LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnkyTribandrol (RECENZIA) + skúsenosti

Tribandrol (RECENZIA) + skúsenosti

Máte pred očami svoj cieľ: lepší výkon, viac sily a rýchle vybudovanie vytrénovaných svalov. Tribandrol vám v jeho dosiahnutí dokáže pomôcť.

Viac energie, lepšia kvalita života, zvýšený výkon a dobre trénované svaly – testosterón hrá vo všetkých týchto faktoroch kľúčovú úlohu. Užívaním Tribandrolu, prírodného a legálneho steroidu, dokážete bezpečne zvýšiť jeho hladinu a rýchlo dosiahnuť požadované výsledky.

Tribandrol – Androrganics

Tribandrol

7 dôvodov, prečo staviť na Tribandrol

 • jeho zložka Tribulus Terrestris sa považuje za najsilnejší prírodný testosterón
 • stimuluje výkonnosť a silu
 • priaznivo pôsobí na sexuálne funkcie – zvyšuje libido
 • pomáha pri spaľovaní tukov
 • podporuje regeneráciu po fyzickej námahe
 • môžete ho užívať aj keď nie ste športovec
 • vhodný pre mužov aj ženy

Čo je Tribandrol?

Tribandrol ponúka výsledky podobné výsledkom zvyčajne získaných z anabolických steroidov bez obáv z nežiaducich vedľajších účinkov. Je to v podstate doplnok výživy, ktorý funguje ako steroid.

Steroid je biologicky aktívna organická zlúčenina kondenzovaných atómov uhlíka, usporiadaných v špecifickej konfigurácii

Steroidy majú dve hlavné biologické funkcie: ako dôležité zložky bunkových membrán, schopné meniť ich tekutosť a ako signálne molekuly, bežne známe ako hormóny. Zahŕňajú pohlavné hormóny (ako je testosterón, dihydrotestosterón, estradiol, progesterón) a hormóny nadobličiek (kortizol, aldosterón).

Telo prirodzene produkuje steroidy, ako je už spomínaný testosterón, na budovanie svalového tkaniva a ďalšie dôležité fyzické procesy.

Často počúvame o steroidoch v súvislosti s anabolickými steroidmi, ktoré sa používajú nesprávne a nelegálne na zvýšenie svalovej hmoty alebo športovej energie, a ignorujeme, že existujú prírodné látky, ktoré pomôžu dosiahnuť ciele v oblasti fitness bez vedľajších účinkov liekovej terapie.

Steroidy definované ako „prírodné“ sa zvyčajne vzťahujú na zlúčeniny nachádzajúce sa v rastlinách, bylinkách a iných čisto prírodných alebo rastlinných zdrojoch, ktoré napodobňujú ľudské hormóny alebo priamo napodobňujú steroidy.

Účinky

 • Výrazne stimuluje produkciu testosterónu u mužov.
 • U žien signifikantne vplýva na hladiny estrogénu a folikuly stimulujúceho hormónu.
 • Podporuje silu a nárast svalovej hmoty.
 • Optimalizuje procesy proteosyntézy.
 • Podporuje uvoľňovanie oxidu dusnatého v organizme.
 • Stimuluje vytrvalosť a chuť cvičiť.
 • Prispieva k zlepšeniu sexuálnych funkcií.
 • Urýchľuje regeneráciu organizmu po fyzickej aktivite.
 • Podporuje celkovú výkonnosť organizmu.
 • Nie je primárne určený pre bodybuilderov, jeho benefity zúročia všetci športovci.
 • Pre nešportovcov je vhodný ako stimulant sexuálneho zdravia.
 • Priaznivo vplýva na zdravie prostaty.
 • Prispieva k udržaniu správnej hladiny cholesterolu.
 • Môže prispieť k zmierneniu problémov spojených s menopauzou u žien.
 • Bez vedľajších účinkov.
 • Nie je považovaný za doping.
Hľadáte 100% prírodný steroid?

Tribandrol

Tribandrol
Pre prirodzené zvýšenie hladiny testosterónu a s tým spojené priaznivé zmeny nielen v oblasti fitness.

Tribandrol – zloženie

Tribadrol tvoria nasledujúce zložky: purifikovaný extrakt Tribulus terrestris štandardizovaný na protodioscín, citrát zinočnatý, bioperine®, L-selenometionín, kolekalciferol (vitamín D3).

Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris je plodonosná rastlina, ktorá je pokrytá ostrými ostňami a žltými kvetmi. Ľudia po stáročia používali listy, koreň a plody rastliny Tribulus (člen čeľade Zygophyllaceae) ako súčasť ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.

Informácia nepodstatná pre dnešnú tému – Tribulus sa v stredoveku používal ako zbraň. Hádzali ho pred kone, aby im zabránili v napredovaní.

