LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnky(✅ RECENZIA) Primulus - zvýši testosterón? + účinky, dávkovanie a skúsenosti

(✅ RECENZIA) Primulus – zvýši testosterón? + účinky, dávkovanie a skúsenosti

Ak trpíte príznakmi nízkej hladiny testosterónu, ale ešte nie ste pripravení na substitučnú liečbu, doplnky výživy založené na prírodnej báze môžu byť riešením. A Primulus je práve jedným z nich.

Na trhu sa už etabloval a stal sa nejpredávanejším doplnkom výživy určeným pre mužov. Dnes sa pozrieme detailne na jeho zloženie, výhody aj nevýhody a skúsime prísť spoločne na to,  či sa doň naozaj oplatí investovať. Čítajte ďalej.

Primulus

Primulus

 • jedinečné certifikované zloženie vytvorené špeciálne pre mužské zdravie
 • zvýšenie libida, prílev energie, podpora imunity a dobrého spánku, tónovanie svalovej hmoty
 • overený český výrobca
 • vynikajúce hodnotenia a recenzie
 • rozumná cena

Primulus zloženie

Hoci mnohé testosterón tablety tvrdia, že pomáhajú zvyšovať hladinu testosterónu, chýba im overené pozadie. V prípade tohto doplnku výživy však ide o produkt spoločnosti, ktorá nezostáva v anonymite. Ostravská firma Primulus Group ručí za kvalitu obsiahnutých zložiek svojim menom.

Jedinečné zloženie prípravku tvoria nasledujúce ingrediencie:

Tribulus Terrestris – Kotvičník zemný

Tribulus Terestris
Kotvičnník zemný

Tribulus terrestris v latinčine znamená „rastlina kaltrop. Názov súvisí s tŕňmi na jej púčikoch, ktoré vyzerajú ako kaltropy, alebo ako diabolské, resp. kozie rohy. Možno práve pre tento vizuál – rohy – sa už tisíce rokov považuje za dar pre sexuálne zdravie.

Aktívnymi zložkami Tribulus Terrestris sú saponíny, flavonoidy a alkaloidy. Saponíny sú typom chemickej zlúčeniny, ktorá môže mať pozitívny vplyv na ľudský organizmus.

primulus recenzia

Sú známe svojimi protizápalovými vlastnosťami a schopnosťou znižovať hladinu cholesterolu.

Flavonoidy sú ďalším typom prírodných zlúčenín vyskytujúcich sa v rastlinách a majú antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť telo pred poškodením buniek.

Alkaloidy sú zlúčeniny obsahujúce dusík, ktoré majú rôzne účinky na telo, vrátane úľavy od bolesti a svalovej relaxácie.

V posledných rokoch si Tribulus Terrestris získal obľubu ako prírodný doplnok pre nadšencov kulturistiky a fitness. Predpokladá sa, že zvyšuje hladinu testosterónu, čo môže viesť k zvýšeniu svalovej hmoty a sily. Na úplné pochopenie jeho účinkov na organizmus a jeho potenciálnych rizík je však potrebný ďalší výskum.

Trigonella foenum-graecum (Senovka grécka, Fenugreek)

Sušená Senovka grécka
Sušená Senovka grécka

Senovka grécka, (Trigonella foenum-graecum), známa aj ako fenugreek, je voňavá bylina z čeľade hrachovitých (Fabaceae) a sušená sa používa ako korenie. Vôňa a chuť semien je silná, sladká a trochu horká, pripomína spálený cukor. Bežne sa melú a používajú tiež ako korenie, alebo sa môžu konzumovať surové, alebo varené.

Ide o rastlinu, ktorá sa bežne používa v kuchyni aj bylinkárstve. Semená rastliny obsahujú zlúčeniny, o ktorých sa preukázalo, že majú mnohé zdravotné výhody, vrátane schopnosti zvýšiť libido.

