LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportBicykleKellys bicykle - Ako sú na tom s kvalitou? (HODNOTENIE)

Kellys bicykle – Ako sú na tom s kvalitou? (HODNOTENIE)

Mať doma kvalitný bicykel, ktorý vydrží naozaj dlho, je výnimočná vec. A kúpiť si ho od niekoho, kto má v ich výrobe niekoľkoročnú prax, je ešte len nezabudnuteľný zážitok. Kellys bicykle predstavujú kvalitnú, nadčasovú a overenú voľbu na vašich cestách.

Spoločnosť Kellys verí, že každý bicykel má v našich životoch svoje poslanie. A práve s touto víziou vznikla spoločnosť, ktorej sa už 25 rokov úspešne darí aj na slovenskom a európskom trhu.

Firma Kellys vyrába bicykle s kompletnou výbavou pre zákazníkov do celého sveta. Konkrétne ide o 35 krajín, v ktorých sa bicykle tešia svojim novým majiteľom. Za 25 ročnú existenciu spoločnosť predala približne 2 milióny kusov bicyklov.

KELLYS BICYKLE – celý sortiment

Aký sortiment značka Kellys ponúka svojim zákazníkom?

Spoločnosť sa pri výrobe bicyklov snaží, aby každý kus bol o niečo lepší, plnil svoje poslanie a robil svojmu majiteľovi radosť. Vďaka moderným technológiám, šikovným inžinierom a tým najlepším materiálom značka vyrába kvalitné bicykle pre špeciálne úlohy.

Aký kategórie sortimentu nájdete na stránkach kellysbike.com?

 • E-bike
 • Bicykle
 • Doplnky
 • Oblečenie

E-bike

E-biking predstavuje novinku vo svete bicyklovania. A pri tom je jedno, či patríte medzi on-road alebo off-road jazdcov, z tohto nového spôsobu jazdy budete nadšení.

e-bike

Hlavným princípom e-biku je dostať sa čo najrýchlejšie a bez veľkej námahy do vášho cieľa.

Dokonca si pri tejto jazde budete stále užívať pocity klasického bicyklovania.

A to je jeden z dôvodov, prečo elektrobicykle posunú vaše cyklistické zážitky na úplne inú úroveň.

V kategórií e-bike vás na stránke Kellys prekvapia typy bicyklov ako:

Horské

Ide o bicykle, ktoré sú špeciálne skonštruované do terénu a sťažených povrchových podmienok.

Tour

Modely tour predstavujú bicykle, s ktorými si vychutnáte nerušenú jazdu mestom.

Urban/city

Ide o edíciu bicyklov s nádychom retro, s ktorými si pripomeniete staré časy v novom šate. Ide o mestský bicykel na presun po meste. Tento typ bicykla disponuje blatníkmi, krytom reťaze či osvetlením.

Junior

Táto kategória e-biku je špeciálne vytvorená pre tých najmenších. Pretože aj deti si zaslúžia kvalitný bicykel na mieru.

Bicykle

Spoločnosť Kellys posiela denne do sveta viac ako 400 bicyklov rôznych typov. Ide o horské bicykle, cestné, downhill, urban, cross, a takisto aj bicykle pre deti.

Aby firma takúto výrobu zvládla, disponuje vlastnou výrobnou linkou a 140 zamestnancami, spoločne s ktorými sa snaží vyvíjať nové technológie. Dokonca sa firma môže pochváliť aj vlastným pretekárskym tímom Kellys Factory Team, ktorý slúži ako skvelý marketing pre ich bicykle.

Horské bicykle

Horské bicykle alebo inými slovami mountain bikes majú rozdielne parametre v rôznych častiach bicykla. Ide napríklad o dĺžku prednej vidlice, geometrie, posedu a ďalšie. A práve týmito parametrami sa odlišujú napríklad od cestných bicyklov.

Horské bicykle, ktoré kúpite na stránkach Kellys majú takisto svoje kategórie:

Downhill

Bicykel typu downhill je určený výhradne na zjazdovanie, nie na šľapanie do kopca. Vysoké zdvihy downhill bicyklov umožňujú rýchlu jazdu dole kopcom aj vo veľmi náročných podmienkach.

Rovnako sú celoodpružené a pevné, čím svojmu majiteľovi ponúkajú skutočný adrenalínový zážitok. 

Enduro

Enduro bicykel je typ bicykla, ktorý je možné definovať jednoduchým slovným spojením, a to: „sám hore, sám dole“. Je primárne určený do ťažších, no nie najnáročnejších podmienok, prípadne do  bikeparkov.

Ťažisko tohto modelu je posunuté viac nad zadné koleso a disponuje širokými riadidlami.

