LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovOutdoorNajlepšie fľaše na vodu - Ako vybrať? (ideálne na šport)

Najlepšie fľaše na vodu – Ako vybrať? (ideálne na šport)

Kvalitná fľaša na vodu môže byť kľúčovým bodom pri udržaní dobrej hydratácie. Investícia do peknej fľaše na vodu vás môže inšpirovať k pitiu väčšieho množstva vody, čo môže zlepšiť vaše zdravie rôznymi spôsobmi. Okrem uhasenia smädu a prevencie dehydratácie dôkazy naznačujú, že dostatočný príjem vody môže podporiť trávenie, znížiť únavu, zabrániť bolestiam hlavy a zlepšiť pleť.

Tu sú najlepšie fľaše na vodu z nehrdzavejúcej ocele alebo zo skla, ktoré momentálne nájdete na našom trhu.

Najlepšie fľaše na vodu

Aké druhy fliaš existujú

Sklenená fľaša je pre vás zdravšia a tiež nezaťažuje životné prostredie. Nerezové fľaše na voduz udržia vodu studenú celé hodiny, sú lepšie pre životné prostredie ako plastové a nie sú náchylné na rozbitie ako sklenené fľaše na vodu.

fľaša na vodu

Preskúmali sme desiatky produktov a vyhodnotili sme ich z hľadiska materiálu, nákladov, jednoduchosti čistenia a počtu hodín, počas ktorých sú tekutiny udržiavané v chlade. Každá fľaša na vodu, ktorú nájdete v tomto článku bola vybraná na základe týchto faktorov.

Sklenená fľaša

Sklenená fľaša na vodu je šetrná k životnému prostrediu. Toto riešenie je tiež považované za bezpečnejšie pre ľudské zdravie ako napríklad plastové fľaše na vodu.

Sklo sa ľahko umýva a nedrží na sebe žiadne príchute ani pachy ako plastová fľaša alebo shaker. Jediná nevýhoda je, že sklo môže byť ťažšie ako alternatívne materiály, avšak na dnešnom trhu je veľa skvelých možností.

Výhody sklenenej fľaše

Sklenené fľaše na vodu majú mnoho výhod. Sú lepšie pre vaše zdravie ale aj pre životné prostredie. Sklo udrží vodu čistú a sviežu a tiež sa veľmi jednoducho čistí. Hlavná výhoda je taká, že sa na sklenenej fľaše nezostane pach ani chuť po nápoji, ktorý ste v nej mali. So sklenenými fľašami na vodu vám nehrozí vylučovanie BPA a iných chemikálií do vody.

Sklenené fľaše na vodu tiež držia vodu pri konštantnej teplote efektívnejšie ako plastové fľaše na vodu.

Recyklovateľné sklenené fľaše na vodu sú tiež oveľa lepšie pre životné prostredie. Plastové fľaše na vodu nie vždy prejdú celým procesom recyklácie a môžu skončiť na skládkach.

Jedinou nevýhodou sklenených fliaš je to, že sú náchylnejšie na rozbitie.

Nerezová fľaša na vodu

V závislosti od toho, na čo budete nerezovú fľašu s vodou používať, budete chcieť konkrétny typ veka. Ak napríklad športujete alebo ste v telocvični, pravdepodobne budete chcieť slamku alebo aby ste sa mohli rýchlo napiť.

Fľaša so širokým hrdlom je vhodná, ak chcete do fľaše pridať napríklad ľad alebo ak do fľaše s vodou budete nalievať tekutiny z inej nádoby.

Veľkosť

Fľaša na vodu z nehrdzavejúcej ocele s objemom 0,8 až 1,2 l je skvelou voľbou, ak hráte tenis alebo šport, kde by ste mohli byť niekoľko hodín v horúcom počasí a chcete, aby vaša voda zostala studená. Fľaša na vodu s objemom 0,5 až 0,7 l je vhodná na každodenné činnosti, ako je chodenie do práce alebo do posilňovne.

Keďže nerezová oceľ funguje rovnako na teplé aj studené nápoje, zvážte, či si do fľaše plánujete dať kávu alebo čaj. Ak plánujete vziať fľašu s vodou do auta, do lietadla, na bicykli alebo napríklad na túru, bude pre vás lepší štíhly dizajn.

fľaša na vodu

Na čo si dať pozor pri výbere vhodnej fľaše na šport?

Funkčnosť

Pri výbere najvhodnejšej možnosti musíte zvážiť, ako budete fľašu s vodou používať. Ak chcete piť z fľaše jednou rukou počas cvičenia, vyberte si fľašu so slamkou.

Ak fľašu používate pri práci alebo na cestách počas celého dňa, myslite na jej veľkosť, hmotnosť a funkčnosť.

Cena

Cena fliaš na vodu sa líši. Ak budete fľašu na vodu používať denne, investícia do kvalitnej, odolnej a opakovane použiteľnej fľaše, z ktorej budete radi piť, sa vám z dlhodobého hľadiska skutočne oplatí.

Ak nechcete zbytočne drahú fľašu, musíte rátať s tým, že jej kvalita nebude na vysokej úrovni.

Starostlivosť o fľašu

Niektoré sklenené fľaše na vodu sa umývajú iba ručne, čo môže odradiť tých, ktorí uprednostňujú predmety vhodné do umývačky riadu. Pred nákupom si prečítajte pokyny na starostlivosť o fľašu s vodou, aby ste zistili, ako ju správne umývať.

Koľko vody potrebujete denne vypiť?

Každý deň strácate vodu vydychovaním, potením, močom a pohybom čriev. Aby vaše telo správne fungovalo, musíte doplniť zásoby vody konzumáciou nápojov a potravín, ktoré vodu obsahujú.

Koľko tekutín teda potrebuje priemerný zdravý dospelý človek?

Americká národná akadémia vied, inžinierstva a medicíny určila, že dostatočný denný príjem tekutín je:

  • Približne 3,7 litra tekutín denne pre mužov
  • Približne 2,7 litra tekutín denne pre ženy

Tieto odporúčania sa týkajú tekutín z vody, iných nápojov a potravín. Asi 20 % denného príjmu tekutín zvyčajne pochádza z jedla a zvyšok z nápojov.

4/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.