LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovOblečenieŠportová obuvKopačky Nike Mercurial - čo od nich môžete očakávať?

Kopačky Nike Mercurial – čo od nich môžete očakávať?

Výber kopačiek je pre každého rekreačného či profesionálneho futbalistu veľmi dôležitý. V tomto článku si predstavíme kopačky Nike Mercurial, ktoré patria medzi jedny z najlepších.

Kopačky Nike Mercurial Kopačky Nike Mercurial nepredstavujú iba jeden druh, ale v tejto kategórií majú niekoľko ďalších modelov a generácií. Medzi ne patrí, napríklad, Vapor alebo Fade. A práve tie majú malé odlišnosti v závislosti od konkrétnych potrieb či roku výroby. Vo všeobecnosti sú však kopačky Nike Mercurial rovnako spoľahlivé ako samotná značka Nike. Podržia vás na každom tréningu, ale aj pri dôležitom zápase. Spoločnosť Nike využíva overené technológie, vďaka ktorým je schopná priniesť na trh kopačky, ktoré sedia na nohe. Práve kvôli tomu je tu umožnený skvelý kontakt s loptou, a to nech sa nachádzate na akomkoľvek povrchu – prírodnom či umelom.

Charakteristika kopačiek Nike Mercurial

Kopačky Nike Mercurial patria medzi jedny z najlepších vo svojej triede. Zvršok kopačiek Nike Mercurial je vyrobený pri všetkých modeloch zo syntetického materiálu. Samotná topánka má pohodlnú vložku, ktorá dokáže dokonale obopnúť chodidlo.

Charakter týchto topánok sa dá prirovnať k ponožke, pretože vám veľmi dobre sadne. Pritom sú ľahké. Vďaka vyššej vrstve podrážky na špičke sú aj odolnejšie.

Okrem toho dokážu kopačky zaistiť skvelú oporu, ale aj istotu na ihrisku. Topánka je potiahnutá mäkším systetickým materiálom. Ten je textúrovaný od špičky až po pätu.

Bezchybné vedenie lopty aj pri vyšších rýchlostiach nebude na ihrisku žiadny problém.

V neposlednom rade vám lisovky Mercurial  umožnia neskutočne rýchle štarty. Vďaka spevnenej časti v prednej časti so zónou Nike Aerotrak a hranatými kolíkmi bude každý váš záber maximálne efektívny a sebaistý. To je dôležité hlavne na krátko strihanej tráve.

Benefity kopačiek Nike Mercurial a kde ich výhodne kúpiť

Dá sa povedať, že úplne najväčším benefitom kopačiek Nike Mercurial je ich rýchlosť. Sú maximálne flexibilné a tiež majú skvelú schopnosť tlmiť nárazy. Majú univerzálnu podrážku. Vďaka tomu si hru užijete na ktoromkoľvek trávniku.

Benefity týchto kopačiek

Mnohé z výhod sme už vyššie spomenuli, avšak hlavné výhody možno charakterizovať nasledovne:

 • sú univerzálne – určené pre prírodné aj umelé povrchy;
 • dobrý materiál – zvršok zo syntetického materiálu a pohodlná vložka;
 • kopačky dokonale padnú a obopnú chodidlo;
 • Nike Mercurial Vapor sú ľahké a odolné;
 • potiahnuté textúrovaným syntetickým materiálom pre presný kontakt s loptou;
 • predná časť sa zónou Nike Aerotrak pre maximálne efektívnu záber;
 • topánky sú unisex;
 • jednodielny, tenký, mäkký a flexibilný Flyknit zvršok;
 • kvalitná anatomická rýchlostná podrážka;
 • ACC technológia (pri niektorých druhoch);
 • ľahká váha okolo 200 g – v závislosti od modelov;
 • pravé rýchlostné kopačky so všetkým.

Topánky Nike Mercurial sú jednoznačne určené pre hráčov, pre ktorých je dôležité hlavne tempo.

Nevýhody kopačiek Nike Mercurial

V súvislosti s výhodami je potrebné spomenúť aj niekoľko nevýhod. Môže sa totiž stať, že kopačky nesadnú úplne každému. Avšak je to skôr nepravdepodobné. Medzi hlavné nevýhody týchto kopačiek patrí:

 • sú trochu užšie;
 • čisto čepelovité špunty nemusia vyhovovať každému.

Charakteristika niekoľkých ďalších druhov Nike Mercurial

Spoločnosť Nike v tejto kategórií prichádza na trh s ďalšími druhmi kopačiek, ktoré prinášajú špecifické benefity alebo sú lepšie ako tie predchádzajúce. Je úplne prirodzené, že sa postupne uvádzajú na trh z rovnakého radu ďalšie a ďalšie kopačky, ktoré spĺňajú mnohé potreby trhu. Tu sú niektoré z nich.

Nike Mercurial Superfly

2021 Mercurial Superfly je už 8. generáciou tejto značky. Mercurial Superfly sú určený pre hráčov, ktorý sa sústreďujú predovšetkým na rýchlosť na ihrisku. Na týchto kopačkách je špecifický úplne nový zvršok zvaný Vaporposite. Ten je zložený z priľnavého sieťovaného prekrytia, syntetického tela Titan a základne z mäkkého materiálu Avail Q Liner.

Kopačky však majú stále mäkkú časť okolo jazyka a golier, preto sú ešte vždy maximálne pohodlné. Tvar goliera bol prepracovaný tak, aby bol rovnejší ako predchádzajúce verzie. Responzívny Aerotrak je prepracovaný a je efektívnejší. Ďalšou špecifickou časťou na tomto modeli sú klince na podrážke. Predné a zadné platne s klincami sú teraz spojené pomocou centrálnej úzkej časti. Kopačka má anatomicky tvarovanú podrážku. Kopačky sú veľmi kvalitné, avšak nie sú výnimočne odlišné od verzie Vapor.