Trial / all-mountain

Táto kategória horských bicyklov predstavuje najuniverzálnejší typ, ktorý zvládne aj športovú jazdu ťažším terénom.

XC (cross-country)

Ak radi súťažíte, tak túto kategóriu bicyklov určite poznáte. XC bike je bicykel určený priamo pre pretekárov. Ide o pretekársku kategóriu napríklad cyklomaratóny, takže je stavaný na rýchlosť s nižšou váhou.

horský bicykel

Dirt

Tieto bicykle väčšinou majú 26 palcové koleso a sú určené na rôzne triky vo vzduchu, do skate alebo bike parkov. Toto koleso a konštrukcia umožňujú bicyklu vydržať aj tvrdé dopady.

Cestné bicykle

Cestné bicykle od značky Kellys sú určené na užitie si čistého zážitku perfektného cyklistického výkonu. S tými najlepšími technológiami a materiálmi, pretekárskymi komponentmi a geometriou budete rýchlejší ako kedykoľvek predtým.

Z ponuky si vyberiete medzi pokročilými ľahkými karbónovými kompozitami či odolnou hliníkovou zliatinou. V oboch prípadoch máte záruku najlepšej geometrie a výkonu v pelotóne.

Do kategórie cestných bicyklov patria modely ako racing a gravel.

Bicykel gravel  je veľmi podobný cestnému bicyklu. Napriek tomu sa od neho odlišuje kratšou a vyššou geometriou, pevnejšími ráfikmi a širšími plášťami.

Racing bike, teda závodný bicykel predstavuje ľahký cestný bicykel používaný profesionálmi. Tento model uchváti svojou geometriou, ktorou položí jazdca do závodnej tzv. race pozície. Vďaka tejto pozícií dokáže maximalizovať svoj výkon.

cestný bicykel

A práve z toho dôvodu sú racing bikes určené pre skúsených cyklistov, ktorí si idu pre svoje víťazstvo.

Tour

Kategória tour ponúka 2 modely bicyklov od Kellys, a to model cross a trekking.

Model Cross je bicykel s užšími pneumatikami, ktorý však nie je vybavený blatníkmi, svetlami a nosičom. Vďaka tomuto získal prezývku naháč a je  určený na športové jazdenie.

Trekkingový bicykel je v podstate crossový bicykel s doplnkami ako blatníky, svetlá a nosič. Tento typ bicykla sa hodí skôr na rekreačné jazdenie.

Dámske bicykle

Ide o bicykle, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre potreby žien. Zámerom značky Kellys bolo, aby sa ženy pri jazde na týchto modeloch cítili sebavedomo, príjemne a bezstarostne.

 

Medzi vyrábané modely bicyklov pre ženy patrí:

 • XC
 • Cross
 • Trekking
 • City

Urban

V kategórií urban výrobcovia mysleli na tých, ktorí hľadajú bicykel prevažne do mesta či na fitness aktivity. Preto v tejto kategórií nájdete modely ako city či fitness.

kellys bike

V prípade modelu fitness ide o športový cestný bicykel s rovnými riadidlami, často využívaný napríklad poštovými poslíčkami.

Junior

Spoločnosť Kellys myslela aj na tých najmenších a vytvorila radu špeciálnych bicyklov, ktoré sú určené priamo pre deti. V tejto kategórií nájdete modely ako junior či balance bike.

Doplnky a oblečenie

Značka Kellys vo svojom e-shope ponúka nielen moderné a kvalitné bicykle, ale aj rôzne cyklistické doplnky či oblečenie.

V doplnkoch nájdete produkty ako napríklad detské sedačky na bicykel, fľaše na vodu či stojany.

V kategórií oblečenie naopak nájdete kvalitné cyklistické oblečenie ako šiltovky, termobundy či tričká.

Oficiálny predajca Kellys bicyklov – Kellys Bike centrum

Kellys Bike centrum je oficiálny predajca bicyklov od slovenskej značky Kellys. Nájdete ho napríklad v Nitre, vo Veľkom Orvišti a Dunajskej strede. Okrem predajne centrum ponúka aj požičovňu bicyklov.

Už nejaký čas som verný značke Kellys, páči sa mi ich slogan (každý bicykel má misiu) a aj sa ho väčšiu časť roka držím. Cenovo sú tieto bicykle na tom veľmi dobre, kvalita je dostatočná. Jazdím na horskom bicykli a zvláda terén bez problémov.

V prípade kamenného obchodu platí klasický postup predaja bicyklov Kellys. Dokonca vám predajca ponúkne aj predĺženú záruku na 5 rokov, ak do 60 dní od kúpi bicykla vyplníte elektronický formulár, ktorý sa nachádza na webstránke Kellys Bike centrum.