Tribulus je v súčasnosti najviac študovanou liečivou rastlinou a najviac voľne predávaným testosterónovým produktom. Používa sa ako alternatíva k užívaniu androgénnych anabolických steroidov. Rastline sa pripisujú ergogénne vlastnosti, zvyšuje hladinu testosterónu a stimuluje svalovú hypertrofiu.

Tribulus dokáže podporiť budovanie svalovej hmoty a využíva na to niekoľko mechanizmov. Z nich najdôležitejším je zvýšená produkcia testosterónu. Je to zároveń aj najobľúbenejší benefit Tribulus Terrestris. Vyššie hladiny testosterónu sú spôsobené zvýšenou koncentráciou luteinizačného hormónu.

Výživové doplnky s Tribulus terrestris samostatne alebo v kombinácii s inými látkami sa predávajú ako takzvané „posilňovače testosterónu“, najmä pre športovcov. Okrem iného sú určené na podporu rastu sily a svalov (anabolické účinky), ale aj zvýšenie libida a potencie.

Anabolický účinok sa pripisuje steroidným saponínom najmä protodioscínu.

Bodybuilder

Protodioscín

Rastlina obsahuje rôzne saponíny, vrátane: steroidných saponínov furostanolu (protodioscín) a spirostanolu.

Saponíny sú sekundárne rastlinné látky. Obsahuje ich 75 % všetkých druhov rastlín, preto sú veľmi rozšírené. Niektoré saponíny môžu pôsobiť fungicídne, teda hubiť plesne, alebo znižovať cholesterol.

V minulosti sa protodioscín, ktorý sa nachádza aj v Tribulus terrestris, používal ako východiskový materiál na výrobu steroidných hormónov.

Saponíny sa ťažko analyzujú a kvantitatívne stanovujú. Množstvo a zloženie saponínov obsiahnutých v Tribulus terrestris sa značne líši.  Závisí od geografického pôvodu, časti rastliny a rastovej fázy rastliny.

Pri porovnávaní rastlín rôzneho pôvodu najnižšie koncentrácie protodioscínu obsahujú rastliny z Indie a Vietnamu. Vyššie hodnoty možno nájsť u rastlín z južnej Európy. Plody ich zvyčajne obsahujú menej ako listy.

Zinok

Na regeneráciu mikrotrhlín, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku namáhavého workoutu, aktívni športovci zvyčajne vyžadujú vyššie množstvo väčšiny vitamínov a minerálov – vrátane zinku – ako ľudia so sedavým zamestnaním.

Zinok je nevyhnutný na udržanie silného imunitného systému. Pre športovcov je to obzvlášť dôležité, pretože vírusová infekcia alebo iného ochorenie môže človeka prinútiť vynechať cenný čas na cvičenie.

Nedostatok zinku je problematický aj preto, že plazmatický testosterón je čiastočne regulovaný zinkom. Preto nedostatok zinku môže nepriaznivo ovplyvniť tento hormón, čo spôsobí negatívne na svalovú hmotu a silu.

Selén

Nedostatok selénu je spojený s rôznymi formami ochorení srdca a kostrového svalstva a ukázalo sa, že suplementácia selénom chráni pred vznikom týchto porúch. Selén je začlenený ako selenocysteín do niekoľkých enzýmov, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu v oxidačno-redukčnej homeostáze.

Selén účinne povzbudzuje telo k produkcii hormónov, ktoré podporujú rast svalov a tiež znižujú množstvo stresu v tele. Suplementácia selénu je obzvlášť dôležitá pre tých, ktorí sú na ketogénnej diéte: vo všeobecnosti s vysokým obsahom tuku, s dostatočným množstvom bielkovín a nízkym obsahom sacharidov.

Kostrové svalstvo - kostra

Vitamín D3

Teoreticky si dokážeme vyrobiť všetok vitamín D, ktorý potrebujeme. V skutočnosti však nie.

Približne polovica ľudí TRPÍ  chronickou DEPRIVÁCIOU vitamínu D

Ide o vitamín rozpustný v tukoch, ktorý má niekoľko dôležitých funkcií. Snáď najdôležitejšími úlohami sú regulácia absorpcie vápnika a fosforu a uľahčenie normálnej funkcie imunitného systému.

Existuje však rastúci počet dôkazov, ktoré naznačujú, že hrá významnú úlohu aj v iných oblastiach tela vrátane svalov a kostí.

Tím vedcov z Virginia Commonwealth University zistil, že hladiny vitamínu D sú spojené s kardiorespiračnou kondíciou.

Staneme sa majstrami sveta v aerobiku, ak sa budeme každý deň opaľovať a jesť veľa rýb? Určite nie.

Avšak kardiorespiračná zdatnosť, schopnosť srdca a pľúc zásobovať svaly kyslíkom počas workoutu, je vítané proxy pre fyzické cvičenie.

