LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokCvičenie počas dovolenky? 6 tipov ako a kedy cvičiť

Cvičenie počas dovolenky? 6 tipov ako a kedy cvičiť

Je všeobecne známe, že pri cvičení sa nám do mozgu vyplavujú endorfíny, takže sa zo seba cítime dobre. Prečo nepocítiť trochu vlastnej hrdosti aj počas dovolenky? Okrem toho, prísť domov zrelaxovaný a bez zbytočných kíl navyše, ocení asi každý. Prečítajte si pár tipov, ako sa s cvičením mimo domu vysporiadať.

1. Ranný beh na pláži

Ak ste zvyknutý behať doma, pravdepodobne máte vytvorené svoje trasy, ktoré vám vyhovujú. Na dovolenke ide o celkom iný druh zážitku. K bežnému behaniu sa pripája aj spoznávanie krajiny, stretávanie cudzích ľudí a celé to pôsobí o čosi dobrodružnejšie. Pokiaľ sa vyskytujete v prímorskej destinácií, môžete beh zakončiť miesto sprchy v osviežujúcej vode.

Výhodou tohto športu je, že jediné, čo si musíte pribaliť navyše, je vaša bežecká obuv a športové hodinky. Vyskúšajte to raz a zistíte, že nie je lepší spôsob, ako začať dovolenkový deň.

2. Ranná rozcvička

Ďalším svojpomocným cvičením môže byť práve ranná rozcvička na izbe. Ponaťahujete sa, rozohrejete svaly a môžete s čistým svedomím vyraziť na raňajky. Výhodu oproti behaniu je, že máte väčšie súkromie a vyhnete sa dusnému vzduchu.

Ak si chcete zbaliť aj nejaké vybavenie, odporúčame vám gumy na cvičenie, karimatku, popripade aj malú činku. Nezabudnite si aj špeciálne oblečenie, ako napríklad športovú podprsenku pre dámy, alebo športové kraťasy pre pánov. Ak ich nemáte doma a nestíhate ich hľadať po obchdodoch, môžete ich nájsť v Pepco letáku za výhodnú cenu.

3. Fitness centrum

Ak sa vám nechce zbytočne niesť vlastné náradie, máte možnosť si ho požičať. Mnohé väčšie hotely disponujú aj vlastným fitness centrom. Stroje sú všade veľmi podobné, takže sa nemusíte báť prekvapenia.

Možno vás od cvičenia vo fitness centre doma odrádza nedostatok súkromia. Ak sa cítite nekomfortne pri cvičení pred vašimi známymi, na dovolenke máte takmer zaručené, že vás nikto nespozná.

4. Animačný program

Okrem fitness centier si väčšie hotely zväčša najímajú animátorov na cvičenie s hosťami. Zábavný môže byť program v bazéne, na pláži, alebo súťaže ako plážový volejbal a podobne. Animátori sa snažia prepojiť cvičenie s hudbou, relaxom a spoznávaním nových ľudí.

Vedci v jednom výskume zistili, že vykonávanie fyzickej aktivity s inými ľuďmi dobíja energiu a prispieva k väčšej psychickej pohode. Či už ste vlk samotár, alebo preferujete skupinu, cvičenie s animátorom vás nielen rozhýbe, no aj zabaví. Poznáte lepšiu dovolenkovú kombináciu?

5. Plávanie

Nemyslíme tým len čľapkanie v mori alebo bazéne. Samozrejme, aj to je súčasťou správnej dovolenky. Mali by ste však vyskúšať úmyselné plávanie na výdrž. Pri tejto fyzickej aktivite si precvičujete brušné a chrbtové svaly, všetky svaly nôh, trapézy a ramená. Taktiež spaľujete veľké množstvo kalórií, keďže voda je až 800x hustejšia ako vzduch. Vaše svaly vás musia posúvať dopredu a preto pracujú naplno.

Okrem toho relaxujete svoju myseľ, vyčistíte si myšlienky a naberiete novú energiu do dňa. Medzi ďalšie výhody plávania patrí tréning vášho srdca a pľúc. Vďaka pravidelnému plávaniu môžete zväčšiť ich kapacitu a tým zlepšiť svoju kondíciu.

6. Bicykel

Posledným trikom je opäť kombinácia športu a poznávania nového prostredia. Samozrejme, nie každý má priestor doniesť si na dovolenku svoj vlastný bicykel, preto je vyhľadanie požičovní celkom namieste. K bicyklu dostanete aj prilbu a všetko potrebné. Niektorí hostitelia ich dokonca ponúkajú grátis. Vo väčších mestách sa nachádzajú aj mestské bicykle, ktoré majú požičiavanie formou aplikácie a stoja smiešnu sumu.

Aké sú najväčšie benefity? Pomocou bicykla dokážete objaviť zákutia, ktoré sú príliš ďaleko na pešiu vzdialenosť, no nedostupné pre autá. Taktiež môžete zorganizovať cyklovýlet s celou partiou a zažiť veľa srandy, alebo si vychutnať prostredie ako jednotlivec. Bicyklovať vie takmer každý, tak prečo to nevyužiť?

Tak čo, aká športová aktivita bude súčasťou vašej dovolenky?

4/5 - (3 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.