cordyceps je tak naďalej len liekom, ktorý sa využíva v tradičnej alternatívnej čínskej a tibetskej medicíne.

S rôznymi liekmi prichádzajú aj nepriaznivé vedľajšie účinky, ktoré raz za čas môžu skomplikovať náš stav.

S Cordycepsom sa vám však nič podobné nestane. Nakoľko ide o čisto prírodný produkt, nemusíte sa báť žiadnych vedľajších účinkov. Toto tvrdenie bolo preukázané aj na množstve testov.

Jediným prípadom, kedy je vhodné Cordyceps vysadiť, je pred nejakou plánovanou operáciou. V tomto prípade aj lekári či rôzni liečitelia odporúčajú konzumáciu tejto huby vysadiť minimálne dva týždne pred zákrokom.

Ako správne Cordyceps dávkovať?


Určiť správne dávkovanie a ideálnu odporúčanú dávku Cordycepsu je mimoriadne náročné, keďže je to závislé na množstve aspektov.

Dôležité je však zodpovedať si či plánujete Cordyceps užívať preventívne, alebo len pri akútnych problémoch.

V prvom prípade, kedy ste sa rozhodli pre užívanie Cordycepsu kvôli prevencii, sa odporúča počas dvoch až troch mesiacov v roku užívať jednu kapsulu denne. Tú by ste mali konzumovať vždy ideálne 15 minút pred raňajkami.

Večerné konzumovanie Cordycepsu sa príliš neodporúča, jedine v tom prípade, že sa skutočne cítite mimoriadne vyčerpaní.

Každý z nás je však iný. Preto je v tomto prípade najdôležitejšie počúvať vlastné telo, ktoré vie, čo je preň najlepšie.

Ak trpíte nejakými akútnymi problémami a chcete vyliečeniu dopomôcť konzumáciou huby Cordyceps, určite sa najskôr poraďte so svojím odborným lekárom.

V tradičnej medicíne sa však tvrdí, že pri akútnych problémoch je ideálne užívať 4 – 5 kapsúl denne v priebehu piatich dní. Dva dni z týždňa Cordyceps neužívajte.

Ideálne je Cordyceps zapíjať vlažnou čistou vodou.

Pre koho nie je užívanie Cordycepsu vhodné?


Aj keď sa môže zdať, že Cordyceps by mohol kvôli jeho mimoriadne priaznivým účinkom užívať každý na svete, nie je to tak.

Existujú prípady, v ktorých sa odporúča Cordyceps radšej zo svojho jedálnička vylúčiť.

Túto hubu by nemali konzumovať deti do 3 rokov, a to kvôli ich nestálemu vývoju.

Taktiež sa neodporúča pre tehotné a dojčiace ženy, ktoré podstupujú v tejto fáze života mimoriadnu hormonálnu zmenu.

Cena Cordycepsu


Táto huba je mimoriadne vzácna, a to nie len kvôli svojim skvelým účinkom.

To, že je mimoriadne náročná na zber pochopiteľne ovplyvňuje aj jej cenu.

Tá sa vo veľa prípadoch pohybuje okolo 30 za jedno balenie.

Existujú však aj extrakty z Cordycepsu, ktoré majú podobné účinky, no v špecializovaných obchodoch ich kúpite za oveľa nižšie ceny.

Tento typ produktu sa pohybuje  okolo 7 – 8 €.

Zhrnutie na záver


Cordyceps sinensis alebo húsenica čínska, ako ju niektorí pomenúvajú, je jednou z najliečivejších húb, aké na svete existujú.

V tradičnej čínskej a tibetskej medicíne je považovaná za akýsi boží dar, a to kvôli mnohým priaznivým liečivým účinkom, ktoré má na naše telo.

Pred pár rokmi to bolo aj oficiálne potvrdené, kedy bola táto huba zapísaná ako liek v čínskej alternatívnej medicíne.

U nás však stále ide len o doplnok stravy a ani táto huba nedokáže odstrániť všetky problémy, ktoré ste si mohli spôsobiť svojím nezdravým štýlom života.

Na záver by sme ešte radi zosumarizovali všetky pozitívne účinky, ktoré má huba Cordyceps na náš organizmus.

 • Pomáha zlepšovať imunitu.
 • Je prevenciou a liekom pri nádorových ochoreniach.
 • Je skvelým doplnkom ku chemoterapii.
 • Odstraňuje akné.
 • Podporuje kardiovaskulárny a obehový systém .
 • Podporuje fungovanie obličiek a pľúc.
 • Odstraňuje rôzne typy zápalov (streptokok, stafylokok, pneumokok).
 • Má detoxikačné účinky.
 • Dodáva energiu a vitalitu športovcom a podporuje ich vo výkonoch.

Cordyceps od Natural Nutrition

cordycepsCordyceps od značky Natural Nutrition patrí medzi kvalitné produkty. Medzi hlavné výhody patrí veľkosť balenia a dobrá dostupnosť. Aby sa účinky dostavili, je potrebné produkt užívať dlhšiu dobu.

Pozrite si viac detailov o tomto produkte. Nech sa páči!

 • Veľké balenie
 • Kvalitné účinky
 • Produkt je väčšinou skladom
 • Vyššia cena

Celkové hodnotenie

3.6/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.