Bioperine®

BioPerine je patentovaný piperínový extrakt, ktorý obsahuje najmenej 95% piperínu vo forme, ktorú telo dobre absorbuje. Nachádza sa v mnohých doplnkoch, buď samostatne alebo spolu s inými zložkami, ako je kurkuma.

Jeho úlohou je zvýšiť absorpciu živín a prospešných rastlinných zlúčenín obsiahnutých v doplnkoch výživy.

Hľadáte 100% prírodný steroid?

Tribandrol

Tribandrol
Pre prirodzené zvýšenie hladiny testosterónu a s tým spojené priaznivé zmeny nielen v oblasti fitness.

Tribulus Terrestris dávkovanie

Keďže dlhodobé užívanie Tribulusu ešte nebolo preskúmané, dôrazne sa odporúča, aby sa užívanie tejto bylinky cyklovalo. Výhody Tribulusu ako adaptogénu sú najvýraznejšie, keď sú najviac potrebné.

Pôsobí na stabilizáciu systému nadobličiek a vyrovnávanie hormónov – akonáhle sú na stabilnej úrovni, môže sa zdať, že výhody sa ustália. Zdravý rozum teda naznačuje, že Tribulus užívajte počas tréningovej fázy a prerušte cyklus počas obdobia zotavenia.

Maximálna odporúčaná denná dávka sa v jednotlivých krajinách líši. Na Slovensku bola stanovená na 750 mg – 1 zarovnaná odmerka, ktorá je súčasťou balenia.

Skúsenosti užívateľov Tribandrolu však stanovujú účinnú dennú dávku ako jednu plnú odmerku 2-3x denne, čo znamená 2 – 3 g.

Denná dávka by mala byť ideálne rozdelená tak, že 2/3 dennej dávky užite približne hodinu pred tréningom a zvyšnú 1/3 po tréningu.

Cena

TribandrolCena balenia Tribandrol 90 g bola v čase písania tejto recenzie na porovnávacom portáli Heureka 42 € a 42,90 €, pričom väčšina predajní ho ponúka za vyššiu cenu. Jeden e-shop ho ponúka za 42 €, rozdiel však vyrovnáte na poštovnom.

Ak budete užívať prípravok na základe odporúčania Úradu verejného zdravotníctva – t.j. 750 mg denne – balenie vám vystačí na 120 dávok, pričom cena jednej dávky vychádza na 0,358 €. 

Keď budete Tribandrol užívať na základe skúseností užívateľov – teda 2 – 3 gr denne, balenie vám vystačí na 45 – 30 dní.

Upozornenie

Tribandrol sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, pretože môže poškodiť plod a nie sú dostatočné informácie o jeho bezpečnosti v tomto období. Je tiež kontraindikovaný u diabetikov, pretože môže ovplyvniť hladinu cukru v krvi a interferovať s liekmi.

Okrem toho odporúčame vyhnúť sa jeho konzumácii najmenej dva týždne pred plánovanou operáciou, pretože môže ovplyvniť krvný tlak počas a po operácii.

Skúsenosti a recenzie zákazníkov

Tribandrol získal na portáli Heureka 91% odporúčanie z 18 recenzií. 2 negatívne recenzie vytýkali produktu vysokú cenu a nedostatočný účinok na zvýšenie libida.

Pozrime sa aj spoločne na niektoré z recenzií:

Recenzie Tribandrol

Výhody a nevýhody

Výhody
 • bulharský tribulus štandardizovaný na protodioscín
 • 100% prírodný produkt
 • prášková forma s vynikajúcou vstrebateľnosťou
 • účinky potvrdené užívateľmi
 • vhodný pre mužov, ženy aj nešportovcov
Nevýhody
 • relatívne vysoká cena
 • pomer cena/výkon pri overenom účinnom dávkovaní

Zhrnutie na záver

Doplnok výživy Tribandrol, okrem skúsenosťami potvrdenej účinnosti, je aj bezpečný a nespôsobuje významné vedľajšie účinky. Navyše je obohatený stopovými prvkami a vitamínom D3, ktoré ďalej pridávajú na jeho hodnote. Od nás získava jednoznačné odporúčanie.

Pre dosiahnutie synergického efektu môžete tento doplnok kombinovať aj s inými doplnkami. Maximalizujete tým výsledky v oblasti libida, sily, vytrvalosti, zníženia stresu a úzkosti a zlepšenia fyzického výkonu. Takýmito doplnkami môžu byť napríklad maca, ženšen, ashwagandha, rhodiola, guarana alebo spirulina.

Chcem to vyskúšať

Tribandrol

Tribandrol
Pre prirodzené zvýšenie hladiny testosterónu a s tým spojené priaznivé zmeny nielen v oblasti fitness.

Zdroje informácií:

4.8/5 - (23 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.