LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovOutdoorHamak na kempovanie - Ako vybrať ten najlepší? + (TOP 10)

Hamak na kempovanie – Ako vybrať ten najlepší? + (TOP 10)

V dnešnej dobe je ťažké nájsť outdoorového nadšenca, ktorý nevlastní hamak. Či už doma na dvore alebo v lese na kempovačke, je hamak rýchlym spôsobom, ako si oddýchnuť a zrelaxovať. Jednoduché zavesenie by malo byť najvyššou prioritou, no väčšina z nás bude aj tak hladieť na cenu hamaku. Možno sa pýtate, aký rozdiel je medzi lacným a drahým hamakom? To všetko vám zodpovieme v tomto článku. Čítajte ďalej a vyberte si ten najlepší hamak presne pre vás.

Toto je náš výber TOP 10 najlepších hamakov

Ako vybrať hamak?

Hojdacia sieť poskytuje dokonalý relax vonku, najmä po dlhom dni práce v interiéri.

Preskúmali sme desiatky hojdacích sietí, zhodnotili sme ich z hľadiska všestrannosti, funkčnosti a pohodlia a našli sme tie najlepšie možnosti pre všetky účely, či už idete na kempovanie, užívate si deň v parku alebo leňošíte na svojom dvore.

Otestovali sme rôzne modely, ktoré stoja pár eur ale aj drahšie hamaky za stovky eur.

Drahšie modely majú väčšinou lepší dizajn, väčšie pohodlie, nižšiu hmotnosť a rôzne ďalšie užitočné funkcie. Lacné modely väčšinou ponúkajú priemerný komfort.

kvalitny hamakPri posudzovaní výhod a nevýhod jednotlivých modelov sme hladeli hlavne na to, ako budete hamak používať.

Ak chcete hamak zavesiť niekde na záhrade a občas si v ňom oddýchnuť, nepotrebujete špičkový model za stovky eur. Avšak ak chcete ísť na niekoľko dňovú túru, odporúčame poobzerať sa po kvalitnejšom produkte.

Ak si kupujete hojdaciu sieť, aby ste ju mali na jednom mieste na svojom pozemku, pokojne si vyberte niečo esteticky zaujímavé.

Ak však budete hamak používať na cestách (napríklad počas kempovania alebo dovolenky), vyberte si hamak, ktorý sa len tak ľahko neroztrhne, nevybledne a ani sa neprevráti. Na cestovanie sú zvyčajne najlepšie nylonové varianty bez rozperných tyčí.

Materiál

Čo sa týka materiálu, ide rozhodne o najdôležitejší aspekt celého výberu. Hamak by mal byť vyrobený z materiálu, ktorý je vodeodolný, priedušný a odvádza vlhkosť.

Ak hľadáte hojdaciu sieť na záhradu alebo na dvor, môžete zvoliť napríklad bavlnu, ktorá je pohodlná a jemná.

Hamak môže byť vyrobený z niekoľkých druhov látok a materiálov, aj keď väčšina z nich je buď bavlna alebo nylon (alebo ich mix).

Rozhodnutie, ktorá látka hamaku je pre vás tá pravá, bude závisieť od toho, ako ho chcete používať. Záleží tiež na tom, či ho chcete nechať vonku a či s ním chcete cestovať alebo kempovať.

Nylonové hamaky sú zvyčajne lacnejšie a prenosnejšie ako bavlnené hojdacie siete. Hojdacie siete z nylonu zvyčajne majú lepšie vlastnosti avšak nie sú také štýlové ako bavlnené.

Materiál významne ovplyvňuje odolnosť alebo životnosť hamaku, ale to sa môže líšiť aj pri používaní a údržbe alebo starostlivosti.

Nylonové hamaky sú ideálne na kempovanie, pretože ľahko schnú, sú ľahké a ukázali sa ako mimoriadne odolné.

Funkčnosť

Funkcia vášho hamaku je kľúčovým faktorom, ktorý je potrebné zvážiť ešte pred kúpou. Kempingový hamak, ktorý je takmer vždy vyrobený z látky odolnej voči poveternostným vplyvom, nemusí fungovať rovnako dobre ako hamak z bavlneny.

hamak s moskytierou

Musíte tiež zvážiť umiestnenie. Hojdacie siete, ktoré sú ponechané vonku celé leto, musia byť vyrobené z odolných materiálov odolných voči poveternostným vplyvom, zatiaľ čo hamaky, ktoré visia v krytom priestore alebo sa dajú priniesť dovnútra počas zlého počasia, môžu mať štýlovejšie prvky, ako sú napríklad rôzne dekoračné prvky.

Plánujete s hamakom kempovať alebo iba tak relaxovať doma na dvore?

Ide totiž o dva veľmi odlišné hamaky, takže je veľmi dôležité rozhodnúť sa, ako ho chcete používať, a až potom sa rozhodnúť pre konkrétny produkt (zdroj).

Cena

Cena je veľmi dôležitým aspektom pri kúpe hamaku (aspoň pre väčšinu z nás). Ak chcete hamak iba na občasné použitie, stačí vám najlacnejšia varianta, ktorá sa pohybuje v cenovej relácii približne 40 €.

Ak hľadáte profesionálny hamak na turistiku, cena takéhoto produktu sa môže vyšplhať až na 200 a viac €.

Záleží preto na tom, ako chcete hamak používať. Premyslite si to a následne si vyberte ten pravý produkt presne pre vás.

 

Veľkosť a pohodlie

Ďalším kritickým aspektom výberu je bezpochyby pohodlie. Priestrannejšie modely majú tendenciu ponúknuť o niečo lepšie pohodlie, zatiaľ čo niektoré menšie modely obetujú pohodlie a ponúknu kompaktné rozmery, ktoré nezaťažia váš batoh.

Veľkosť a nosnosť hamaku sú mimoriadne dôležité, najmä ak ho chcete zdieľať s viacerými ľuďmi.

Menšie vonkajšie priestory vyžadujú menšiu dĺžku hamaku a tým aj menšiu nosnosť, zatiaľ čo do väčších priestorov sa zmestí širší hamak.

Čo musí spĺňať kvalitný hamak?

Dobrý hamak by sa mal dať ľahko postaviť a zložiť. Po niekoľkých testovacích pokusoch by ste mali byť schopný zložiť a rozložiť hamak maximálne do dvoch minút.

pohodlny hamak na kempovanie

Najťažšou časťou procesu je nájsť dva stromy, ktoré sú od seba v správnej vzdialenosti a unesú vašu váhu.

4.5/5 - (6 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.