Aktívne zložky senovky gréckej zodpovedné za jej afrodiziakálne vlastnosti sa nazývajú saponíny.

Vo vedeckých kruhoch vždy chcú vidieť populáciu aspoň 30 ľudí pokiaľ ide o štúdiu. Štatisticky vzaté, ide o minimum, ktoré zabezpečí, že nejde o „náhodu“. S 30+ účastníkmi si môžete byť celkom istí, že účinky, ktoré sa prejavia, sú spôsobené testovacou premennou.

V prevratnej štúdii výskumníci získali šesťdesiat zdravých mužov, aby otestovali, či má senovka grécka nejaký vplyv na zdravie a kondíciu. Testovali nielen silu, ale aj hladinu testosterónu v krvi a dokonca aj telesný tuk.

mlady muž svalnatý

Zistili, že po 8 týždňoch sa voľný testosterón u účastníkov zdvojnásobil. Celkový testosterón sa zvýšil o viac ako 12 % a percento telesného tuku kleslo takmer o dva body oproti východiskovej hodnote. Všetko bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Ba čo viac, vedci dokázali izolovať pravdepodobnú príčinu – zníženie aromatázy. Aromatáza je proces, ktorým telo premieňaj testosterón na estrogén. Senovka grécka by mohla tento proces zastaviť.

štúdii z roku 2016 muži, ktorí užívali 600 mg extraktu senovky gréckej denne počas 12 týždňov, zaznamenali výrazné zvýšenie hladín testosterónu, spolu so zlepšením sexuálnej funkcie v porovnaní s placebom.

Ďalšia štúdia zistila, že užívanie 500 mg extraktu senovky gréckej denne počas 12 týždňov zvýšilo hladinu voľného testosterónu až o 46 % u 90 % účastníkov.

Senovka grécka má významný vplyv na testosterón. Čísla neklamú: senovka grécka funguje.

Zinok

Zinok je jedným zo základných stopových prvkov. Esenciálne stopové prvky sú skupinou minerálov, ktoré telo potrebuje v stopových množstvách na normálne fungovanie. Je nevyhnutný pre aktivitu enzýmov zapojených do syntézy produkcie testosterónu.

Ukázalo sa, že zinok pomáha pri produkcii testosterónu a plodnosti, avšak je pravdepodobne prospešný len pre tých, ktorí trpia jeho deficitom.

Výskum účinnosti zinku na hypogonadizmus je obmedzený. Ale kontrolovaná a vhodná suplementácia môže pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu. Jedna štúdia skúmala účinky suplementácie horčíka a zinku.

primulus recenzia

Zistilo sa, že muži, ktorí užívali 30 miligramov zinku denne, vykazovali zvýšené hladiny testosterónu v tele.

Selén

Selén je málo známy minerál s rôznorodým priemyselným využitím. Ešte menej známe je, aký vplyv môže mať na zdravie – konkrétne na hladinu testosterónu.

Viac o seléne nájdete v našom článku.

Dokonca aj niektoré z absolútne najlepších T-Boosterov na trhu ho zaraďovali do svojich doplnkov veľmi pomaly. Môže to súvisieť aj s nákladmi a efektívnosťou vo formulách.

testosterón

A pritom niektoré z prvých experimentov so selénom sa uskutočnili už veľmi dávno a ich údaje zostávajú empiricky cenné.

V štúdii bolo vybratých viac ako 400 neplodných mužov na liečbu placebom alebo selénom. Výsledky ukázali, že selén bol schopný zlepšiť všetky ukazovatele zdravia spermií – počet, morfológiu a pohyblivosť.

Odľahčenie povedané „produkovalo sa oveľa viac dobrých plavcov“. Táto štúdia priamo nemerala testosterón, ale tento mužský hormón je jediný zodpovedný za zdravie spermií, čo prvýkrát indikovalo, že selén zlepšil hladiny testosterónu.