Čo sa týka požičovne, tak každý bicykel bude pripravený k okamžitej jazde, čistý, nastavený a s dobitou batériou. V prípade záujmu vám personál vybaví bicykel doplnkami podľa vašich potrieb, stačí tieto potreby uviesť do poznámky v rezervačnom formulári.

BONUS: Ak sa rozhodnete pre kúpu elektrobicykla v predajni Kellys, spoločnosť vám celú sumu za vaše posledné vypožičanie odráta z ceny bicykla.

Kto jazdí za Kellys Factory Team?

Nie je pravidlom, aby úspešná športová značka mala aj svoj vlastný športový tím. Ak sa to však podarí, ide o dokonalú PR a marketingovú kampaň pre všetky produkty spoločnosti.

V prípade značky Kellys ide o hviezdny Kellys Factory Team. Títo nadšenci bicyklovania jazdia výhradne na bicykloch od značky Kellys. Ide o jazdcov, ktorí sú poháňaní čistou cyklistickou vášňou a túžbou šíriť dobré meno firmy.

Takisto spoločnosti pomáhajú testovať a inovovať každý z bicyklov, v snahe zostať verní duchu misie Kellys a jazdiť vo veľkom štýle.

Medzi členov Kellys tímu patrí:

 • Stanislav Sehnal
 • Rastislav Baránek
 • Ondřej Kolečík

Stanislav Sehnal

Stanislav je mladý, 27 ročný Čech, ktorý je skúsenejším jazdcom.

Viac ako 7 rokov pretekal na top európskych tratiach a meral svoje sily s tými najlepšími downhillovými jazdcami v Európe. Pri týchto pretekoch a súťažiach dokázal, že je nielen dobrý cyklista, ale aj chalan s veľkým potenciálom a talentom.

Rastislav Baránek

Rodený Slovák, ktorý má takisto 27 rokov. Ide o jedného z najtalentovanejších a najsľubnejších mladých jazdcov na Slovensku. Napriek svojmu nízkemu veku sa môže pochváliť viac ako 10 ročnými skúsenosťami, ktoré nazbieral na pretekoch po celej Európe, ale aj vo svete.

Za jeho činy hovoria aj trofeje, a to konkrétne v roku 2013, kedy získal 1. miesto na Slovak and Czech-Slovak Cups. Neskôr v tom istom roku získal aj 4. miesto na European Championship a 1. miesto na Slovak Championship.

Tieto víťazstvá a talent mu otvárajú dvere do profi cyklistického sveta, po ktorom túži každý profesionálny športovec.

Ondřej Kolečík

Ondřej Kolečík je poslednou posilou a najnovším prírastkom v tíme Kellys Factory team. Ide o 16-ročného rodáka z Čiech, ktorý nastúpil do Kellys Factory ako čerstvý majster Českej republiky v kategórii mládeže.

V rámci spolupráce sa spoločnosť Kellys spolieha na to, že tento mladý jazdec urobí posun do kategórie juniorov pod krídlami KFT a pritom rozvinie svoj úžasný potenciál.

Hodnotenie kvality a recenzie od zákazníkov Kellys

Bicykle Kellys v sebe spájajú unikátny dizajn, výskum a vývoj bicyklov, poslanie a kvalitu.

Dizajn v podaní Kellys obsahuje filozofiu značky, inteligentné inžinierstvo, moderné materiály a technológie.

kellys bike

Oddelenie výskumu a vývoja naopak predstavuje tím ľudí, ktorí sú nadšení pre konštrukciu bicyklov a sú aj skvelí jazdci. Všetky produkty značky tak vedia ohodnotiť čo najlepšie sami. A takto ohodnotené bicykle posúvajú ďalej svojim zákazníkom.

Naša dvojročná Lea si obľúbila model Kellys KIRU od prvých chvíľ. Výborná geometria, široké riadidlá a pneu – perfektná stabilita. A keď treba, unesie aj staršieho 40 kilového bračeka.

Značka Kellys ponúka niekoľko modelov a typov bicyklov. Medzi najnovšie prírastky značky patrí model Kellys Theos F90 – The Game Changer.

Kellys Theos F90 – The Game Changer

Tento model patrí medzi najznámejšie a najnovšie modely značky Kellys. Konkrétne ide o rad Theos F, ktorý dostal 3 modely, a to:

 • 1. Theos F90
 • 2. Bicykel Theos F70
 • 3. Theos F50

Tento model ponúka celo-odpruženie a rám vyrobený z termoplastického hybridného oceľovo-karbónového kompozitu. Na rozdiel od bežného karbónu je táto špeciálna zlúčenina oveľa pevnejšia a rám vydrží oveľa dlhšie.

