LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportBicykleRecenzia Rockrider st 530 + ALTERNATÍVY

Recenzia Rockrider st 530 + ALTERNATÍVY

Hľadáte cenovo dostupný horský bicykel, ktorý je v pomere cena a kvalita? V tom prípade zamerajte vašu pozornosť na model Rockrider st 530, ktorý sa ideálne hodí do ľahších horských terénov a cyklistiku v trvaní od 2 do 3 hodín.

Tento model je určený na rekreačnú jazdu v nenáročnom teréne, kedy si môžete vychutnať ničím nerušený výhľad na prírodu a hory. V článku nižšie sme si pre vás pripravili recenziu tohto bicykla, v ktorej sme ohodnotili záťaž, výbavu a rovnako aj nedostatky Rockrider st 530.

Hlavné výhody bicykla Rockrider st 530


Rockrider st 530 je cenovo dostupný horský bicykel, ktorý ponúka prijateľný pomer ceny a kvality.

Rovnako poskytuje svojmu majiteľovi niekoľko výhod, pre ktoré sa ho oplatí kúpiť všetkým začiatočníkom na ich prvú horskú cykloturistiku.

rockrider st 530

 

Rám

Rám MTB st530 je zmiešaný, pričom existuje výhradne aj v dámskom prevedení. V tejto verzií nájdete prispôsobené sedlo, užšie riadidlá, kratší predstavec, vidlicu s mäkšou pružinou a brzdové páčky bližšie pri sebe.

„Bicykel môžem odporučiť, prehadzuje sa výborne, mal som rôzne bicykle, ako elektrické, tak aj normálne, ale toto je fakt pecka. Na začiatku som mal strach, ale úplne ma to dostalo.“

Tento rám je vyrobený z hliníka, aby vám poskytol ľahkosť a účinné šliapanie. Rovnako je tvorený s dôrazom na pohodlie a ľahkú ovládateľnosť. Náklon bol navrhnutý tak, aby udržal váš chrbát vo vzpriamenejšej polohe.

Vďaka nižšie osadenému stredovému zloženiu získate v zákrutách viac stability.

Prehadzovanie

Vďaka Rockrideru spoznáte jednoduchosť a účinnosť jednoprevodníka s 9-rýchlosťami. To pre vás znamená zrýchlenie na rovine a jednoduché zdolanie stúpania bez kompromisov.

Rovnako má iba 1 páčku na riadidlách, takže nad prehadzovaním rýchlostí nemusíte rozmýšľať a môžete sa naplno venovať jazde.

Pohodlie pri jazde

Výrobcovia si dali záležať aj na pohodlí, preto je sedlo, ktoré je použité na Rockrider  st530 širšie s profilom v tvare hamaku. Jeho výšku si ľahko nastavíte vďaka oceľovej sedlovke FLEX s dĺžkou 400 mm.

rockrider st530

Bezpečnosť

Čo sa týka bezpečnosti pri jazde, tak pripevnenie sedla modelu ST 530 zabraňuje akémukoľvek pohybu počas jazdy. To znamená, že budete na bicykli stabilnejší.

Rovnako sú na tom v otázke bezpečnosti aj dvojité hydraulické kotúčové brzdy, ktoré sú účinné ako na suchu, tak aj v menšom bahne, avšak nie sú prispôsobené na príliš divoké jazdenie pre pokročilých.

Hliníkové brzdové páčky sú ľahké, presné a ľahko sa uchopia.

„Najhoršia vec na tom je hadička od prednej brzdy, pretože dre o vidlice a potom tá vidlica už veľmi nefunguje, po dlhšej dobe sa rozkýva sedadlo a dotiahnutie nepomôže, na bicykli mi príde že som strašne natiahnutý, prehadzovanie je na tú cenu extrémne dobré, brzdy tiež, pekne sa na tom šliape, odporúčam.“

Cena

Čo sa týka ceny, tak v Decathlone nájdete tento model za pevnú čiastku 399 €, čo predstavuje skvelý pomer ceny a kvality v kategórií horských bicyklov na rekreačnú cykloturistiku.

Rovnako máte na výber z 2 farebných prevedení, a to čierny model a bicykel v krikľavo žltej farbe.

Recenzia bicykla Rockrider st530


Rockrider je horský, cenovo dostupný bicykel, s ktorým zažijete cyklo dobrodružstvo v krásnej prírode. V recenzií nižšie sme sa pozreli na oblasti ako záťaž a výbava, a takisto na nedostatky, ktoré sú súčasťou tohto bicykla.

Záťaž

Rockrider je model, ktorý obstojí v nenáročnom a menej agresívnom teréne. Dobre sa ovláda, pričom vďaka odpruženiu je jazdec ušetrený nečakaným nárazom a kameňom na ceste.

Pri vyššej rýchlosti a náročnejšom teréne sú kolesá vystavované väčšej záťaži a tlaku, avšak aj tento test zvládol bicykel bez ujmy.

Odpruženie tohto modelu je vhodnejšie skôr pre začiatočníkov, ako pokročilých jazdcov, ktorí očakávajú od bicykla zaistenie dokonalej trakcie kolies s nerovným podkladom.

Rovnako aj výrobca na svojich stránkach uvádza, že tento bicykel nie je určený na jazdenie v štýle enduro, all mountain alebo cross country, ale na jednoduchú rekreačnú cykloturistiku.