Horčík

U mužov s nízkymi hladinami horčíka a nízkymi hladinami testosterónu sa zvýšený príjem horčíka môže premietnuť do zvýšenia produkcie testosterónu priamo aj nepriamo – keďže jednou z funkcií horčíka v tele je pomáhať premieňať vitamín D na aktívnu formu.

V tejto prepracovanej štúdii vedci hodnotili vzťah medzi horčíkom a testosterónom u 399 starších mužov v talianskom regióne Toskánsko. Vedci zistili, že horčík mal pozitívne účinky na celkový testosterón v tele.

To naznačuje, že pravdepodobne existuje silné spojenie medzi horčíkom a voľným testosterónom u starších mužov.

Vitamíny C, B6 a D3

Ďalším nepriamym prispievateľom k zvýšeniu testosterónu je vitamín C. Vitamín má antioxidačné vlastnosti, ktoré zlepšujú celkové reprodukčné zdravie, chráni spermie pred poškodením a môže pomôcť zvýšiť počet a pohyblivosť spermií.

Tiež chráni Leydigove bunky pred poškodením, znižuje oxidačný stres a hladinu kortizolu, čo vedie k lepšej produkcii testosterónu.

svaly chrbta anatómia

Vitamín B6, bežná zložka nachádzajúca sa v doplnkoch výživy, dokáže viac než len zlepšovať celkové zdravie.

Podieľa sa na produkcii androgénov, vrátane testosterónu. Suplementácia môže zvýšiť produkciu luteinizačného hormónu, ktorý stimuluje semenníky, aby produkovali viac testosterónu.

Vitamín D3, ľudovo známy ako „slnečný vitamín“, zlepšuje funkciu Leydigových buniek a stimuluje produkciu LH (luteinizačného hormónu), dvoch zložiek, ktoré riadia produkciu a uvoľňovanie testosterónu. Vitamín D v podstate povzbudzuje Leydigove bunky a luteinizačný hormón, aby zvýšili produkciu testosterónu, čo pomáha obnoviť hladiny hormónu.

Znižuje tiež produkciu SHBG (globulín viažuci pohlavné hormóny), čo je proteín, ktorý sa viaže na testosterón, čím sa znižuje jeho dostupnosť v tele. Výsledkom je viac voľného testosterónu v organizme.

Výskum ukazuje, že vitamín D3 hrá kľúčovú úlohu v mužskej sexuálnej funkcii. Suplementácia môže pomôcť chrániť pred nedostatkom, ktorý môže byť spojený s vyšším rizikom erektilnej dysfunkcie.

Extrakt z čierneho korenia

Je prítomný z jednoduchého dôvodu. Pomáha zvyšovať vstrebateľnosť zložiek prípravku.

Primulus – jedinečné zloženie

Primulus

 

 • jedinečné certifikované zloženie vytvorené špeciálne pre mužské zdravie
 • zvýšenie libida, prílev energie, podpora imunity a dobrého spánku, tónovanie svalovej hmoty
 • overený český výrobca
 • vynikajúce hodnotenia a recenzie
 • rozumná cena

Primulus dávkovanie

Primulus prichádza vo forme tabliet s odporúčaným užívaním 2 tabletky denne s jedlom, najlepšie obe večer, alebo jednu večer a druhú ráno. Tabletky zapite dostatočným množstvom tekutiny.

Dôležitá je samozrejme dôslednosť v užívaní. Tento doplnok výživy je možné brať dlhodobo, dokonca sa to aj odporúča.

Primulus – účinky

Primulus, okrem svojho primárneho určenia – zvýšenia libida a hladiny testosterónu môže:

 • podporovať určité zlepšenia v oblastiach ako je svalová hmota, mobilita, energia, vitalita a spánok.
 • môže tiež pomôcť zmierniť problém, akou je erektilná dysfunkcia u mužov
 • môže pomôcť udržať svalovú hmotu a hustotu kostí počas obdobia chudnutia.

Môže pomôcť znížiť percento tuku?