Ďalšou výhodou tohto rámu je,  že termoplast je recyklovateľný. Tým pádom bicykel nezanechá toľko zbytočného odpadu, naopak sa môže pretvarovať, znovu použiť alebo dokonca rozložiť na jednotlivé zložky pomocou vysokej teploty na ďalšie spracovanie.

 

TOP 3 výhody modelu Kellys Theos F90 – The Game Changer

Materiál

Ako sme spomínali už vyššie, rám tohto modelu je vyrobený z termoplastického hybridného oceľovo-uhlíkového kompozitu. Ide o spojenie uhlíkového vlákna s mikrovláknami z nerezovej ocele. Ako spájací materiál bol namiesto živice použitý termoplast.

Výsledok tohto spojenia je sľub výrobcu, že model The Game Changer je minimálne 2x odolnejší voči priamemu nárazu v porovnaní  s použitím živice. To znamená, že tento materiál výrazne znižuje riziko poškodenia rámu priamym nárazom (pádom).

Pevnosť a odolnosť je v tomto prípade vyššia, a to bez nárastu hmotnosti.

Geometria

Model The Game Changer je tzv. mullet. To znamená, že vpredu má 29 a vzadu 27,5 palcové koleso, ktoré uľahčuje priechodnosť terénom. Takisto zaisťuje lepšiu ovládateľnosť, trakciu a zachovanie rýchlosti.

Čo sa týka odpruženia, tak v tomto prípade sa oň stará najnovšie štvorčapové zavesenie zadnej stavby s virtuálnym bodom otáčania „ThinkLink“.

kellys bike

Toto zavesenie zachováva všetky výhody, ako napríklad citlivosť a nezávislosť od bŕzd a hnacieho ústrojenstva. Takisto ďalšou výhodou je, že pracuje bez nepríjemných spätných nárazov od pedálov.

Okrem toho nový Theos využíva samozaisťovacie čapové osky, čo má za následok pevné, tesné a presné uloženie. Ďalšou výhodou je takisto jednoduchá údržba.

Baterka a motor

Kellys pre tento model spolu s firmou BMZ vyvinul vyberateľnú batériu Kellys Re-Charge K1 s kapacitou 725 Wh (20 Ah). Táto batéria kladie dôraz na čo najlepší pomer kapacity a hmotnosti, a to vďaka vnútornému gélovému chladiacemu systému.

V prípade motora Kellys takisto nenechal nič na náhodu a modelu daroval najnovší motor od Shimana EP 8 (85 Nm) s výkonom 250 W.

Theos F takisto využíva nový fixačný systém batérie. Batéria sa prichytáva jednou skrutkou, čo umožňuje jednoduché vyberanie batérie z rámu a vloženie späť.

Medzi ďalšie známe bicykle značky patrí aj model Whip 30, Swag 50 29“ a Spider 50 29“.

Cena

Čo sa týka ceny, značka Kellys ponúka široký cenový záber bicyklov.

V ich ponuke nájdete jednoduchšie a lacnejšie bicykle od 300 €, ale aj drahšie a špeciálnejšie modely. V prípade nových a kvalitnejších modelov si pripravte budget v približnej hodnote 3500 €.

História a vývoj značky Kellys

Príbeh značky Kellys sa na Slovensku začal písať už v roku 1991. Práve vtedy 2 mladí bratia Peter a Braňo Divinec, ktorí sú zakladateľmi Kellys, trávili nespočetné množstvo hodín na bicykli v krásnej prírode Slovenska.

Počas týchto potuliek prišli na to, že jazda na bicykli po týchto divokých chodníkov im dáva pocit skutočnej slobody a nezávislosti. Tieto pocity a skúsenosti z jazdy na bicykli chceli preniesť aj na druhých ľudí, a tak vytvorili značku Kellys bicycle.

Firma začínala so skromnou garážou na požičovňu bicyklov, no predstavu o výrobe bicyklov mali bratia Divincoví už od začiatku podnikania. Vďaka veľkému odhodlaniu svojich zakladateľov značka Kellys každým rokom rastie.

Spoločnosti Kellys trvalo len 2 roky, aby svojim zákazníkom predala prvých 30 000 bicyklov. V súčasnosti firma rozváža bicykle do viac ako 35 krajín sveta a stáva sa uznávanou značkou bicyklov.

3.9/5 - (38 hlasov)

6 Komentáre

 1. mám kellys od roku 2020 ked som zacal jazdit na endure a mozem povedat ze je to vazna raketa…som rad ze som siel do tejto znacky

 2. mám teraz druhý model, najprv som mal enduro swag 50 a teraz som kúpil nový ebike TYGON a to je úplne iný lvl…ako som voľakedy nemusel ebiky tak beriem späť lebo toto je totálna raketa

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.