Výbava

Vzhľadom k cene je vybavenie bicykla Rockrider st530 dostačujúce, a to hlavne pre bežných cyklistov, ktorí preferujú pohodlnú rekreačnú jazdu.

Veľkou výhodou je v tomto prípade voľba pohonu, ktorý je riešený moderne a jednoducho.

Jednoprevodník s 32 zubami a 9-rýchlostnou kazetou s rozsahom 11 až 42 zubov bude na väčšinu kopcov stačiť. Prehadzovačka v tomto prípade funguje presne a hladko.

Ďalším príjemných prekvapením sú brzdy Shimano MT200, alebo rovnako aj riadidlá, ktoré majú šírku 720 mm a sú nasadené na predstavci s dĺžkou 80 mm.

Sedlo je v tomto prípade skôr turistického charakteru, ktorého pohodlie a kvalita sa rovnajú prijateľnej cene bicykla.

Bicykel je takisto vybavený ďalšími doplnkami, a to:

 • zvončekom,
 • svetlami,
 • odrazkami na kolesách,
 • pedálmi.

Nedostatky

Čo sa týka nedostatkov, tak v prípade bicykla Rockrider st530 ide o niekoľko slabín, ktoré sú však prijateľné voči pomeru cena a kvalita.

Tieto nedostatky sa týkajú napríklad bŕzd, ktoré sú na divoké jazdenie slabé, čo podporuje aj fakt, že sú osadené iba 160 mm kotúčmi. Ďalším nedostatkom je zvolené obutie, ktoré nemá príliš dobrú trakciu ako na suchu, tak na blate.

Z hľadiska geometrie je tento bicykel dosť krátky, avšak nesmieme zabúdať na to, že tento model je určený na pohodlnú jazdu v ľahkom teréne, čomu v tomto prípade aj geometria zodpovedá.

Záver


Rockrider st530 je lacný horský bicykel plný kompromisov, ktorých pribúda ekvivalentne s rastúcimi nárokmi jazdca.

Čo sa týka životnosti, tak na samotný rám či riadidlá dáva Decathlon doživotnú záruku, takže keď vám niekde bicykel pri doskoku praskne, spoločnosť by vám mala túto reklamáciu uznať.

Z tohto pohľadu je horský bicykel od Decathlonu cenovo dostupnou alternatívou, ktorá slúži na nenáročne rekreačné využitie v ľahkom teréne. V tomto prípade sa dá tento model bicykla odporučiť.

Overené alternatívy bicykla Rockrider st530 v podobnej cenovej kategórií

ROCKRIDER Horský bicykel st100

ROCKRIDER Horský bicykel st100Rockrider st100 je horský bicykel, ktorý využijete pre vaše prvé cyklotúry v suchom počasí. Na týchto výletoch vám dodá pohodlie a bezpečnosť zvýšený sed, pohodlné hamakové sedlo a sedlovka FLEX, či brzdové čeľuste V-Brake.

Tento bicykel patrí k pevnejším modelom, čo sa odráža najmä na dvojstenných ráfikoch a privarenom sedlo pre lepšiu stabilitu.

Ľahký rám, 21 rýchlostí a 27,5″ kolesá sú u tohto bicykla samozrejmosťou.

Hlavné výhody:

 • vhodný pre začiatočníkov,
 • zvýšený sed a ľahký rám,
 • pohodlné hamakové sedlo,
 • brzdy V-Brake pre väčšiu bezpečnosť,
 • 21 rýchlostí.

ROCKRIDER Horský bicykel st540

ROCKRIDER Horský bicykel st540Hľadáte horský bicykel, ktorý by zvládol cyklistiku v trvaní od 2 do 3 hodín počas celého roka? V tom prípade je pre vás model Rockrider st540 tým správnym riešením.

Medzi jeho najväčšie výhody patrí dvojprevodník s 9 rýchlosťami, nastaviteľný predstavec pre väčšie pohodlie, predné odpruženie so zdvihom 100 mm a sedlo typu „hamak“.

Rovnako má pre vás Rockrider prichystaný malý bonus, a to doživotnú záruku na rám, predstavec a riadidlá, čo sa naozaj oplatí.

Hlavné výhody:

 • dvojprevodník s 9 rýchlosťami,
 • na cyklistiku v trvaní 2 až 3 hodiny,
 • predné odpruženie so zdvihom 100 mm,
 • pohodlné hamakové sedlo,
 • doživotná záruka na rám, predstavec a riadidlá.

ROCKRIDER Horský bicykel st120 

ROCKRIDER Horský bicykel st120 Rockrider st120 je horský bicykel, ktorý vás očarí úplne novým rámom s ľahkým nasadaním a jednoduchým ovládaním.

Vďaka mechanickým kotúčovým brzdám sa už nemusí báť žiadneho horského terénu, pretože táto brzdná sila vám zaučí pocit bezpečia.

Takisto použité kolesá sú robustné a tolerantné, vďaka čomu bez obáv prekonajú prvé prekážky vo forme kamienkov, koreňov, dier a hrboľov. Ide rovnako o pevnejší model, čo zaisťujú ako dvojstenné ráfiky, tak aj privarené sedlo.

Hlavné výhody:

 • ľahké nasadnutie a jednoduché ovládanie,
 • mechanické kotúčové brzdy,
 • robustné a tolerantné kolesá,
 • pevnejší model,
 • privarené bezpečné sedlo.
5/5 - (1 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.