Nike Mercurial Vapor

Aj v tomto prípade spoločnosť Nike predstavuje takmer každú sezónu novú generáciu tejto obuvi. Pri týchto kopačkách je základnou a tou najdôležitejšou vlastnosťou ich rýchlosť. S touto verziou kopačiek je dôležité vyzdvihnúť aj dizajn. Kopačky sú veľmi elegantné a ich paleta farieb sa sústreďuje skôr do tmavých a elegantných odtieňov. Dizajn je tiež kompaktný a pohodlný pri chôdzi. Treba tiež povedať, že je aj o niečo tuhší. Materiály však nosením vždy mierne povolia.

Pokiaľ ide o výkon, pri týchto topánkach bol predstavený inovovaný a o niečo hrubší zvršok Flyknit. Topánky sa veľmi dobre adaptujú na tvar chodidla. Chrbtica topánky sa v zásade neohýba ako iné, čo by malo pomôcť k lepšiemu zrýchľovaniu na povrchu.

Už v minulosti spoločnosť Nike vytvorila neobvykle zvlnenú stielku, ktorá vytvára mierne neobvyklý pocit pri nosení a chvíľu trvá, kým si na to zvyknete.

Pokiaľ ide o materiály okolo chodidla, tu sa nachádza 360-stupňová konštrukciu Flyknit, ktorá je zakončená novým ultratenkým povrchom NIKESKIN pre lepšiu kontrolu nad loptou. A povrchová úprava All Condition Control (ACC) znamená, že získate spoľahlivý dotyk vo vlhkých aj suchých podmienkach.

Nike Mercurial Superfly 6 Elite (FG)

Tieto kopačky sú jedným z najlepších modelov radu kopačiek Superfly 6. Celý nový rad kopačiek Superfly 6 nahrádza po dvoch rokoch dnes už staršie rad Superfly 5. Nie je tajomstvom, že práve tieto kopačky používajú aj mnohé známe futbalové tváre, ako napríklad Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé, Alexis Sánchez alebo Marek Hamšík.

Kopačky Mercurial boli vždy rýchlostnými kopačkami a práve tomu zodpovedá aj dizajn. Nie inak je to inak ani v tomto prípade. Na kopačkách možno badať, že sa dizajnéri inšpirovali jedným z najrýchlejších zvierat našej planéty – GEPARD.

Jednou z prvých farebných kombinácií, ktorá bola predstavená, bola oranžová s čiernymi detailmi. Toto však nebola jediná kombinácia. Hneď po nej prišla na rad čierna s oranžovými dielmi a v neposlednom rade aj celooranžová.

Jednou z výraznejších zmien na tomto modeli je podrážka. Tá skôr vyzerá, akoby bola iba z dvoch častí, ale nie je tomu úplne tak. Tento „dvojdielny“ dizajn podrážky bol inšpirovaný labami geparda. Nachádza sa aj pri niekoľkých ďalších generáciách Vapor či Superfly. 

Podrážka je v skutočnosti vo vnútri kopačky a zvonku je obtočená Flyknit materiálom, ktorý ju skrýva. Z tejto vnútornej strany podrážky potom von vystupujú len dve časti, ktoré vidíme. Časti sú ešte potiahnuté pochrómovanou vrstvou a vytvára tak robí pekný efekt.

Cena kopačiek Nike Mercurial

Treba povedať, že kopačky Nike Mercurial všeobecne nepatria medzi tie najlacnejšie.

Pri týchto kopačkách treba jednoznačne počítať s tým, že platíte určitým spôsobom už aj za prestíž topánok. Značka Nike ponúka jedny z najlepších kopačiek na trhu, a to je premietnuté aj do ich ceny.

Staršia generácia z akéhokoľvek modelu je vždy o niečo lacnejšia, preto ak chcete niečo ušetriť, nevyberajte si práve najnovšiu generáciu. Novšia generácia má vždy niekoľko benefitov navyše oproti predchádzajúcej, a preto má aj vyššiu cenu. Avšak v tomto prípade neoľutujete ani vtedy, keď sa rozhodnete pre starší model.

Cenu základného modelu staršej generácie je od 100 Eur. Tieto kopačky dokonca na niektorých miestach zoženiete aj za nižšiu cenu, a to okolo 80 až 90 Eur. Naozaj príjemná cena za kvalitné kopačky, však?

Treba však počítať s tým, že v prípade, že budete chcieť najnovší model alebo viac prepracovaný dizajn, priplatíte si. V tomto prípade treba počítať s tým, že cena kopačiek bude od 150 Eur vyššie. Najnovšie modely sú v cenách až 200 do 250 Eur.

Treba si však uvedomiť, že so zvyšujúcou sa cenou budete mať doma skutočnú kvalitu a dizajnový skvost zo sveta kopačiek.

Keď sa rozhodnete zainvestovať do jedných z topánok, môžete sa spoľahnúť na to, že vám vydržia niekoľko sezón.

Ak milujete značku Nike, je veľmi pravdepodobné, že budete rovnako aj fanúšikom kopačiek Nike Mercurial.

Nike vyniká technológiami, ktoré predurčujú kopačky na dosiahnutie vysokej rýchlosti. Zároveň sú z hľadiska dizajnu naozaj výnimočné. Jednoznačne jedna z výborných volieb pri výbere kopačiek.

4.5/5 - (11 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.