Testosterón podporuje rast svalov. Zároveň tiež môže potlačiť priberanie tuku.

Výsledkom je, že niektorí muži s nedostatkom testosterónu majú tendenciu ľahšie priberať tuk ako ich zdraví rovesníci s normálnou hladinou testosterónu.

Svaly spaľujú oveľa viac kalórií ako tukové tkanivo.

Nedostatok svalov tak vystavuje ľudí vyššiemu riziku, že budú jesť príliš veľa a nadbytočné kalórie si uložia ako tuk.

Niektorí vedci sa v skutočnosti domnievajú, že znížená svalová hmota je hlavným dôvodom, prečo nedostatok vedie k priberaniu na váhe u mužov.

Obezita samotná môže tiež potláčať hladiny testosterónu.

primulus recenzia

Možné nežiaduce účinky

Užívanie boosterov testosterónu, ktoré obsahujú zinok môže spôsobiť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • ospalosť
 • hnačka
 • zvracanie
 • žalúdočné kŕče

Okrem toho byliny, ktoré prípravok obsahuje môžu interagovať s určitými liekmi.

Ak uvažujete o pridaní prípravku na zvýšenie testosterónu do vašej rutiny, najprv sa poraďte so svojím lekárom, či je tento doplnok vhodný pre vaše potreby.

Primulus cena

Tabletky Primulus sú dostupné v 60 kusovom balení, čo pri odporúčanom dávkovaní znamená, že jedno balenie vystačí jeden mesiac. Aktuálna cena prípravku je 23,00 € a ak sa na stránke výrobcu zaregistrujete na pravidelný mesačný odber, získate ho za 20,70 €.

Áno, sú na trhu aj ekonomickejšie prípravky tohto typu (ak sa pozrieme na pomer cena/obsah), ale vzhľadom na unikátne zloženie považujeme túto cenu za primeranú.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • unikátne certifikované zloženie prípravku
 • široké spektrum účinkov
 • dôveryhodný výrobca
 • pomer kvalita – cena je adekvátna

Nevýhody:

 • veľkosť tabliet môže niekomu spôsobiť problémy pri prehĺtaní (dá sa to vyriešiť ich rozpolením)
 • na chuť si treba zvyknúť

Primulus – vyvinutý výhradne pre mužov

Primulus

 

Skúsenosti

Na našom najväčšom porovnávacom portáli odporúčajú Primulus traja zo štyroch zákazníkov. Nie je to zlé skóre. Pozrime sa na ich recenzie.

Recenzie Primulus na Heureka.sk

Kde kúpiť Primulus

Doplnok výživy Primulus kúpite za najlepšiu cenu priamo na stránke výrobcu primulus.sk, alebo v nasledujúcich dôveryhodných online lekárňach: drmax.sk, pilulka.sk, benulekaren.sk a magistra.cz.

Logicky by sa najvýhodnejšia cena mala objavovať na stránke výrobcu, ale odporúčame sledovať ceny u všetkých predajcov, v rámci akcií môžete tento doplnok získať za ešte výhodnejšiu cenu.

Záverečné zhrnutie

Pri pohľade na dôkazy je jasné, vitamíny a účinné látky obsiahnuté v tomto doplnku výživy sú kľúčovými hráčmi pri produkcii a uvoľňovaní testosterónu. Vďaka tomu sú vynikajúcimi podpornými pomocníkmi zvýšenia hladiny testosterónu.

Pamätajte však, že dôslednosť a pravidelné užívanie je nevyhnutnou podmienkou úspešných výsledkov. A treba si uvedomiť, že ide o doplnok výživy založený na prírodnej báze, určený na dlhodobé užívanie. Preto, nečakajte zázraky a predovšetkým nie na počkanie. Pretože nič také, ako najsilnejší prírodný testosterón neexistuje. Nástup a miera účinkov závisí od vášho veku, zdravotného stavu, aj životného štýlu.

Zdroje informácií:

4.9/5 - (9 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.